Přejít na obsah

Škoda KAROQ


Zdeneek

Doporučené příspěvky

Zdravím. Řeším dilema. Mám objednaný Karoq 1,5 TSI/MAN. Po přečtení problémů tohoto motoru při rozjezdech, zvažuji zrušení objednávky. Auto bude k odběru cca. 4/19. Má někdo zkušenost, jestli lze zrušit objednávku bez sankcí ze strany Škoda auto? Užil jsem si problémy s Yetim. Do roka od převzetí přestříkané dveře 2x od výroby stečená barva, vyměněná palubní deska byla v ní díra velikosti 20 - ti koruny a spousty jiných "drobností". Díky za rady. Banicek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejhorší je smrt z vyplašení :feve:, pokud nemáš složenou zálohu, dost těžko z tebe bude prodejce něco vymáhat, pokud není ošetřené ve smlouvě (v jedné z předchozích smluv na nové embéčko jsem měl přímo uvedeno, že záloha v případě neodebrání propadá). Shodou okolností je dnes na auto.cz test superba 1.5 ... a při testu redaktor zaznamenal "škubání motoru" ... tvl, že jsem raději neobjednal třípísťáka (ale na něj bych čekal déle, nejde k němu vyhřívání čelního skla a volba jízdního režimu ...). Jediný důvod, proč zůstávám u embasofirmy je ten, že embéčko nikdy nezklamalo a všechny případné drobné reklamace byly bez problému uznány. Ale je fakt, že pokud by se měla nějak protáhnout dodací lhůta o více jak měsíc, tak záloha nezáloha, od smlouvy odstupuji a jdu si pro něco jiného kol3. Zasejc takový embasofil nejsem, abych čekal jak sysel a pak stejně měl nějaký poškubávadlo za 700t.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud člověk oželí zálohu, tak je to jedno ... jsem již prskal, že jsem kvůli zvláštnímu lakování čekal na yetidlo 3 měsíce a tak nějak si říkám, že 6 měsíců je taková maximální psychologická hranice, nad kterou na auto prostě čekat nebudu ... jo kdyby u karoqa šlo zvláštní lakování, bych i ten rok čekal (jsem kvůli tomu zvažoval i kodiaqa, ale to je pro mě moc velká krabice) ... ale na normální kusovku, to fakt ne B). Ale nepředbíhejme,  embasopohádky měly v mém případě vždy dobrý konec, takže zatím věřím, že v květnu ho budu mít kol1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nevíte kdy lze očekávat první info o změnách v rámci MR 2020? Jsem vážný zájemce a teď přemýšlím, zda počkat na MR 2020 a mít možnost nové volby, nebo objednat v dohledné době s "rizikem", že dodávka stejně spadne do nového modelového roku. Nerad bych si pak rval vlasy, že jsem ještě chvilku nepočkal ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by musel mít člověk křišťálovou kouli :rolleyes: ... Nemusí jít jen o nový MR, ale třeba může s příchodem jara přijít změna ceníku, takže za sebe bych asi objednal hned a byl v očekávání (každopádně, pokud není člověk zatížen na jednoho prodejce, vyplatí se udělat průzkum u všech dostupných okolních prodejců ... rozdíl v čekací době několik měsíců a cenové rozdíly v nabídkách po slevě při konfigurátorové ceně 740t +- 10t). Když jsem před lety kupoval yetidlo, postihla mě v období očekávání změna ceníku, která jak jinak než zdražila, ale současně i přidala některé položky výbavy, za které jsem v objednávce připlácel, ale i některé položky, které jsem ani objednané neměl ... v součtu jsem na tom byl ale plus minus stejně, ale měl jsem navíc i některé položky výbavy ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Porovnal jsem dubnový ceník 2020 Karoqu s listopadovým 2019. Třeba Karoq Sportline 4x4 2,0 TSI zdražil o 43.000 Kč, v základní výbavě jsem našel jedinou změnu - místo 18" kol jsou 19", která v listopadu byla za příplatek 9.500 Kč. Model 1,5 TSI Style zdražil o 27.000 Kč. Zde jsem změnu v základní výbavě nenašel. Navíc záruka na 5 let zdražila z 2.000 Kč na 13.000 Kč. Palba...

Škodovka se s tím nemaže, evidentně jde o úspěšné auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...