Přejít na obsah

rozhodovanie SIII alebo OIII


PistaTT

Doporučené příspěvky

zdravim vas. otec zvazuje, ze by si zaobstaral nove auto a teda, ci mu nieco poradim. cenovka plus minus milion starych korun, teda okolo 30-34k eur, v zavislosti od vysky zlavy (po zlave by sa to chcelo dostat pod 30k s DPH). samozrejme, nie je nutne to minut do posledneho centu.

 

novy Sup je velmi pekne auto, no z toho co tu citam, tak kopa staznosti na kvalitu a detske choroby... aj ked asi nie uplne kriticke, tak pri tejto triede uz ma clovek trochu ine ocakavania:

1. pazvuky od podvozku (tlmice? stabilizatory? dcc? ktovieco este?)
2. mlzenie az zrazanie kvapiek v prednych svetlometoch
3. samovolne prasknutie celneho skla
4. slabe odhlucnenie kabiny
5. nieco vyznamne, co som opomenul?
 
netvrdim, ze OIII nema muchy, no predsalen je to o 2 roky starsi model, takze by sa mohlo dat predpokladat, ze to SA uz stihla vychytat. alebo nie?
sam som s RSou celkom spokojny, drobnosti co mi vadia, nie su kritickeho charakteru (za najzavaznejsie povazujem dlhe startovanie a cvakanie od prednej napravy)
 
vo firemnom vozovom parku mame hadam do 20 ks OIII a aj zopar SIII a subjektivne ten podvozok SIII 4x4 L&K s najazdenymi 6000 km vydava fakt prilis divoke zvuky. a samozrejme proti rs je to lenivejsie, kolisavejsie...
 
z toho co viem o nasich OIII, na dvoch sa menilo niektore lozisko, jeden krat rozvodovy remen, viaceri maju tiez dlhe starty a cvakanie prednej napravy (riadenie? naboje kolies?)
subjektivne sa zda, ze sup je na tom o trochu horsie, no mozno je aj tym, ze od supa sa automaticky ocakava este vyssia kvalita ako od octavky.
 
skusal som teda nakonfigurovat nieco pre zadanie: sedan, diesel, automat, biela farba.
 
  1. SIII 2.0 TDI 110 kW DSG Style ma zakladnu cenovku 32 490 + 148 za bielu candy (to cumim, zakladna farba za priplatok?)- vybavou asi fajn, mozno by sa dalo este nieco doplnit... no nebude ten motor slaby? pre OIII je podla mna asi akurat,no sup je vacsi a tazsi...
  2. SIII 2.0 TDI 140 kW DSG Ambition ma cenovku 32 840 + 148 za bielu candy... tu uz by to chcelo asi pridat akcny paket Ambition+ = kessy, alarm a el. sedacka s pamatou; pripadne zopar dalsich prvkov volitelnej vybavy - vonkajsi LED paket, farebny maxik)... celkovo teda zhruba 34 000 EUR
  3. pripadne teda silnejsi motor a vybava Style, no to uz je cenovka 36 290 + 148 farba (teda uz vyssie ako by sme chceli)
 
proti tomu mozeme rozmyslat nad OIII, za trochu menej penazi, mensia, nizsia hmotnost, vysttaci si aj s motorom 110 kW...
  1. OIII 2.0 TDI 110 kW DSG L&K s cenovkou 29 640
  2. OIII 2.0 TDI 135 kW DSG RS s cenovkou 29 700 a k tomu kessy a rs challenge paket a sme na zhruba 30 700

co by ste odporucali v takejto situacii?
nie je ten superb privelke riziko, co sa tyka kvality a spolahlivosti?
stoji to za ten cenovy rozdiel? (som si vedomy, ze octavka nema v cene servis do 5y/120k km)
staci supu motor 110 kW?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Pazvuky už jsou vyřešeny

2) Mě se nemlží a i kdyby se světla mlžila, tak je mi to naprosto jedno

3) Mě prasklo a na záruku vyměněno. Dokonce mi nabídli náhradní auto, což jsem ani nevyužil.

4) Po 2 měsících jsem si na odhlučnění zvykl. Navíc MR2017 má nějaké úpravy, které to jistě zlepšují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalita a spolehlivost bude plus minus totozna. Ale sedni si do obou a poznas rozdíl tridy. Kamaradka si zrovna minuly tyden kupovala O3 Style, bila s cernym interierem, 2.0tdi. Cena 740 tKc. A když jsem si sedl dovnitř, tak jsem si uvedomil ze S3 je fakt jinde. Za ty prachy radsi Superba. Ta Oktavka me dost zklamala. A nic proti ni. Jinak se mi fakt libi. Za ty prachy nemela ani Kessy, sklápění zrcatka pri zpatecce, atp. Fakt jsem nechápal, jak to mohlo stát tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudem ťa odhovárať od octavie ale poviem to takto.Buď je octavia veľmi drahá,alebo superb za tolko muziky ako sa hovorí,veľmi lacný.Ja mám S3 2,0 TDI 110kW DSG a v pohode.Často robím nemecko,a nahánať sa so mnou neopováži nikto.Auto je živé a to som náročný maximálka 230,mám 10 000km a dlhodobá spotreba 6,1 na 19 alu.Xenóny mi rosili prvý mesiac a uz sa to neobjavilo,podvozok mi nebúcha a odhlučnený sa mi zdá lepšie voči octavii,superb má aj hliníkové náboje aj na prednej aj na zadnej náprave a ten tiež tlmí hluk, manželka ma tú istú motorizáciu v octavii 3 a viem to porovnať.Občas jazdím aj na tej a superb aj napriek tomu ,že má 1500kg je živší,určite je inak odprevodovaný.A vôbec nebanujem ,že som nekúpil 140 kW verziu,jednak v mojej výbave to isté 140 kW verzia +3000€a jednak nemusím riešiť ad-blu a dunenie motorov.Ale to je len môj názor a postreh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za postrehy a rady.

Sup je o hodne väčší (no octavia veľkosťou postačuje), na pohľad vyzerá interiér lepšie/hodnotnejsie.

Doma je aj passat combi b7 tdi 103 kW s dsg. a na ňom je nižší výkon a vyššia hmotnosť hodne cítiť oproti služobnej o3 rs combi tdi...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

som tu zabudol uviest ako to cele dopadlo... auto sa vyberalo, spekulovalo, zhanali sa zlavy a kamaratske kontakty a nakoniec v septembri 2016...

podarilo sa po kamaratskej linii kupit priamo od SK importera rocneho (9/2015) Superba III combi 4x4, 190k TDI, DSG, L&K, najazdenych 30 000 km

s kopcom dalsiej vybavy - ACC do 210 km/h, DCC, bleda koza, vetrane zadky, panorama, tazne, 19" disky Phoenix + zimne na 18" a este nejake dalsie drobnosti. hadam okrem progresivneho riadenia tam bolo vsetko co sa dalo...

 

cenovo to bolo mierne viac ako povodne predstavy, no motorizacia, vybava a proste kus krasneho auta... rozhodli...

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...