Přejít na obsah

Alu kola


foromen

Doporučené příspěvky

Co máš vlastně za motor? Doufám že ne HTP :kol-31:  . Já bych šel do 16". Na 17" to bude skákat jak koza a bude spotřeba o litr větší. A s tím zapsáním nevim nevim musel bys mít sportline kterej má tužší podvozek od výroby kde jsou ty 17" povolené od výrobce, pokud nemáš teda známého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, co nevidět se bude přezouvat, a protože mě teď v brzké době čeká na autě pár změn, rád bych se s vámi o ně nejen podělil, ale i poradil. Začnu tedy diskama. Momentálně mám vybrané dvoje a né a né se rozhodnout pro který :kol-32: . Jedná se o MAM W3 6x15'' 5x100 ET38 (první obrázek) a Proline B705 6,5x15'' 5x100 ET38 (druhý obr.). Zatim se přikláním více k prvním zmíněným ALU, u druhých mě znepokujuje šířka ráfku, ale zas takový problém v tom nevidim. Prosím o vaše názory, případně doporučte jiný typ disků (15''), ale podmínkou je aby byli tmavé neboli černé :kol-47: .

 

Edit: obrázky jsem poupravil.

post-82446-0-37244500-1362555979_thumb.j

post-82446-0-05872800-1362557214_thumb.j

post-82446-0-26917600-1362737363_thumb.j

post-82446-0-01145500-1362737383_thumb.j

Editováno: , autor: vinetu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty tam chceš dať 15" a tie fotky si spravil ako keby si tam dával 17". Čo tak originál čierne 16" Comet?
Ďalej ak máš vzadu bubnové brzdy, tak by som sa nesnažil dávať moc otvorené disky, takže skôr by som dal tie Proline, alebo niečo ešte "menej priehľadné".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové omlouvám se, ale obrázky jsou pouze ilustrativní, nechtělo se mi s tim ve photoshopu tolik crcat. 16" Comet bych určitě moc rád, ale už tak jsem dost limitovanej jak pneumatikami tak finančně. Auto jsem kupoval loni koncem léta a původní majitel měl na léto, pro mě nepochopitelně, obyč. plecháče obuty na 15" Bridgestone se vzorkem všech kol přes 6mm. Takže investovat další hromadu peněz do nových, připadně jetých pneu a k tomu jěště nový ALU by už bylo pro mě moc, proto vybíram pouze z 15" kol. Jinak bubny mam v plánu nastříkat na černo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vinetu: Koupil bych origo kola Antares, šířka 6''. Nevím, jak jsou na tom se středovou dírou a pevností ty MAM a PROLINE kola, které bys chtěl, nicméně Antares pevná jsou a nebudeš muset ladit podložky na středovou díru apod. Kdysi jsem totiž kupoval neorigo kola na Astru G, 17'', k nim jsem dostal ''přesné'' středové vymezovací podložky, tyto NOVÁ kola jsem nasadil a celé dva roky, co jsem s nimi jezdil, mi házely nad 120 km/h. Vyvážené naprosto přesně, rovné, nové pneu, auto v pořádku, ale kola házely. Zkoušel jsem ještě mezi ty vymezovací podložky a náboj dát kus vystříhlé PET láhve, ani to nepomohlo. Takže jeba*ka a nic z toho. Proto z mého pohledu - origo kola, nech je stříknout např. na grafitovou šedou ( jako některé Comety ) nebo černou. Cenou i s přestříkáním se dostaneš na cenu nových MAM a PROLINE. Hodně štěstí při výberu, snad jsem ti nezamotal hlavu.  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosha: Hlavu už mam zamotanou i tak dost :kol-28:. Antares jsem měl vybraný jako první a něco jinýho nepřicházelo v úvahu. Ale pak jsem obdržel voucher na černou fólii na střechu a bylo mi jasný, že jestli budu mít černou střechu tak chci černý disky aby to k sobě ladilo. Uvažoval jsem i o, jak píšeš, přestříkání na černou, ale nedokazal jsem si to nějak představit no a nakonec jsem teda od Antares opustil. Kdyby ty pneumatiky byly aspoň sjetý tak neřeknu a pokusil bych se sehnat rovnou Comety za dobrou cenu, v černý barvě jsem našel pouze jediný inzerát na bazošu a na nový nemam, ale jak jsem psal každy kolo ma přes 6mm a byla by škoda se jich zbavovat, to jedno dvě léta jěště určitě vydržej. Uvidim u čeho nakonec skončim, sám jsem na to zvědavej. Šlo mi těd hlavně o to, který z těchto dvou typů ALU vám sedí víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pneumatik se vzorkem 6mm bych se nezbavoval a do 16'' kol bych ( osobně ) nešel. Jestli se nepletu, měl bys na ty Comety dát 205ky gumy, což zase o něco zvyšuje spotřebu, s profilem 45 zase o něco snižuje komfort a přeci jen jsou šestnáctky gumy dražší na výměnu. Šel bych do černých Antares.. jsem ti zamotal hlavu, co?  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vinetu: Hledal jsem na strejdovi googlovi asi půl hodiny a tmavé Antares jsem nenašel. Když si to tak představím, budou vypadat skvěle, zvlášť pak ještě na tvé Capuccino s černou střechou..

Jinak já řeším stejný problém jako ty, mám na plechách zánovní Continentaly ContiEcoContact 5 165/70 R14, chtěl jsem patnáctky, ale nechce se mi dát tyhle gumy pryč, tak budu sjíždět, maximálně zkusím počkat na nějaké levné pěkné alu Sprint z FI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se popravdě ani do větší velikosti jít nechce, protože na těhle žiletkách je např. spotřeba úplná sranda ( kolem 6 litrů LPG v zimě ), v létě na benzín 4,8. Ještě když se fouknou na 2,5 atmo.. Prostě jede to samo, takový malý greenline  :kol-31: Tak si říkám, jestli mi za tu parádu stojí shánět 15ky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme se shodli! Kdysi jsem si koupil na Astru G nové kola 17'', 215/45 guma.. spotřeba šla nahoru jako prase, auto tvrdé jako beton, nechtělo jet vzhledem k nijak oslnivému výkonu... no prostě jedna velká chyba! Od té doby nechci přehánět a při mém stylu jízdy, kdy nepotřebuju závodit, mi žiletky stačí ( závodit můžu se služebními auty  :kol-28: ). Ale každopádně na Fabii od VINETU by ty černé Antares seděly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...