Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
guam

Nejdou dobře otevírat dveře

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám takový problém. Jdou mi špatně otevírat dveře řidiče, musím za kliku hodně zabrat a dotáhnout ji až prakticky do koncové polohy. Vyvinulo se to postupně během několika měsíců, ale možná to i začalo na podzim po zvednutí na zvedáku v pneuservise, ale to může být jen můj pocit. Co je zajímavé, tak že to hodně zlobí jen za tepla, pokud na auto svítí slunce, je to nejhorší. Za chladného počasí téměř bez problémů, ale ideální ne. Zavírání dveří se zdá být v pořádku, stejné jako u dveří ostatních. Spáry dveří se zdají být všude stejné, jen jsou možná dveře řidiče oproti dveřím spolujezdce maličko více utopené(milimetr) vztažené ke spáře přední/zadní dveře. Auto nebylo bourané.

Myslíte, že to bude seřízením dveří nebo problém v zámku, nějaké táhlo ke klice?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Táhlo ke klice je hned za zámkem u kliky/krytky vedle kliky. Stačí oddělat a odháknout to lanko co tam je a posunout ho o kousek dál směrem ven z auta. Začal bych asi tím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě jsem zapomněl, že stejně špatně jdou dveře otevírat i zevnitř, nejen zvenku. Rozdíl je jen v tom, že zevnitř je díky klice větší páka, tak to nepůsobí tolik obtížně. Ale odpor je jasně cítit. Jestli to tedy má vliv na to, čím by to mohlo být.

Editováno na guam

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aha, v tom případě bych si nejspíš trošku pohrál s polohou zámku vs té kotvy co je na karoserii, jestli to do sebe zapadá jak má :)

Editováno na Terenius

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

OK, díky. Jinak dovedeš vysvětlit, proč to zlobí daleko více za tepla? Ráno, když je auto studené, skoro bez problému. Odpoledne, pokud na něj svítí slunce, tak abych s klikou lomcoval jako blázen.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Úplně si to vysvětlit nedovedu :) ale nedávno jsem podobný problém řešil u mondea. Taky když byla zima tak šlo otevírat vpohodě, a při oteplení to šlo hůř. Po seřízení vše vpohodě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se