Přejít na obsah

Škoda KAROQ


Zdeneek

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdravím příznivce/vlasníky Karoqů. V druhé polovině roku plánuji pořídit náhradu za Rapida a byl jsem rozhodnutý pro novou OIV. Nejsem ale šílenec. Auto je to fakt krásné, po vizuální stránce mu nemám co vytknout v interiéru, ani zvenku, ale těch problémů je hromada a když čtu, že ani servisy si nevědí rady s reklamacemi, tak to vidím na Karoqa (stejný postup volby staršího modelu s vychytanými problémy se mi už vyplatil když jsem uvažoval nad Rapidem/Scalou). Původně jsem chtěl počkat na FL, který byl na letošek avizovaný už někdy v létě 2020, ale nakonec to vypadá spíše na 2022, takže mám smůlu. Výbavu Style/Sportline, ikdyž nejvíc se mi líbí Scout, který je ale aktuálně pouze s naftou, a já chci 1.5 TSI. 

 

Jsou u Karoqa nějaké přetrvávající problémy, nebo se už dá říct, že za ty 4 roky produkce už jsou největší bolístky odstraněny? Co software, co vrzající madla dveří, co snížený dosvit světel při plně naloženém autě, .....? Budu rád, když dáte vědět co na Vašich vozech AKTUÁLNĚ řešíte za problémy. Téma jsem pročítal, ale samozřejmě některé věci mohou být již vyřešené. 

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SW je otázka, od MR21 jsou tam už MIB3 jendotky jako třeba ve Scale, no tím že je na to navázáno méně věcí, tak to asi funguje (nezaznamenal jsem, že by zde nebo na FB si na to někdo stěžoval).

 

U našeho MR20 madla stále povrzávají teď v zimě, ale nic strašného, musí se o to člověk docela dost opřít (ale vzhledem k ceně auta to nepotěší no :/ ). Jinak asi vše OK, neskáče, světla svítí OK, nepraskají, prostě to funguje (Style 1.5 TSI DSG cca 20 tis najeto).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já MR2020 najeto cca 7 tis., výbava 125 let, 1,5 TSI DSG a zatím taky maximální spokojenost.  Jinak jak psal @Martab, zásadní změna pro MR2021 je nový infotainment. Podporuje bezdrátový SmartLink a má asistentku Lauru. Příliš chvály jsem na něj bohužel tady na fóru nezaznamenal. 

Editováno: , autor: dafro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, dafro napsal:

@udo uvažoval jsem podobně. Musíš opravdu vyzkoušet. Já jsem taky lavíroval mezi Karoq a Kamiq, ale po první návštěvě autosalonu bylo rozhodnuto. Rozdíl je docela zásadní.

Dekuji za odpoved a v cem je tak zasadni rozdil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píší výše, chce to zkusit. Musíš říct, že našim jsme též "nutil" Kamiq, že jim to bude stačit. No když jsme se pak svezl Kamiqem a hned přesedl do Karoqa, tak jsem jim to rozmlouvat přestal, ten posed a celkový pocit je o něčem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už bylo řečeno, záleží, co od auta očekáváš ... Kamiq i Karoq jsou dobrá auta, ale Kamiq je v podstatě pořád jen "nafouklá a nadzvedlá" Fábie, při přesednutí z octy bys mohl zaplakat (ono ani ne tak interiér, ten je prostorný, ale kufr je jako krabice od bot u octy versus krabička zápalek u Kamiqu). Prostě se s oběma projeď u uvidíš. Já ještě před pár dny o Kamiqu uvažoval jako o případné náhradě Karoqa, i jsem se v tom projel a vyzkoušel, ano stačilo by to, uchvátil mě litrový motor s šestikvaltem ... ale byla by to cesta zpět do pravěku, bo bych v tom nemohl mít výbavu co mám teď, tedy pokud bych zůstal u embéčka, musím zůstat u Karoqa, případně se přesunout výše do Kodiaqa. Místo Kamiqa i Kodiaqa mám vyhlédnutou alternativu jiné značky ... ale na žádnou adekvátní náhradu Karoqa jsem nenarazil ... takže za mě, pokud máš dostatek love, a nemusíš za každou cenu šetřit, Karoq :-)

  • Líbí se mi 3
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, udo napsal:

Ahoj mam prosbu chci koupit auto ktery ma vyssi posed je mi pres padesat mam OT1 a spatne se mi vystupuje velice me zaujal Karoq.Jeste se mi libi Kamiq myslite ze je lepsi si priplati za Karoq nebo tech par cm za to nestoji.

