Přejít na obsah

Motor 1.0 TSI


Habi001

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám otázku na majitele tříválců. Nezaznamenali jste těsně pod hranicí 2000 otáček takový dunivý nepříjemný zvuk. Dělá to cca od 1800 až k 2000 otáček. Ještě se chci zeptat. Když po ránu nastartuji, tak je cca půl minuty slyšet takový chrastivý zvuk. Máte to také.? Moc děkuji za odpověďi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jezdíš pod 2000 otáček mimo jedničky při rozjezdu, tak podtáčíš motor a ten opravdu někdy duní. Pokud ho budeš podtáčet často tak jde životnost motoru a setrvačníku do kopru! Přečti si jak se má s tímto motorem jezdit a hlavně neřaď jak ti radí počítač. Tyhle motory se musí točit a pak je vše OK. Vysoké otáčky jim nevadí, ale nízké je ničí!!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Martin66 napsal:

Pokud jezdíš pod 2000 otáček mimo jedničky při rozjezdu, tak podtáčíš motor a ten opravdu někdy duní. Pokud ho budeš podtáčet často tak jde životnost motoru a setrvačníku do kopru! Přečti si jak se má s tímto motorem jezdit a hlavně neřaď jak ti radí počítač. Tyhle motory se musí točit a pak je vše OK. Vysoké otáčky jim nevadí, ale nízké je ničí!!! 

Většinou jsem o 1, 2 stupně níže než rádí rádce řazení a to mám někdy pocit, že jsem ještě i na dolní hranici optimálních otáček dle zvuku motoru. Přijde mi, že mezi cca 2200-3500 se mu líbí nejvic. Při zbytečně vyšších otáčkách je znát jakoby pokles výkonu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mel jsem objednanou octavii combi s timto 1.0 motorem ted akcni paket tour. Docela dobre recenze,ale pred 14 dny byl v konfiguratoru moznost objednat 1.5. tak jsem zavolal dealerovi a konfiguraci zmenil. Preci jenom silnejsi motor. Po precteni se skubanim u rozjezdu,ale nevim, zda jsem nemel jit do diezlu 1.6. snad kdyz auto necham po nastartovani zahrat nebude tak velky klokan. A kvalitni aditivovany benzin je zaklad. Ale proc to pisu, narazil jsem na video s timto motorem u seatu a pikne v zime chrasti. Snad se ty bolostky brzovychytaji jak u 1.0, tak 1.5 jako kdysi u 1.4 a ted je tomotor spolehlivy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkej, že je to s aerodynamikou tak strašné :-( S hlučností doporučuju se podívat na kolik jsou nafoukaná kola, na Astře jsem šel že 3 na 2,2 a je to o dost lepší. To by mohlo pomoci. Mě se původně líbila Toyota Auris, ale z venku, zevnitř už moc ne, tak proto jsem šel do octavie.

Ale je to o motoru, tak zpět k tomu. Jak píšeš, že je to opravdu tak hlučné, tak nechápu ty novináře, co to vychvalujou až do nebes, to se bojí, že by jim škoda už žádné testovací auto nepůjčila? Co dodatečné odhlučnění kapoty, by nepomohlo? Takovej ten filc co se dá pod kapotu? Není moc ekonomické auto po 2 měsících prodat, ale pořád lepší než po půl roce či po roce. Reklamovat a vrátit jim ho s tím, že si objednáš superba by u dealera asi neprošlo, co? Opakující se závada? 

Editováno: , autor: Mahlpo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor 1.0 není určitě tak zlý. A není možné svádět nebo deklarovat problémy, či poznatky modelu ke specifickému motoru. Hluk od kol nemá s motorem co dělat, stejně tak zadní náprava. Já osobně s tím motorem nemám vůbec žádný problém. A že mám už za ty dva roky těch kilometrů najeto. V žádném případě se za nic nestydím, natož za nastartování motoru. Toto je téma k motoru 1.0. a řeší se tu, jak je špatně odhlučněné auto, tvrdá náprava atd. Přejít ze Superba z motorem 2.0 a výš a srovnávat to s litrem není úplně košér. Nic osobního, ale rozhodně nesouhlasím. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se byl projet s 1.0 pred 2 mesici ale to bylo teplo a motor se mi zdal docela tichej. Tak nemohu osobne posoudit. Je mozne,ze na tom video u motoru mohlo byt nejaky plech uvolneny nebo spatne zapasovany a nez se zahral nez se teplotne o setiny milimetru roztahl,tak vydaval tento zvuk. Urcite by nebylo od veci se s nekym domluvit co ma stejny motor a posoudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, koupil jsem Octavii 3, motor 1,0 TSI. najeto cca 60 tis, ale při startu za studena, se od motoru OBČAS ozývá nezdravé chraštění, možná stejné, jako psal uživatel Kodiakk, nesetkal jste se s tím ještě někdo? Dočetl jsem se tady, že za studena. obzvláště v zimě je to normální, ale to se mi nechce moc věřit. Pokusil jsem se to nahrát, ale mobil to nezachytí tak, jaké to je v reálu, nicméně rozdíl tam slyšet je, ten nepříjemný zvuk je slyšet především při prvním nastartování, při druhém už je většinou klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som rozdiel medzi prvým a druhým videom moc nezachytil.... príde mi ze obe sú... povedzme ze niečo tam nie je OK... 

 

skus ešte pridať video na tom istom mieste ako tie prve dve so zahriatym motor.... napríklad na konci cesty... 

 

Takto rozhodne 1.0 tsi motor neznie... dal by som to niekde pozrieť než sa niečo horšie nestane... 

 

Shorty 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Shorty193 napsal:

Ja som rozdiel medzi prvým a druhým videom moc nezachytil.... príde mi ze obe sú... povedzme ze niečo tam nie je OK... 

 

skus ešte pridať video na tom istom mieste ako tie prve dve so zahriatym motor.... napríklad na konci cesty... 

 

Takto rozhodne 1.0 tsi motor neznie... dal by som to niekde pozrieť než sa niečo horšie nestane... 

 

Shorty 

Ahoj,

posílám videa po příjezdu domů. Na prvním videu je záběr motoru, který bez zhasnutí běží po zajetí do garáže, druhé video je nastartovaný již zahřátý motor, osobně jsem tam reálně rozdíl neslyšel, otáčky zahřátého motoru po nastartování okamžitě lehce po 1000. Při studeném startu jsou otáčky cca půl minuty - až minutu okolo 1400, poté spadnou dolů a motor se zklidní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...