Přejít na obsah

Vlastní diagnostika, kabely, sw


Tomas427

Doporučené příspěvky

Ja nejedu na Win10. Win7 mam doma na desktopu (do auta neprakticke) a ve firemnim ntb - na ten to ale primo davat nechci, takze proto VMware s XP, ktere tam mam navic i s licenci... sice mam doma jeste nejaky ntb s XP, ale ten uz ma baterku v haji, takze je mi taky k nicemu :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, wirer napsal:

epo, daj potom postup ako s tlačidlom a dopíšem naraz. vďaka za upozornenie ;)

ináč chýba tam komplet postup ako inštalovať, spustiť, a podobne. ale to bude asi problém, keďže každý používa iný kábel/verziu

Je to dobrá příručka, kdyby tam tak ještě byl komplet postup jak co nainstalovat, zapojit, spustit, vyhledat/pro začátečníky/, nemělo by to chybu, třeba pro jeden určitý typ kabelu, který si použil a ověřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, respektujte a dodržujte pravidla fora - příspěvky jsem přesunul do již dávno založeného tématu o výběru vhodné diagnostiky.

 

RaDiS234 - zruš si v nastavení svého mobilního zařízení hlášku z Tapatalku "Sent from my iPhone using Tapatalk" - pravidla fora to nepovolují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

Ahoj. Vy, co mate cinsky klon, mate to nainstalovane v pocitaci naprimo nebo nebo jedete nekdo pres VMware treba?

Mam 16.8.0 a nainstaloval jsem to na virtualku s XP (bez antiviru s nicim, jen system a VDCS). Mam povolene usb (primo to jejich RossTech), ale kdyz to pustim, pripojim kabel a zapnu auto, tak se nemuzu pripojit. Ani se mi neobjevi uvodni obrazovka - jen hlaska Waiting please.

Z asi 20ti pokusu, se mi nakonec asi 2x povedlo propojit s autem (mr15 04/2015), ale kouslo se to bud pri scanu jednotek, anebo nez jsem se doklikal ke konkretnimu nastaveni na vybrane jednotce.

Nemate nekdo podobnou zkusennost?

Kabel sviti zelene...

Jinak jake je poradi kroku (pustit app, zapojit kabel a pak auto nebo jinak?)

Musi byt pri kodovani otevrene dvere ridice? Mam pocit, ze se mi to spojilo hen kdyz jsem mel otevrene, ale pak to stejne zamrzlo...

Jeste zkusim vyhrabat nejaky stary ntb a dat to tam naprimo, ale i tak wtf?! :-(

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@epo Někde jsem četl, že VirtualBox a VMware blbnou a doporučujou to připojovat přímo. Proto mám starý počítač s čistými Windows XP s VCDS 17.1.3 nic víc. Při kodovaní sedím v garáži vedle auta s otevřenými dveřmi, zapnu notebook, připojím kabel do auta, ten se rozsvítí zeleně, potom strčím kabel do USB, zapnu program a běžím. Mezitím ještě vypnu rádio, klimu a světla, ať mi to tam všechno nehučí a nesvítí zbytečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve virtuálce ve  VMware mi to taky blblo (resp. myslím, že se mi to ani nepodařilo pořádně propojit). Když jsem to nainstaloval přímo na W10, tak to jede bez problémů.

 

(Já si ale pro jistotu udělal zálohu celého disku, nainstaloval VDCS, udělal potřebné na autě, a pak vrátil komplet obsah disku ze zálohy. Takže by to mělo být snad bez jakýchkoliv následků v PC :-)  )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netbook Lenovo 100S, Windows 10, VCDS 17.1.3 (predtym 15.7.1), nainstalovane na priamo. V programe vypnute aktualizacie a nemam problem si spustit prehliadac a hladat co potrebujem ci otvarat/pisat poznamky cez Evernote a tie priamo synchronizovat. Ci uz Wifi na dvore alebo mobilny hotspot.

Postup nemam, no zvycajne sadnem, zzapinam/prebudzam netbook, zapojim kabel do zasuvky auta, a medzitym netbook nabehne, napojim USB, zapnem zapalovanie a spustim program...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabel (17.1.3) funguje aj vo virtualke. Host fedora 26, virtualka winXP, zvirtualizovane cez KVM. Akurat treba nastavit USB passthrough - bud vyklikat cez virt-manager alebo priamo v konfiguraku domeny:

    <hostdev mode='subsystem' type='usb' managed='yes'>
      <source startupPolicy='optional'>
        <vendor id='0x0403'/>
        <product id='0xfa24'/>
      </source>
      <address type='usb' bus='0' port='2'/>
    </hostdev>

ID a adresa zariadenia sa da zistit napr. pomocou lsusb po pripojeni kabla.

 

IMHO by to malo ficat aj vo VMWare podobnym sposobom ale to uz varim z vody - https://pubs.vmware.com/vsphere-4-esx-vcenter/index.jsp?topic=/com.vmware.vsphere.vmadmin.doc_41/vsp_vm_guide/configuring_virtual_machines/t_add_a_passthrough_usb_device_to_vm.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...