Jump to content

jak dlouho vydrží baterie v dálkovém ovladači

Recommended Posts

Čau chtěl jsem se zeptat jak dlouho, vám vydrží baterie v dalkáči mám auto 2 měsíce a už se mi oběvilo na displeji hláška vyměnte baterii v dalkovém ovladači .

PS.mám fabii 1,2 TSI style.

Reklamace / Projev závady: Nefunkční dálkové ovládání

Zpráva na displeji panelu přístrojů – baterie v klíčku příliš slabá

Nefunkční KESSY

Příčina závady: Klíčky

Řešení servisu / Opatření / Oprava: Continental: Od 12.KT postupné nasazení nových generačních stavů klíčků S17

Hella: Nasazení nového generačního stavu S35, termín bude upřesněn (odhad – měsíc)

toto je uryvok z technickej servisnej konferencie 4/2016

Fabie combi koupená jako nová v září 2002 má v klíči dodnes první baterku. Při prodeji tohoto auta před měsícem jsem poprvé vyzkoušel za těch 14 let i druhý ( náhradní ) klíč, který celou dobu ležel v šuplíku, a taky otevřel a i zavřel centrál zcela bez problému.

Nechápu jak baterka může vydržet tak dlouho dobu, když jsem auto otevíral ( zavíral ) pouze přes dálku. Ale je to tak.

Z toho mi vyplyva, ze hlasku o vymene baterie treba zrejme ignorovat. je to asi sw chyba, kde si auto pyta vymenu baterie uz po malom poklese jej napatia. los pakos ty tam skus zalozit staru bateriu a mala by ti fungovat este hodne dlho

Jenže jak píše junior o pár příspěvků výše on má dálkové pouze na otevírání auta. U nových Fabií je to ale jiné proto baterka v klíčku tolik nevydrží.Navíc toto se mi taky stalo asi po necelém půl roce používání a dostal jsem nové klíčky. Od té doby zatím pokoj.

Kybernetik .- no, můžeš hlášku o slabé baterii ignorovat, ale pak se ti může stát, že budeš někde dál a auto nenastartuješ. Spíše bych to nechal zkontrolovat v servisu. Pokud by zjistili, že baterka je dobrá, řešili by to tak jak je popsáno o pár příspěvků výše.

Edited by Hkubes

Kybernetik .- no, můžeš hlášku o slabé baterii ignorovat, ale pak se ti může stát, že budeš někde dál a auto nenastartuješ. Spíše bych to nechal zkontrolovat v servisu. Pokud by zjistili, že baterka je dobrá, řešili by to tak jak je popsáno o pár příspěvků výše.

Myslim, ze aj ked sa bateria uplne vybije tak nastartovat sa da stlacenim tlacidla samotnym klucom

Myslím, že pro případ slabé baterie je v návodu napsáno, že máš klíčkem zmáčknout tlačítko startování a auto by mělo nastartovat.

• 4 months later...

Jsem na tom stejně - už od začátku týdne mi hlásí "Vyměňte baterii v klíčku". Auto mám myslím 15 měsíců. Ještě jsem se ale nedostal na výměnu. Buď zajedu do servisu, nebo budu měnit sám.

K synchronizaci: přečti si téma u OIII: http://forum.skodahome.cz/topic/125227-kessy-bezklíčkové-odemykání-zamykání-a-startování-vozu/?page=8

Někdo synchronizoval, jiný ne.

Zajímavé jsou postřehy o tom, že klíček se prý vybíjí rychleji, pokud je auto často odemčené. On pak stále hledá auto.