Jump to content
Tomas427

Vlastní diagnostika, kabely, sw

Recommended Posts

Mozno blbost, no pri napojeni do auta mas zapnute zapalovanie? 

No pravda na ten návod na CD jsem nekoukal...což asy byla chyba, protože jsem měl již staženou a nainstalovanou 18.9 bez loaderu a ktéto jsem to jako první připojil + antivir zapnutý i internet jel... kabel se našel takže jsem byl spokojený že, pak jsem to ještě testoval na CZ 17.1.3 / 18.2 obě bez aplikovaného loaderu, bez internetu, bez antiviru páč jsem si myslel že se ten loader se nakopíruje sám při instalaci hlavního programu... pravdou je že nikdy ale neproběhl žádný UPDATE...njn musím se naučit číst návody před instalací né až po :( ... myslíte že se mohl ten kábl teda nějak zablokovat ???  to Wirer: ano zapalování bylo zapnutý zas takovej blbec nesu :)

aha, tak proto ta rada na to txt 😀  no docela se obávám, že z těchto důvodů bude kabel kaput, ale jistě to nevím..u těchto kabelů vždycky platí, že se musí používat jen s verzí, která je na CD s kterou je ten kabel natvrdo spárovaný..

Ještě sem na tom CD našel nějaké staré drivery toš vyskůšam + je tam i MProg3.0 na flashnutí chipu FT232R v kabelu (Ross-Tech direct USB interface)... pokud mi to stále nepujde (ještě skusím kámošovo VW z 2011) tak bych skusil tento flash program... dotaz už to někdo z vás dělal ?

Posted (edited)

@Fabmat jiné verze než co máš na cd u kabelu nepoužívej, jinak si kabel odpálíš.😉

Edit:Pokud si použil verzi 18.9. na kabel 18.2. tak bude nejspíš ko.

Edited by Ibe

Posted (edited)

Souhlas asi to bude mit kabel za sebou.

Pokud to jeste jde honem napis prodejci a otevri pripad.

Bud ti posle novej nebo alespon slevu....

Edited by zwan

Nazdar všem

tak si dopisuji s prodejcem, a ve finále mi poslal program a firmware ke kabelu, tak to zkusím zejtra přeflešovat a dám vědět jak to dopadlo...zatím všem díky za rady.

Takže INFO

postup na flash kabelu POMOHL !!! hurrrááá, asy jsem si ho opravdu dojebal tím že jsem nečetl návod a připojil ho k vyšší origo.verzi VCDS... no couž skušenost dobudúcna :)

ještě pak dám vědět jestli jde i ukládat změny...

• Like 1

Zdarec, nechci zakládat nové téma. Chlapi jak je to s funkcí Start/Stop? Jde to přes diagnostiku vyřadit a co na to STK? Je to funkce k hovnu a nebaví mne to po každým startu vyřazovat tlačítkem.... Díky

@Zdenys73 není třeba zakládat nové téma, jen je třeba si to téma najít..stačí dát do vyhledávání téma start/stop..takže pokud tě tohle zajímá, tak je např zde.. viz odkaz..jinak v rychlosti, samozřejmě, že to jde diagnosticky vypnout..

V 2. 4. 2019 na 10:36, ski1961 napsal:

pokud vím, tak prvním vozem na platformě MQB A0 je až Scala, tedy nikoliv FIII..

1.jpg

Chybička se vloudila. Sorry.

Taxem o5 tady

a hlásím že kabel po flashi firmware funguje... čili kdyby se někomu stalo to co mně umím opravit (pro kabel 18.2 HEX-CAN-USB).

• Upvote 1

Posted (edited)

nemohlo by to fungovat aj na ine kable? flashnem s tym softom kabel a pouzijem vcds co ti poslal cinan...

Edited by ronskispeed

Ještě jsem zjistil že se po tom přeflešování děje občas to že se sice kabel připojí k autu (píše K1+K2+CAN OK) ale v About to píše červeně Not Licensed a když chci něco nastavit a dám DO IT tak vyběhne hláška: Only in licensed Interface

Musím tedy kabel odpojit i několikrát a pak to již jede...

• Thanks 1