Jump to content

jak dlouho vydrží baterie v dálkovém ovladači

Recommended Posts

Posted (edited)

A neni to jedno jak dlouho vydrzi? Proste je to baterka, co se da za stovku koupit v kazdem druhem obchode nebo na benzince. Kdyz vyskoci hlaska, tak proste koupim novou, vymenim a hotovo. Fakt si nezapisuju, od kdy do kdy mi presne vydrzela :) Zrovna pred par dny jsem tam daval novou, pokazde 2025 a je to ctvrta nebo pata, co auto mam...

Edited by epo

Pokud vyskočí hláška je to OK, ale ost lidí už takto auto neodemklo a bez hlášky...

Mě vydržela 2 roky původní (ne že bych to měřil, ale rozsvítila se hláška cestou do servisu). Tak jsem tam tu CR2032 a uvidíme, až odejde, vyměním za jinou. Jinak mám auto s EasyStart, v druhém autě s klasickou dálkou vydržela originální baterie necelé 3 roky.

Ok, to se mi jednou taky stalo. Od toho je tam klic, aby se tam dalo dostat mechanicky. Jinak od te doby, co se mito stalo, vozim v loketce nahradni baterku

Měl jsem Varta, vydržela vždy maximálně půl roku, potom Energizer vydržela sotva rok, koupil jsem v IKEA CR2032 pack 8 kusů za 29 korun - tedy 3,6 kč kus, mám ji 2 roky a stále funguje. Netřeba kupovat nějaké super drahé, je to jen škoda peněz.

GP 2032 po 14tich mesiacoch hlaska na maxidote a drzala este +/- 2 mesiace s tym,ze v penazenke uz bola pre istotu dalsia na vymenu.

CP.PNG

zaujímalo by čo sa môže stať keď počas jazdy uplne odíde baterka v diaľkovom. 

čo v situácii, ak by som mal v aute obidva kľúče naraz (druhý ako záložný). signály pri Easy start sa nebudú "biť"? 

Ak ti odíde baterka počas jazdy, nič sa nestane. Maximálne ti na budíkoch vybehne hláška o chýbajúcom kľúči, ak otvoríš a zavrieš niektoré dvere, ak sa automaticky zavrú dvere pri rozjazde, alebo ak otvoríš a dovrieš vodičove okno. Aspoň počas týchto troch situácií som zaznamenal bliknutie diódy na kľúči, inak počas celej jazdy bola dióda neaktívna pri klasickom "plnom" kessy.

Dva kľúče v aute tiež nie sú problém. Ako si si viezol domov náhradný kľúč, keď si šiel z predajne s novým autom? Mal si nejaký problém? Určite žiadny. Dokonca jeden kľúč vieš zamknúť v aute a auto vieš potom odomknúť len na signál toho kľúča, ktorým si auto zamkol - mám pocit, že toto je aj niekde v manuáli.

• 5 weeks later...
  • 4 months later...