Přejít na obsah

Alu kola


foromen

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Jarda-k: To jsem si take rikal, hlavne vzdycky po zime, ale je to dost o tom, kde a jak (daleko) clovek prevazne jezdi. Nekvalitni povrch nebo vyjete hluboke koleje jsou naprd a dlouhe cesty jsou urcite unavnejsi. Plus samozrejme pokud clovek blbe chyti vetsi diru nebo kamen, muze oddelat pneu i rafek. Na druhou stranu grip, stabilita a s tim spojena bezpecnost jsou natolik navykove, ze uz si nedovedu predstavit, ze bych mel na zimu 15", notabene s uzsimi pneu. Pravda, jezdit denne po D1 hodinu tam a hodinu zpet bych na 17" asi nechtel. Zato po okreskach se slusnym povrchem...

Jeste k tomu vzhledu - z dalky vypadaji 17" skvele a auto je s nimi hezci, zblizka to v pripade zadku zase takova hitparada neni. Paradoxne nejlip asi vypada Room s velkymi bubny. Fabka s malymi bubinky nebo obe auta s temi pidikotoucky pusobi spis trochu smesne. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to máš na autě se kterým se občas svezeš po kvalitní silnici, tak ty 17tky chápu.

Já ale se svým autem jezdím denně, ročně najedu kolem 30 tkm (+dalších cca 30 služebákem) a není to vždy po hladkých silnicích a to už člověk vyžaduje od auta i trochu pohodlí.

Jinak mě připadá, že fabia s letními 15" bridgestonama drží stopu velmi slušně. Zvláště když to porovnám se zimními 14" sava eskimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

O víkendu jsem trochu pojezdil po vesnicích na královédvorsku a už docela chápu, že někde mohou být 17" kola s nízkoprofilovými šlupkami k nesnesení. Tak hrbaté cesty jsme na jihu měli naposledy asi za bolševika a možná ani tenkrát ne. V porovnání s tím jezdím po krásných silnicích. Kvalitnější povrch u nás mají i lesácké svážnice.  :p Sečteno s už tak tvrdým škodováckým podvozkem a nedobrým odhlučněním, jsou tam 17" na Fabce/Roomstru nepoužitelné.

 

Ale ano, s kvalitními 195/55 R15 Fabka docela sedí, jenže s 205/40 R17 je to úplně jiný level. Ale to si musí člověk vyzkoušet na vlastní kůži. Samozřejmě za předpokladu, že k tomu má tu slušnou silnici, jinak... :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem uvažoval o nějakejch šestnáctkách. Ale za prvé ten konfort a zadruhé jsem zůstal z ekonomických důvodů u 14ctek.

 

Ono přece jenom rozdíl skoro čtyry tisíce za komplet nový šestnáctky oproti čtrnáctkám je taky k zamyšlení.

A můj styl jízdy je spíše pohodářský.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně kvůli těm nechutným poměrům v kvalitě silnic tady u nás na východě Čech popisovanejch JayBeem jsem už před 5 lety zvolil jako letní rozměr na Rooma 195/55 R15 - na 14" už jsem jít nemohl, kvůli velkým kotoučům vepředu (C54) je nedostanu přes brzdiče.

 

Jak na těch patnáctkách auto vypadá je možný vidět tady: 

http://www.roomsterclub.com/obrazky/clenovee/227/4.jpg

nebo

http://www.roomsterclub.com/obrazky/clenovee/227/5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

hello. pani, jedna asi zbytocna otazka, ale pre istotu. mam na fabii combi 2 od vyroby alu disky antares 15" a obute letne gumy 195/55 R15. mozem na tie disky obut aj celorocne gumy rozmer 185/55 R15?

diky za rady.

 

Osobne by som asi celoročne gumy nechcel. Dať ich tam môžeš, ale mám taký pocit, že 185/55r15 sú určené pre Zimné pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkčně celoročáky ano ano ano, a stejně tak alu kola.

Pokud by i další zima byla jako ta předchozí (2014-2015), tak souhlas. Ale v momentě, kdy bude aspoň jako ta ještě o rok dřívější (2013-2014), tak celoročáky v žádným případě. Samozřejmě výjimka potvrzující pravidlo pro "malý až středně velký vesnice jako Praha a podobný" - neboli ty místa, kde mají pravidlo "1+2=3".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud použiju disk stajných rozměrů jako originál,zapsaný v TP a má KBA,tak se nic neděje.Zjišťovali jsme to asi na třech STK.To,co píše Pavka se týká alternativních rozměrů,které v TP zapsány nejsou.Je to přece logické,máte snad v techničáku zapsán konkrétní typ kola?Kdyby to bylo tak,že si nemůžete koupit kolo jiného výrobce,tak by se to muselo týkat i plechů,ty přece dělá také víc výrobců.

Edit:děláme dost aut na pojišťovnu a likvidátora nikdy nezajímalo víc,než stav pneu.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...