Přejít na obsah

disky Gemini R18 - fake?


mirek22

Doporučené příspěvky

Poslední dobu se objevuje více podobných inzerátů na zánovní Alu disky na Octavii, např. na disky Gemini R18 (originál pro Octavia RS).

Stačí např. zadat do Bazoš.cz slova: škoda alu gemini. Jedná se o podezřele levné sady (do 20 000,- Kč), disky jsou nepoužité, bez oděrek, někdy s jetými pneu, někdy jen samotné disky v papírových krabicích.

Při pečlivější prohlídce jedné takové nabídky se mi nezdála kvalita odlitku. Např. reliéf textů a znaky Škoda na vnitřní straně paprsků byly trochu "rozmazanější" než u originál disků. Na laku bylo i několik menších, ne moc znatelných výrobních vad (zastříkaná zrnka).Váhově byly podobné, přes 12 kg.

Nejde o repliky z Číny? Nebo druhá jakost od výrobce?

Kdo vyrábí originály alu disky pro Boleslav a jak je rozlišit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povím, co vím. Měl jsem kola Denom 17", made in Czech Republic - krásně provedené ve všech ohledech + tvrdý kvalitní lak. Kola jsem prodal kvůli velikosti a koupil úplně nová Minoris 16" a už to začalo. Vykoukl na mě nápis made in POOland. Kvalita horší než Denom a "3D" nápisy též hůře provedené, navíc mám pocit, že lak je méně odolný. Vzhledem ke kvalitě laku na mé Octavii si myslím, že kontrolou kvality můžou projít i kola se zalakovaným bordelem. Nevím, jak ti poradit s odhalením padělku. Všechny origo středové krytky kol mi odchází cca po roce, nemají zalakovaný řez (hliník) a oxiduje to ze strany. Vypadá to jako bílé/žluté květy pod  fólií.

Editováno: , autor: mandido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnil jsem  foto podezřelých bazarových disků Gemini 18.

Na fotce zadní strany disku s uvedením ET51 je rozmazaný znak Škoda prakticky nepoznatelný.

Na druhé, celkové fotce zadní strany disku je v jedné z 5ti prohlubní u děr na šrouby vidět vyražený malý důlek. Na orig. kolech při koupi nové O3 RS zde ale bývá vyražen znak, číslo kontroly (např. K2).

Dodavatelem těchto disků pro Škoda Auto by měla být česká pobočka Ronal. Možná je výrobců víc?

Každopádně varuji všechny majitele O3 RS, aby si dali na nabízené bazarové disky Gemini 18 pozor.

Může se jednat o horší jakost vyřazenou při kontrole nebo dokonce o padělek. Vyváženost a geometrii lze zkontrolovat na vyvažovačce. Ale ev. vnitřní vady (trhliny) nebo jiné složení Al slitiny prověříte těžko.

Příklad inzerátu:

http://auto.bazos.cz/inzerat/62220517/Alu-kola-Gemini-origSkoda-Octavia-III-RSroztec-5x112R18.php

Inzeráty jsou většinou aktuální jen několik dní, stačí zadat do Bazoš.cz slova: škoda alu gemini.

post-86553-0-92694500-1465974192_thumb.j

post-86553-0-49872400-1465974194_thumb.j

Editováno: , autor: mirek22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...