Přejít na obsah

Vlastní diagnostika, kabely, sw


Tomas427

Doporučené příspěvky

@ski1961@zwan Mám Win 7x32 na noťasu. Na CD v TXT mám jen :

If your computer can not read the cd, you can message us,

we will send you link to download.

 

Attention: ***********************************************

<<<<<  Can not update  >>>>>


******************

About software ---MProg3.0_Setup.exe

It's for testing FT232RL Chip inside,
due to haven't wrote FT232RL words on that chip.

 

Nic jiného tam není. Je to jen o možnosti odkazu, že nelze aktualizovat a o MProg3.0. Nic jiného jsem z toho nevyčetl. Na CD v anglické verzi (vzhledem k tomu, že návody od wirera jsou také v eng.) je krom aplikace VCDS-Release-18.2.0-Installer, kterou jsem instaloval i aplikace VCDSLoader English, kterou jsem nenainstaloval, ža by zde mohla být ta fatální chyba? Nevím, k čemu slouží a myslel jsem, že  se instaluje jen aplikace "installer". Nemám na malém noťasu mechaniku, tak jsem to instaloval z nahráté flešky. V souboru TXT jsem nic k upozornění nenašel, což zde dokládám. Pokud mi poradíte, kde jsem z blbosti a nevědomosti "pochybil", budu velmi rád. Co ten druhý soubor? Dík za další informace a rady ...   rudasn

 

P.S. Asi jsem zjistil chybu. Bude to v tom "nenainstalování" toho druhého souboru "aplikace", kde se to černeně orámovává v pokynech instalace v PDF. Určitě mi to potvrdíte, že by to mělo být ono.  Zatím předem dík za spolupráci, rady a informace.  rudasn

VCDS Installing Guide.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn na 100% bych řekl, že je to v tom, že jsi nenainstaloval ten loader..navíc jedeš na win 7, takže by neměl být problém.. zřejmě ty současné verze už fungují trochu jinak, protože, já, když jsem kupoval kdysi verzi 16.8.0, tak na cd ještě žádné loadery nebyly, jen instalačky na 32 nebo 64 bit..napiš pak výsledek..na 100% to pojede :-)

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 Dám určitě vědět, ale bude to později, odjíždím zítra na dovolenou a chtěl jsem to mít v autě, ale nezadařilo se, mojí chybou. Určitě se ozvu a jsem rád, že zde mohu takhle konzultovat a přicházet na své chyby.  Mějte se a zdravím všechny, hlavně ty, co se mně radili. rudasn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky verzi 18.2. a na cd sem měl video i pdf návod. Pdf sem hodím, stačí se řídit postupem. ;-)

Pokud budeš chtít můžu poslat videonávod do zprávy.:-)

VCDS 18.2. Installing Guide.pdf

 

edit: aj tak postup máš sem si nevšiml, nejdřív zastavíš antivir pokud máš.. pak instaluješ VCDS-Release-18.2.0-Installer.exe po dokončení instalace odškrknout spuštění aplikace. A spustíš loader toť vše... popř zrušíš aktualizace jak je v návodu uvedeno.

 

Editováno: , autor: Ibe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961@zwan@IbeDíky všem za rady a informace. Vypadá to jednoduše, ale pokud tento program "vidím" poprvé a neměl jsem tušení, k čemu a proč je tam ta aplikace "loader", nastanou nenadálé komplikace a pak marně přemýšlím, čím to může být. Ale vy jste mi pomohli problém najít a při dalším "pokusu" už snad vše půjde tak, jak má jít .... Dík, rudasn

  • Díky 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám čínský VCDS 17.1,3 a bez problémů funguje, jen jsem se chtěl zeptat jestli má někdo z vás zkušenosti s podobnou diagnostikou při čtení měřených hodnot na fabii 1,4 TDI 66kW 2017. Diagnostika normálně maká, ale v seznamu rozšířeného měření nejsou kolonky korekcích vstřikovačů - tedy hodnoty které mě vedle stavu DPF dost zajímaly. Nemáte někdo zkušenosti kde to u tohoto motoru hledat? Hodnoty DPF, EGR a spousty další tam je, ale tohle jsem nenašel. Podotýkám, že když napíchnu svého rapida, případně O3, nebo S2 CR, tak tam příslušný kolonky jsou a korekční množství jde bez problémů zobrazit.

Předem děkuji za nasměrování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 3. 2. 2020 na 12:09, Kamil07 napsal:

Nestalo se nekomu, ze prisel cinsky kablik s prazdnym CD? Cekam skoro mesic a pak tohle.

Jdi do sporu. Tyhle prodejci většinou nevydrží déle jak týden, než je zruší a na poslání odkazu nebude reagovat.

 

Mě přišlo CD, na kterém byl poškozený soft, který nešel stáhnout. Spor uznán a vráceny peníze. Celý VCDS jsem později sehnal a kabel je funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den, rád bych se zeptal zdali na mou fabii r.v. 11.2016 MR 2017 stačí starší typ diagnostického kabelu typ HEX-CAN nebo již je třeba nový typ kabelu HEX V2. Jednalo by se o originální kabel, nikoli čínu, předem děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

@Cofi nikdo ti nezaručí u těhle kabelů funkčnost, takže kup, vyzkoušej a uvidíš..to, že někdo napíše, že někde koupil kabel a že jemu jde neznamená, že zrovna u tebe to půjde taky, zde hraje roli více faktorů, např. verze Win apod..takže tohle je a bude vždy loterie :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 Sakra :-) Proto jsem se ptal jestli třeba někomu z ještě funkčního odkazu nepřišel. Že bych to riziko alespoň minimalizoval. Po pravdě teda nevím na svém autě co bych ještě dozapínal :-). Mám tam snad vše a pár věcí šlo přes Caristu. Spíš bych chtěl dělat radost otci. Který má sice také Style, ale 2015, a tam už by se toho dalo více. Např Corner který nemá a přes Caristu mu to zapnout bohužel nejde :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...