Přejít na obsah

Cena pravidelného servisu ve ŠKODA SERVISEch


CentriFUGA

Doporučené příspěvky

Ahoj,

vždy jsem si servisoval auto u kamaráda, ale jelikož mě u superba čeká výměna oleje v DSG a samozřejmě i výměna motorového oleje a tak mám takové nutkání to dát do ŠKODA servisu, kam auto do teď jezdilo, hlavně kvůli tomu že na DSG nemám nálevku a přecijenom to není věc za 3tisíce, tak chci aby byl olej v DSG řádně vyměněn jak má.

 

Dotaz tedy zní, kolik Vás stál cca servis v tomto rozsahu:

- olej převodový DSG 6litrů

- filrt olejový do DSG

- olej motorový 5W-30 4,4litru

- olejový filtr

- prachový filtr

- pylový filtr

+ práce 

 

Díky za Vaše informace. V pondělí budu mít k dispozici rozpočet ze servisu, kde chci servisovat, tak abych věděl, jestli to vychází +- správně a nechtějí mě "obrat"

Zároveň mi řekněte jestli jste měli nárok na nějakou slevu, jelikož původní majitel třeba při rozvodech, ke kterým mi dodal i fakturu měl nárok na slevy ve výši cca 15%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od oka normální ceny:

 

převodovka:

 

1l oleje cca 700kč * 6 = 4200

filtr 400,-

práce 800,-

 

motorový olej cca 800 *4,5 = 3600

filtr tak 200,-

+ práce pár stovek

 

pylový, jinak zvaný prachový nebo kabinový filtr s uhlím cca 350

vzduchový filtr 400

servisní prohlídka 1000,-

 

ušetřit se dá, že doneseš svůj olej dle doporučení výrobce, tj. 507 00, 504 00

 

celkem tedy počítej +/- s 10 tis v případě jejich oleje, pokud na autě nic nenajdou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyby našli, dam požadavek aby udělali jen co chci a jen aby mi to řekli, pokud je něco špatně, jsem na tohle dost haklivej, takovej servis, kde při opravě za tisíc vyměnili další věci za 5, které ale prokazatelně nebyly špatné mám už za sebou.

Uvidím, jak se vytáhne s cenou v pondělí. O tom, že si můžu donést své věci vím, jen u převodového oleje to nechteji, motorový a filtry nevadí...ale uvidíme, na druhou stranu plus je, že bude záznam dohledatelný pro případný prodej, což neplanuji a druhá věc je, že DSG mám poprvé a dát nějaký peníz za údržbu na 60.000km se musí, takže chci udělat tento prvotní servis ve škodě a potom budu měnit olej po 15 u kamaráda, protože tam mě vyjde olej s filtry do 2 tisíc a vyměnim si to sám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měním si to sám v servise mého kamaráda, kde když mám čas mu i občas něco Pomůžu, takže tohle je brnkacka, ale na DSG nemá ten nalévací forichtung a jsem jedinej kdo tam jezdí s DSG tak ho nebude kvůli mě kupovat a navíc já sám budu raději pokud to bude v origo servise...jsem pro něj špatnej zákazník, to vím :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen můj příspěvek do diskuse - to, co píše michal2009, zhruba odpovídá. Jen moje zkušenost říká, že motorový olej je většinou cca 600 Kč/litr. Jinak zcela souhlasím i s možnostmi slevy - často dostávám podstatnou slevu na práci a minimálně běžnou slevu na díly (na základě běžné slevy na auta starší 5 let).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory, uvidíme v pondělí. 

S cenou oleje do DSG a se všemi filtry počítám +- ceny vím, je to originál, třeba meyle koupím za cca polovinu ceny i méně, ale to bych vzal, nejvíc se "bojím" ceny za motorový olej, kde vím, že od CASTROLu koupím 5litrů za 1000,- a pokud tam bude za 600 litr tak to je přes 2500,- což už není zrovna malý rozdíl, vzhledem k tomu, že se chystám měnit olej po 15tisích jako u všech aut, protože longlife at si nabouchá škodovka a všichni okolo někam :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platit servisu za Castrol Edge 600 Kč za litr (oproti běžným cca 250 Kč na volném trhu) je samozřejmě nesmysl. Jelikož i já jsem přešel na častější výměny oleje, nosím si ho sám a nemají s tím problém (alespoň můj servis - pokud olej odpovídá specifikaci a je v originálním, neotevřeném balení). Ohledně ostatního, nevím. Nicméně díly (jako třeba filtry) obecně (až na výjimky) levněji na volném trhu neseženu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem dostal rozpočet:

 

Olej 5litrů = 1500,-Kč

Filtry - olejový, vzduchový, kabinový = 750,-Kč

Olej DSG 6litrů = 3000,-Kč

Filtr + těsnění DSG = 500,-Kč

Výměna oleje v DSG = 800,-Kč

Výměna motorového oleje, filtrů, prohlídka = 1700,-Kč

 

Takže suma sumárum 8250,- takže beru zaokrouhleně 8500,-Kč

 

To asi není úplně špatný co ? Nechám to pro klid na duši udělat, bude to se záznamem v historii a se zárukou. další olej po 15,000km už budu měnit sám, dělám to kvůli DSG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky myslím, že mi udělal pěknou cenovku, co jsem našel ve faktuře od BARTH  Hradec Králové, kam jezdil původní majitel, tak i se slevou vyšel takovýhle servis kolem 12,000,-Kč, takže tam je pěkná úspora a budu mít klid na duši.

 

Další výměna oleje už bude vlastní, protože jak jsem psal - olej Castrol 990,-Kč/5litrů a filtry koupím od meyle za 500,- všechny tři a originál taky kolem těch 800,-kč, jako mi nabídli ve škodovce :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie, ja som kupil auto po 1. majitelovi tu na SR ked malo 3 roky a servis po 60 000 km, co je spojeny presne s vymenou oleja v prevodovke a motore + par dalsich ukonov mi vysiel presne v case, ked malo auto skoro 4 roky. tak som volal do servisu u nas v Kosiciach a tam my povedali po prevereni VIN, ze to mam v cene a nakoniec som v servisnej knizke fakt nasiel taky certifikat na 4 roky servisu (+praca a material v cene) zdarma. potesi no nie?  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...