Přejít na obsah

Zadní LED světla facelift


Ondřej Suchý

Doporučené příspěvky

Připadalo by ti normální si koupit OCTAVII II FL a mít tam světla před FL? Mě ne. Proto jsem zaražen. 

Takhle budu muset zaplatit osmičku navíc abych tam měl světla...který tam bejt mají.

Například FII po faceliftu má zadní světla identická s předfaceliftem. A co má být? Nic. Prostě jsou ty LED nejspíš dražší, tak prostě v základních výbavách nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

po bouračce podle VIN vozu tam dají ty světla co měl vůz z výroby - to je pravda, ale z výroby má také osvětlení RZ žárovkové a je možno ho vyměnit za orig. LED , stejná je možnost u skupinových světel.

 

Ještě se zeptám nemají zadní světla žárovková facelift také upravenou grafiku oproti před fl.      nemyslím ta ledková ale i obyč. od mod.r.2014

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis = sázka na jistotu. :D  :D  :D

 

Chci se zeptat, zda si myslíš, že si nejsi schopen ohlídat a včas je informovat, že jsi instaloval led zadní světlomety. To mi chceš říct, že když se Ti v autě rozbije při nehodě neoriginální rádio, že si tam necháš dát původní originální?

 

Mám originální LED zadní světla na Yetim přímo z výroby. Musí to správně svítit, když koupím ta samá světla a já je nastavím tak jak to nastaví ve fabrice dle mé BCM jednotky. Pokud by to tak nebylo, tak bude muset problém řešit Škodovka, protože pak dostali homologaci pro EU neprávem.

 

LED světla se montují i pro EU a že servis neumí a nedokáže je jen jejich problém.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po bouračce podle VIN vozu tam dají ty světla co měl vůz z výroby - to je pravda, ale z výroby má také osvětlení RZ žárovkové a je možno ho vyměnit za orig. LED , stejná je možnost u skupinových světel.

 

Ještě se zeptám nemají zadní světla žárovková facelift také upravenou grafiku oproti před fl.      nemyslím ta ledková ale i obyč. od mod.r.2014

Byli mi řečeno, že je to podle VIN. A pokut auto dostalo ve výrobě neledková světla díky nižší výbavě..tak se originální LED světla nedají dokoupit a namontovat...oficiálně. Pouze ty co podle VIN k vozidlu patří z výroby.

Editováno: , autor: Ondřej Suchý
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky tomu, že LED světla je volitelné příslušenství u faceliftu je to jen neznalost autorizovaného servisu. Autorizovaný servis to na faceliftovém Yetim musí nastavit také, protože to ODIS umožňuje.

Ano. Ale ukažte mi kde koupit ledky pro evropskej trh. Ty co se tu prodávaj jsou prý na čínskej a pro evropskej ani nemaj homologaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, nechci nikoho urazit. Ale každej známe google nebo nějakej seznam.cz

Během 3 sekund vyhledáno. řekni mě co na tom není evropského :D

http://www.obautodily.cz/skoda-yeti-14-zadni-led-svetlo-original-leve-5167cz516/

 

mám led na O2 FL a i na činských světlech je homogolace pro evropu... 

mě v autorizáku řekli, že tohle není světlo pro evropskej trh ale pro čínu..že si to našel podle kódu.

Já to po nich chtěl namontovat..řekl mi, že by to neprošlo technickou.

Moc to nechápu no...proč by se autorizák bránil...ale on mi prostě hlavně říkal, že autorizák nikdy světla co do toho auta podle VIN nepatřej prostě nenamontuje.

 

 U světel napsáno "- na montáž je NUTNO vyhledat odborný značkový servis"

A značkový servis mi říká..že to nelze.

Editováno: , autor: Ondřej Suchý
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku do toho taky něco přidám,1. já jsem je koupil přímo u Klokočky(prodejce škoda),2.ano jsou vyrobené v Číně  ale to neznamená že nejsou určené pro evropu,3.navštívil jsem Ferdu.Nevěř lidem kteří neví.,viz značkový servis to jsou komici.

Editováno: , autor: cilda1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě v autorizáku řekli, že tohle není světlo pro evropskej trh ale pro čínu..že si to našel podle kódu.

Já to po nich chtěl namontovat..řekl mi, že by to neprošlo technickou.

Moc to nechápu no...proč by se autorizák bránil...ale on mi prostě hlavně říkal, že autorizák nikdy světla co do toho auta podle VIN nepatřej prostě nenamontuje.

 

 U světel napsáno "- na montáž je NUTNO vyhledat odborný značkový servis"

A značkový servis mi říká..že to nelze.

 

Namísto této sáhodlouhé a nesmyslné debaty si to domluv s ferdou a máš po starostech. Pokud by ta světla nebyla homologovaná v EU, jak je tedy možné, že jsou na Yetim přímo z výroby a prodávaném v EU? Tak tedy neřeš nesmysly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako obvykle prostě jen servis neví, nezná a neumí, a tak namísto fakt vytahuje domněnky, nesmysly, výmysly (já mám třeba to štěstí, že "můj" servis je celkem fajn a zbytek jistí ferda25​). LED světla pro Škodovku vyrábí buď Číňani nebo Poláci. Třeba já na Superbu mám světla čínská, originál Škoda. A světe, div se, jsou homologovaná! Ale jak správně poznamenal i ​Pawouk​: jak to, že je na auta v EU Škoda montuje, když jsou z Číny a nejsou pro Evropu?! :kol-44: 

 

Jen dodatek ohledně bouračky a pojistky: není pravda, že tam dají ty, co jsou z výroby! Nech si LED světla do pojistky nechat zapsat do výbavy vozidla a je to. Aspoň já to tak mám. Nebo to chápu špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám v pojistce třeba napsáno to, že budu auto servisovat v autorizácích v případě nehod.

Autorizák se na výbavu navíc nedívá. Jsou rozbité zadní světla? Dá tam ty, které tam podle VINka mají být. 

Nikde v těch eshopech kde se prodávají ty LED světla na yetiho nevidím informaci o homologaci pro CZ trh. Pouze made in china. (mám to brát jako automatiku?) Je tam napsáno originál...ale jestli je to pro CZ nebo čínu originál?

Servisák mi hlavně tvrdil, že škodovka jako taková vůbec tyhle světla neprodává..pouze je schopná je objednat na opravu u nich.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj bezprostředně předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...