Škodu Karoq 1,5 TSI s manuální převodovkou jsme si s manželkou pořídili v 03/2020. Najeto 7.300 km. Výbava Style, plus spoustu příplatkové výbavy ( sedačky Varioflex, originál sklopné tažné zařízení, automatické parkování atd. ). Ovšem nejlepší je elektrické sedadlo s pamětí řidiče. Jelikož se s manželkou střídáme, máme každý svůj klíč a po otevření vozu se nastaví jak sedadlo, tak i zrcátka do požadované polohy. Já měřím 195 cm a sednu si sám za sebe. Delší cesta vzadu bez problémů.

Co se týče nastupování, tak dříve jsme měli Opel Zafira a ještě před tím Škoda Favorit. Za mě je Karoq super. Spotřeba v létě 6 litrů, v zimě 7. Krátké trasy.

Konečná cena 774.000 Kč. Mohu jen doporučit.

Editováno: , autor: Romtal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@udo Kamiq se mi líbí, ale ...

... nemyslím si, že je to úplná náhrada za Octavii (spíše za Fábku),

... trochu vyšší posez tam mít budeš, ale pořád budeš sedět v malém autě,

... to co ušetříš nevyváží to, v čem se budeš muset omezit.

Kamiqa s litrovým motorem bych bral jako druhé auto do rodiny (pro manželku, syna, ....). 

Pokud můžeš, vezmi Karoqa a trochu si připlať za výbavu. Stojí to za to. Dívám se na to z pohledu člověka ve věku 50+. Také jsem chtěl něco vyššího. 

Určitě ale začni tím, že se do obou aut posadíš a projedeš je. Alespoň kousek. Uvnitř autosalonu vypadá i malé auto větší než ve skutečnosti je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, kitrab napsal:

Velice jednoduše, do Kamiqa stačí sednout na salonou a musíš mít jasno, rozdíl je zatracený.

Obdobně Kodiaq vs Karoq, v zadu až jsem se lek :-).

Měl jsem to podobně. Objednával  jsem i bez zkušební jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Stejně jak píší všichni výše. Přemýšlel jsem o Kamiq a Karoq.

Šel jsem do salonu a sedl do Karoqu a bylo jasno. Ještě jsem si zašel sednout do Kamiqu abych si to ujasnil.

Ale byl to v Kamiqu pocit jako bych si sedl do své staré Fabie :-) co jsem kdysi měl.

Hned jsem se vrátil do Karoqu. Chtěl jsem prostě prostor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 1. 2021 na 22:06, Romtal napsal:

Škodu Karoq 1,5 TSI s manuální převodovkou jsme si s manželkou pořídili v 03/2020. Najeto 7.300 km. Výbava Style, plus spoustu příplatkové výbavy ( sedačky Varioflex, originál sklopné tažné zařízení, automatické parkování atd. ). Ovšem nejlepší je elektrické sedadlo s pamětí řidiče. Jelikož se s manželkou střídáme, máme každý svůj klíč a po otevření vozu se nastaví jak sedadlo, tak i zrcátka do požadované polohy. Já měřím 195 cm a sednu si sám za sebe. Delší cesta vzadu bez problémů.

Co se týče nastupování, tak dříve jsme měli Opel Zafira a ještě před tím Škoda Favorit. Za mě je Karoq super. Spotřeba v létě 6 litrů, v zimě 7. Krátké trasy.

Konečná cena 774.000 Kč. Mohu jen doporučit.

Kodiaq 1,5tsi style + dovybavení a stál jen o 80 000kč více........taky jsem váhali zda kodi nebo karo a šli jsme do kodi................ karok byl menší pro nás.....ale určo super kára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...