Přejít na obsah

Vlastní diagnostika, kabely, sw


Tomas427

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, takže kábel dorazil HEX V2 čo som dával odkaz. K vozidlu sa pripojil ale keď som išiel do security access tak po zadaní kódu mi vyhodilo error 7F. Aj basic settings vyhodilo error. Na druhý deň sa kábel k vozidlu už nepripojil?. Reklamácia na Ali. Viete poradiť nejaký 100% funkčný klon z ali. ĎakujemIMG_20190308_195754.thumb.jpg.efb5dbbf74e2599f4c070112f22107aa.jpgIMG_20190308_195834.thumb.jpg.8c245ad15644437b3db705c49577e49f.jpgIMG_20190310_174339.thumb.jpg.a425c6c79f0813346478ae728dfd2ba2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

  podle obrázků sis nekoupil HEX-V2, ale hodně historický HEX-USB, který neumí nová auta. Tento kabel se přestal prodávat v roce 2004. Pokud by jsi měl HEX-V2, bylo by to vidět na posledním obrázku v položce Type.

 

  Taky jsem udělal stejnou špatnou zkušenost. Mám SIII MR2019 a mám smůlu. V krabičce od HEX-V2 jsem dostal rovněž zastaralý HEX-USB+CAN, který moje auto nepodporuje. Zrovna dnes jsem dal kabel k číňanům do reklamace.

 

  Podle pročítání internetu to vypadá, že všichni číňani prodávají klon HEX-USB+CAN (jak koukám u tebe, tak asi dokonce i jen HEX-USB) v krabičce od HEX-V2. Údajně se to pozná podle toho, že HEX-V2 používá CPU ARM a HEX-USB+CAN používá ATMega (za tuhle informaci ale neručím).

 

  Edit: Komunikoval jsem s jedním z čínských prodejců, který vypadal, že je upřímnější a právě před chvílí mi odpověděl, že všichni prodávají fake V2 kabely a vše jsou HEX-USB+CAN.

 

  Zde je seznam starých Rosstech kabelů http://www.ross-tech.com/vag-com/old-interfaces/discontinued_interfaces.php.

 

  Mimochodem, pokud pojedeš kolem Prahy, můžeš si u mě vyzkoušet onen HEX-USB+CAN v krabičce od HEX-V2 s VCDS 18.9. Předpokládám, že by ti mohl fungovat. Koupil jsem jej za $28.99. Pokud by chodil, můžu zrušit reklamaci a za tuto cenu ti jej přenechat.

 

  Podařilo se někomu koupit opravdický HEX-V2 z číny?

 

Editováno: , autor: foldynp
Přidání dalších informací o tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava mého původního příspěvku.

Můj kabel HEX-V2 koupený v lednu 2019 na Ali se chová s VCDS 18.9 stejně jako uživatele spibe. Když ho připojím k autu (SIII MR 2019) píše Type: HEX-USB+CAN. Pokud k autu připojen není, píše Type: HEX-USB jako na obrázku spibeho.

 

Kabel HEX-USB-CAN koupený v roce 2017 píše HEX-USB+CAN ať už je k autu připojený, či není. Nějaký drobný rozdíl v HW těch dvou kabelů bude, ale v každém případě má spibe mutaci kabelu HEX-USB-CAN.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ibe Zdravím. Sleduji vaši korespondenci ohledně kabelů ke kódování, protože mám o ni zájem. Chci se zeptat, tenhle kabel, který je i v CZ by měl fungovat i na Fabii 2017/3? Čili ty běžné věci, jako Corner, HHC, Anti-Theft System, zobrazení čar směru senzorů při zapnutí se  a pod.? Anglicky, bohužel, neumím, takže by mě ta CZ pomohla. Dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začatek 2017 je podle doumentace Rosstechu zrovna přelomový. Záleží, jaký je to modelový rok. Spíš myslím, že by ti mohl čínský kabel fungovat. Jestli pro tebe je schůdné dojet do Říčan (u Prahy) nebo do pražské Krče, tak se zastav a můžeme vyzkoušet můj HEX-CAN (ten který koupíš na Ali jako HEX-CAN nebo HEX-V2). Co se týče angličtiny, tak doporučuju se pár slovíček naučit, protože v češtině na internetu žádné návody nenajdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn jak  už se tady píše..ta CZ verze 17.1.3 se zrovna kolem toho tvé výroby 03/2017 láme..mě přišla tato CZ verze 17.1.3 s datama k 5.5.2017, ale stejný kabel nemusí mít tu verzi dat stejnou..takže spíše to vypadá, že by to jít mohlo, ale bez záruky..když jsem s tím kabelem zkoušel kodovat třeba Fabii z 6/2017, tak už to nešlo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani tak bych se nebál verze VCDS. Dají se na Ali pořídit verze 18.9 a brzo možná už 19.1. U mně je hlavní problém ve verzi rozhraní kabelu. HEX-CAN s mým SIII, modelový roke 2019, nefunguje a potřebuju HEX-V2, který číňani neumí okopírovat.

