Jump to content
Habi001

Motor 1.0 TSI

Recommended Posts

Pomůže leda tak prd, ty prachy je lepší za adativa střádat do prasátka a pak to nechat po 100K vyčistit...

Anebo tankovat od začátku 100 oktanový benzín s čistícími přísadami. Minimálně je prý dává Shell a Benzina.

To ti bude figu platne. Hlavne tam lejte olej aky treba. Lebo znicite filter pevnych castic. Sacie ventili sa zalepia tak ci tak. Koli inovovanemu systemu egr. 

Benzín vylepšený aditivem lépe a čistěji shoří a čistější spaliny jak se vrátí zpátky přes sání do válce méně zaserou ventily. 

• Upvote 1

Ahoj, mám otázku na majitele tříválců. Nezaznamenali jste těsně pod hranicí 2000 otáček takový dunivý nepříjemný zvuk. Dělá to cca od 1800 až k 2000 otáček. Ještě se chci zeptat. Když po ránu nastartuji, tak je cca půl minuty slyšet takový chrastivý zvuk. Máte to také.? Moc děkuji za odpověďi. 

Chrastivý zvuk nepozoruju a ten dunícími zvuk záleží, na jaký převodový stupeň, v jakem terénu, co mas v úmyslu udělat atd. Např. já zrychluju pomalu a do kopce třeba točím i do 3 tisíc. Turbo zabírá u nějakých 1750 otáček a motor se potřebuje trošku nadechnout. ;)

Ten dunivý zvuk je u každého rychlostního stupně, těsně pod hranicí 2000 otáček 

Pokud jezdíš pod 2000 otáček mimo jedničky při rozjezdu, tak podtáčíš motor a ten opravdu někdy duní. Pokud ho budeš podtáčet často tak jde životnost motoru a setrvačníku do kopru! Přečti si jak se má s tímto motorem jezdit a hlavně neřaď jak ti radí počítač. Tyhle motory se musí točit a pak je vše OK. Vysoké otáčky jim nevadí, ale nízké je ničí!!! 

Abych nezapomněl, ten chrastivý zvuk u startu je normální. V zimě je to i trochu horší. 

před 1 hodinou, Martin66 napsal:

Pokud jezdíš pod 2000 otáček mimo jedničky při rozjezdu, tak podtáčíš motor a ten opravdu někdy duní. Pokud ho budeš podtáčet často tak jde životnost motoru a setrvačníku do kopru! Přečti si jak se má s tímto motorem jezdit a hlavně neřaď jak ti radí počítač. Tyhle motory se musí točit a pak je vše OK. Vysoké otáčky jim nevadí, ale nízké je ničí!!! 

Většinou jsem o 1, 2 stupně níže než rádí rádce řazení a to mám někdy pocit, že jsem ještě i na dolní hranici optimálních otáček dle zvuku motoru. Přijde mi, že mezi cca 2200-3500 se mu líbí nejvic. Při zbytečně vyšších otáčkách je znát jakoby pokles výkonu. 

• Like 1

Já motor nepodtáčím, ale když se řadí, tak se pod 2000 otáček dostanu než se nadechne. 

Tak řaď když má motor kolem 3000 otáček, nebo radši i trochu víc a budeš mít klid. Mě ten motor mile překvapil. Optimum je držet opravdu těch 2200-3500 otáček.