Přejít na obsah

Spotřeba oleje


marosd

Doporučené příspěvky

Bol som prekvapeny, ked sa pri cca 14500km rozsvietilo hlasenie " skontrolujte hladinu oleja".

Dolial som cca 0,75 litra, po doliati na mierke v polovicke rozsahu.

 

Zda sa mi to prilis vysoka spotreba. Predtym Mondeo 2,0TDI, za 270000km som nevedel co to je olej.

 

Ake mate skusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Máte niekto skúsenosť so zvýšenou spotrebou oleja? 

Normálne žral cca 2-3 l od výmeny k vymene. To sa mi už zdalo dosť ale akceptoval som to. 

Teraz som musel vyčistiť DPF filter a od vtedy začal žrať cca 0,5 l na cca 2000 km. Podľa návodu od Škody je to stále viac norme (0,75 l na 1000 km). 

Mne sa to ale zdá extrémne veľa ale podľa servisu je to v norme čiže niaka reklamácia neprichádza do úvahy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Supa zatím nemám ( ale to se 20ti letech a 6ti Octáviích v červnu  změní), ale zmiňovaný motor mám v O3. Aktuálně najeto ca 170tis, výměna vždy po 30 tis a za celou dobu jsem dolil celkem 0,5l oleje. Poprvé při 27tis, podruhé loni při 148tis. což ale připisuji hůvně jízdám s karavanem a teplotou oleje často ke 120°C.

Hodně to je ale dané "vytáčením" motoru, případně dlouhým jízdám po dálnici vysokou rychlostí. Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dolevam zatim tak 0,5 litru na 10tis km.Promenlivy interval vymeny/30tis max/. Jaky olej tam mate? Mam 0W-30

Nevim,co bylo z fabriky,ale dva servisy,do kterych jezdim davaji Shell a ten ma 0W-30 pritom napr Castrol ma 5W-30 na ten jsem byl zvyklej z SII

507 00 norma u obou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím, pro 2.0 TDI v Superbu III jsem ještě toto téma nenašel. Jak často doléváte olej?

Já poprvé doléval u OIII 110 kW, předchozího SIII 140 kW i Kodiaqa 110 kW zhruba po 12 tis km 0,5 l oleje. A teď u nového SIII fl 147 kW to byl půl litr už po necelých 6000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Delphin napsal:

Zdravím, pro 2.0 TDI v Superbu III jsem ještě toto téma nenašel. Jak často doléváte olej?

Já poprvé doléval u OIII 110 kW, předchozího SIII 140 kW i Kodiaqa 110 kW zhruba po 12 tis km 0,5 l oleje. A teď u nového SIII fl 147 kW to byl půl litr už po necelých 6000 km.

Zajímavé, je zde pouze pár témat a ono zde úplně stejné je už 5 let... Témata sloučena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 7. 6. 2021 na 19:51, Delphin napsal:

Zdravím, pro 2.0 TDI v Superbu III jsem ještě toto téma nenašel. Jak často doléváte olej?

Já poprvé doléval u OIII 110 kW, předchozího SIII 140 kW i Kodiaqa 110 kW zhruba po 12 tis km 0,5 l oleje. A teď u nového SIII fl 147 kW to byl půl litr už po necelých 6000 km.

Ahoj, také jsem musel u SIII fl 147 kW dolít, zahlásil taky kolem 6000 km. Bral jsem to, jako že je to v záběhu. Jenže zahlásil i při 10000 km, teď má najeto cca 14000 a zase se to ozvalo. Pokaždé dolito 0,5 l. Zvláštní. Doufám, že je to v nějakém záběhovém režimu a ještě si to sedne, co myslíte? Měl jsem OI 1,9 TDI jako nové, nedolíval jsem nic. Potom OII 2,0 TDI 103 kW ojetinu, také nic. Potom 2x SII 125 kW ojetiny, pouze 1x mezi výměnami dolito cca 0,5 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme na tom podobně. Já jsem dolíval v necelých 6000 km a podruhé při 11100 km. Je pravda, že jezdím hlavně po dálnicích a rychleji. Všimnul jsem si totiž, že u OIII poté, co s ní začala jezdit manželka pomaleji, tak jsem za 25000 km dolil preventivně asi 0,2 l místo litru, jako když jsem s ní jezdil já.

Stejně mě moc neláká dolévat olej pomalu každý měsíc. Zatím ten motor vidím tak, že jede lépe než 140 kW, nafty bere malinko méně, míň hlučí, močoviny si vezme sotva polovinu, za to oleje dvakrát tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...
V 5. 10. 2021 na 0:43, fx99 napsal:

nemá spotřeba oleje  spojitost s vadným guferem klikové hridele na straně rozvodu ,neřešil někdo ? nemá někdo nějakou zkušenost ?prý častá závada  

Tolik oleje co já jsem už dolil bych viděl na zemi v garáži

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pri 0W-30 hlavne od Shellu je spotreba vysoká (origo olej je tiež AV-L). 

Znížiť spotrebu ide kvalitnejším olejom na báze PAO napr. RAVENOL VMP. 

Pripadne pomáha častejšie meniť alebo čistiť olejom (2-3 krátke výmeny do 2-3tisic km) alebo posledná možnosť skúsiť výplach napr. BG109, ja by som ale dal do nového lacného oleja napr. Fanfaro 6719, počkal 20min a vypustil, vraj aj toto pomôže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...