Poznámka, kterou jsem psal o kompatibilitě se právě týká HEX-V2. Zde http://www.ross-tech.com/vag-com/old-interfaces/huc.php je uvedeno, že HEX-CAN NEPODPORUJE auta na platformě MQB-A0 cca od 2017 (FIII je MQB-A0). Pro novější FIII je také potřeba HEX-V2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 Zkusil bych tu fabku dělat přes tu verzi 17.8 v eng, která by měla na tom kabelu běžet. Mám stejnou zkušenost, že na modelu 2017 ta verze 17.1 neběží, ale 17.8 už ano (Citigo). Měl jsem Octavii 2017 a tam to jelo v pohodě.
Jinak jsem zkoušel i na Karoqu MY2018 obě tyto verze, ale bezúspěšně. Kolega ma origo VCDS a některé věci přesto neudělal (hlásí to informaci o požadavku se zabezpečeným přístupem - zřejmě ochrana, takže pouze jen servis).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, rudasn napsal:

@Ibe Zdravím. Sleduji vaši korespondenci ohledně kabelů ke kódování, protože mám o ni zájem. Chci se zeptat, tenhle kabel, který je i v CZ by měl fungovat i na Fabii 2017/3? Čili ty běžné věci, jako Corner, HHC, Anti-Theft System, zobrazení čar směru senzorů při zapnutí se  a pod.? Anglicky, bohužel, neumím, takže by mě ta CZ pomohla. Dík za info.

 

Ano, tento kabel bude fungovat i na Fabii 2017/3, já mám 2018/1 a funguje bez problémů.(verze 18.2. anglicky)

Všechny návody jsou většinou s anglickými slovíčky,  wirer má krásný manuál, doporučuju prostudivat. Myslím, že to půjde i v AJ bez problémů podle tohoto návodu. ?

 

Bohužel nejnovější český klon je 17.1.3, není jistota, že bude fungovat, ale můžu vyzkoušet jak bude chvíle času.

 

EDIT: jak píše @foldynp ptal sem se číňana a on tvrdil, že je jedno esi koupíš verzi HEX-CAN nebo HEX-V2 do obojího dávají stejné čipy, bohužel ještě nepřišli na to jak tyto novější kabely (HEX-V2) naklonovat, počkal bych a časem se jim to určitě povede.☺️ 

Editováno: , autor: Ibe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, foldynp napsal:

 

Poznámka, kterou jsem psal o kompatibilitě se právě týká HEX-V2. Zde http://www.ross-tech.com/vag-com/old-interfaces/huc.php je uvedeno, že HEX-CAN NEPODPORUJE auta na platformě MQB-A0 cca od 2017 (FIII je MQB-A0). Pro novější FIII je také potřeba HEX-V2.

 

pokud vím, tak prvním vozem na platformě MQB A0 je až Scala, tedy nikoliv FIII..

 

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj nemáte někdo radu, mám kabel 18.2 HEX-CAN z číny a VCDS mi jej najde (interface found HEX-CAN - nepřipojeno k autu) ALE když jej k autu připojím tak to napíše v testu interface not found. Skoušeno na W10/64 i W7/64 bez antiviru, USB2, FABIA III i Octavia III. Všade stejný výsledek, když kabel od auta odpojím tak je interace nalezen ALE když je připojen k autu tak nic nealezen... HELP Martin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Fabmat a to je novej kabel, který sis koupil ? nebo už před tím fungoval ?  pokud novej, tak se obávám, že je kaput..to nejsi první případ, kdy přišel kabel a nefungoval..tohle bohužel vždycky u těchto kabelů hrozí..ale uvidíme, jestli někdo poradí..pokud ne, dám ti případně kontakt na člověka, který by ti ten kabel možná zachránil před košem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...