Přejít na obsah

Škoda KAROQ


Zdeneek

Doporučené příspěvky

V Kvasinách je denní kapacita cca 1100 kusů, resp. udávaná roční 280 000 kusů (pokud se něco nezměnilo). Ta se dělí mezi Superb, Karok, Kokodák a Atecu. Teď přibude kapacita 320ks denně/80 000ks ročně pro Karok v MB. Vyroba Atecy má stoupnout tento rok o 10 tisíc kusů na cca 90 000kusů. Takže pro Superb, Kokodák a část produkce Karoku zbývá celkem přibližně 200 tis. aut.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spolu vyroba Karoqu v MB, je jen uleveni vyroby v Kvasinach. Je to celkem logicke, Kodiaq jde na dracku a jejich cekaci doby u derivatu jsou neuveritelne, Kde jsou dalsi veci jako je nastupdalsich derivatu.

Kodiaq v tomto roce dostane derivaty / stupene vybavy: L&K a RS

Karoq v tomto roce dostane derivaty / stupene vybavy: Scout a Sportline

Ateca v tomto roce dostane derivaty / stupene vybavy: Cupra

 

Tudiz neni divu, ze se vyrobe nejak ulevit proste musi, stejne tak i modelem Octavia Trumf, ktera bude vyrabena v Rusku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím zdejší komunitu,

 

přidal jsem se k budoucím majitelům Karoqa a objednal jsem si své vysněné SUV :)  Rád bych se zeptal na pár věcí a možná i zkušeností ostatních, kteří mají více informací než já.

 

1. Omlouvám se, že znovu vytahuji téma lapačů nečistot, ale to je zrovna věc, u které jsem při konfiguraci vozu váhal. Nejprve jsem je tam dal (přední i zadní) a ve výsledku jsem je i po diskuzi s prodejcem z objednávky vyškrtl. Za prvé je tam stejně nemontují ve výrobě a dělá se to až na salonech a za druhé mi prodejce řekl, že s nimi Karoq vypadá vážně "ošklivě". Zvláště poté, co sem cosby dal ty fotky, mě to zase začalo vrtat hlavou, na druhou stranu musím říct, že jsem v současné době majitelem OII (2006), zástěrky nemám ani vpředu ani vzadu a něco podobného jako je na fotkách vůbec nepozoruji (možná proto, že ji mám v černé barvě) :D Vím, že by v tomto případě měla funkčnost zvítězit nad estetikou, na druhou stranu se mi zamlouvala myšlenka je tam nemít, už i proto, že do auta prostě nikdo nebude na salonu už vrtat (mimochodem jsou z výroby na přichycení zástěrek už předchystané nějaké otvory anebo se to dělá až na salonech a mohou to při montáži taky zkazit?). Nechci tu rozpoutávat debatu na téma, jestli zástěrky ano či ne, spíš mi jde o to, jestli opravdu zastanou tak výraznou ochranu, jako zde třeba už cosby nastínil, anebo je spíš ochrana pro ty, co jedou za mnou?

 

2. Nemáte někdo informaci, kdy a pokud vůbec se v nabídce znovu objeví Alcantara/kůže? Chtěl jsem přesně tuhle kombinaci po vyzkoušení všech interiérů a náhle se přestala nabízet. Zatím mám tedy objednáno v kombinaci látka/kůže.

 

3. Jak je to u Karoqa s adaptivním tempomatem, je součástí nějaké výbavy anebo extra paketu? Na stánkách výrobce čtu, jak je jím Karoq vybaven, ale teď se zpětně dívám do objednávky i konfigurátoru a o adaptivním tempomatu nikde ani zmínka. Nenabízí se ani jako samostatná položka, ani jako součást nějakého paketu a ani není vylistovaný v základní výbavě Style na rozdíl od Kodiaqa, který ho má v konfigurátoru samostatně za 17.200 Kč anebo jako součást Asistenčního paketu za 37.200 Kč.

 

4. Chtěl jsem čtyřkolku a být v nabídce již varianta s benzínovým motorem, nejspíš bych sáhl po ní, přestože moje současná OII je 1,9 TDI. Rok navíc na auto už jsem ale čekat nechtěl, takže jsem vzal dieselový agregát. V různých článcích čtu různé názory rádoby expertů o tom, že dieselům je odzvoněno, že je výrobci postupně přestanou vyrábět, že lidé přestanou mít zájem o ojetiny s těmito agregáty ... Vím, že nikdo nemá věšteckou kouli, ale jaký názor na to máte vy? Jsem ještě trochu v rozpacích z toho, jestli jsem neměl raději čtyřkolku oželet a vzít třeba 1,5 TSI.

 

5. A poslední věc - jaké máte zkušenosti z nezávislým topením? Vím, že toto je subjektivní záležitost a rozhodnout se musí každý sám, ale rád bych znal zkušenosti z praxe. Auto mám garážované a vzal jsem si do výbavy vyhřívané čelní sklo. Nezávislé topení jsem nakonec nedal. Je to až takový komfort třeba i když v zimě stojí venku a při odchodu z práce si člověk sedá do předehřátého auta nebo je to spíš pro ty ranní starty?

 

Omlouvám se za délku příspěvku, ale mám teď auto objednané po novu (s termínem dodání 06/2018) :wacko: a tak asi jako každý jsem teď plný dojmů a těším se, až mi to vymazlené auto přistane doma :)

Editováno: , autor: BirK
Korektura
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2) Alcantara je obecne nedostupna - problemy u dodavatele

 

3) ACC je soucastni Style vybavy  (viz cenik). Pokud mas Style, tak to v objednave nebudes videt, budes tam videt polozky nad std vybavu. V konfiguratoru ho vidim u Ambition za 8.000 CZK (Adaptivní tempomat do 160 km/h), u Style samozreme ne (std vybava)

 

4) benzinova 4x4 by mela byt snad koncem roku 2018

 

5) Jak rikas, subjektivni. Pokud mas garaz, vyuzil bys to? Nestaci ti vyhrivane sedacky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce. O nějakých problémech na straně dodavatele Alcantary a o hledání náhrady jsem zaslechl, ale spíš ve smyslu, že se hledá jiný dodavatel. Pokud by se ale tento interiér již neměl vůbec vrátit, byla by to celkem škoda, protože (alespoň mně) připadal pocitově jako nejlepší nabízená možnost.

 

S tím ACC jsem si oddechl, ono totiž když v konfigurátoru (Style) dojedeš až na konec a tam zvolíš "Zobrazit kartu vozu, tisk", tak je tam kromě mimořádné výbavy vypsaná i std. výbava. Je tam zmíněná kdejaká sada na opravu pneumatik a další drobnosti, ale o tempomatu jako takovém ani zmínka. Proto mě to zmátlo.

 

O 4x4 v benzínu na konci roku mi informaci na salonu dali, ale jak jsem už zmínil, nechtěl jsem čekat rok navíc na nové auto. Spíš mi jde o to, jestli se třeba výroba dieselů obecně v brzké době nezastaví.

 

Jinak vyhřívané sedačky, volant a čelní sklo mi myslím stačí, to nezávislé topení bych zřejmě využil naplno tak týden v roce třeba někde na horách při venkovním parkování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...