Přejít na obsah

Chyby na laku


Marek(Octavia)

Doporučené příspěvky

Zdravim, mam novu Octaviu v bielej metalize ma 7 mesiacov. Počas umyvania som si vsimol nedokonalosti lakovanych casti, bublina a prachove zrnka v laku. Jedna je na dverach z vonkajsej strany dveri, kde je už bublina a určite tam bude časom hrdza.  A ostatne su viditelne z vnutorných časti dveri a prahov. Mal som predtym jednotkovu octaviu a tam nič take nebolo, lakovanie bolo bezchybne preto nerozumiem prečo tato nova z roku 2015 ma bublinu na dverach a este aj kopec prachovych zrniek zaliatych v laku. Tu bublinu budu opravovat vramci zaruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj všem, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak svůj příspěvěk přidám sem,také se jedná o lak...

 

Před měsícem jsem koupil stříbrnou Octavii 3 liftback, rok 2013, jedna z prvních co sjela z pásu :-) Při umývání jsem si všiml bublin kolem rámu zadních pravých dveří, ve spodní části u gumy. Pak je i bublina o kus dál na rámu. Zatím se mi nechce do toho rýpat, ale neumím si představit že by auto takto po 5ti letech kvetlo :blink: 

Co si myslíte že to je??

 

 

P1000563.JPG

P1000559.JPG

P1000565.JPG

P1000564.JPG

P1000560.jpg

P1000561.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj,

informace jak to celé dopadlo…

Pro připomenutí, auto jsem koupil v dubnu 2018.

 

Předchozí majitel v zimě 2017 prah pod zadními pravými dveřmi nechal opravovat protože se na laku objevila bubliny. S opravou byl v servise, kam ho poslali ze škoda servisu, protože samotný servis neměl lakovnu. Že to po několika měsících takto popraskalo si nedovede vysvětlit, ale pří stříkali jen spodní prah a měl tam auto jeden den. To mi přijde divné, že by to stihli za jeden den…

 

Jak to vypadalo je na obrázku č.P1000565 , je na něm vidět i popraskaný lak zepředu na spodním prahu.

 

V červenci 2018 jsem byl s autem v skoda servise, abych se jich zeptal na názor. V servise mně změřily tloušťku laku s výsledkem, že auto bylo celé přestříkané. Kontaktoval jsem předchozího majitele (první majitel) a ten se dušoval, že auto nikdy nebylo havarované a on ho přestříkávat nenechával. Na autě byla provedena akorát ta oprava, kterou jsem psal výše.

 

Měření laku je na dalších 7mi obrázcích.

 

Myslíte si že s takovou tloušťou laku mohlo auto vyjet z výrobní linky?

 

Nakonec jsem v říjnu 2018 nechal popraskaný lak ve škoda servise opravit na svoje náklady. Pod bublinama se ukrývala rez a lem na kterém je nasazená guma která doléhá na zadní pravé dveře vypadal takto. Ani v servise nechápali  že je to tak shnilé, ale říkali že ten prah nevypadá na to že by byl promáčklý a nebo bouraný.

 

Na posledních 4 obrázcích je vyfoceno jak to vypadalo v servise po oddělání gumy.

 

Nevím proč to tak začalo rezavět, ale zrovna jsem si nechal vystříkat dutiny aby byl plech nakonzervovaný i z druhé strany.

 

Opravily to pěkně, prah stříkly od předního kola až po zadní kolo pod tu průhlednou nálepku, není poznat nikde přechod.

Celá oprava vyšla na 8500 Kč, což se mi v autorizovaném servise nezdá tak drahé. Auto jsem měl na opravě 14 dní, ale od začátku jsem jim říkal, že na to nespěchám, ať nechají lepidlo (kyt) pěkně vytvrdnout a po nastříkání aby to nechali odvětrat.

P1000565.jpg

20180608_105842.jpg

20180608_105902.jpg

20180608_105926.jpg

20180608_105936.jpg

20180608_105948.jpg

20180608_110006.jpg

20180608_110011.jpg

20180608_110029.jpg

IMG_0010.JPG

IMG_0008.JPG

IMG_0005.JPG

IMG_0004.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...