Přejít na obsah

Adaptivní podvozek DCC


juanv

Doporučené příspěvky

S tou GPS jsem měl na mysli pouhou možnost uložení si některých úseků trasy (ve svém profilu klíčku/řidiče), kde dejme tomu je špatný povrch a přepne to tam automaticky do Comfort režimu. To by jistě nebylo nic složitého, jen trochu programátořiny ve Škoda vývoji... Ale chápu, když vidím, jak jsou oktávky verze od verze dále osekávány o některé výbavy, tak asi nic :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Lze nastaveni DCC ulozit do individualniho profilu ridice a jeho klicenky ? Tak aby to fungovalo obdobne jako napr. nastaveni el. sedacky ridice a zrcatek ?

Kdyz uz jsem u toho, nastavi se take do profilu ridice nastaveni ambientniho osvetleni a nastaveni medii? Prip. dalsi veci ? U O2FL LK me to pamatuje "jen" sedacku a zrcatka...
Samozrejme me zajima FL, takze "Alesi", budes vedet ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud napr. pouzijes kick-down u DSGcka, tak se Ti DCC na chvilku samo prepne na sport (aniz bys o tom vedel).  To same kdyz z Drive/Eco to hodis na Sport pres volic (nikoliv pres columbus), take se Ti prenastavi na tu chvilku DCC na sport, i kdyz mas navoleny treba Comfort.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adaptivní podvozek to určitě je (česky doslova "přizpůsobivý"), ale ve smyslu "aktivního pérování" to není. 

Umí "pouze" přizpůsobit/upravit charakteristiku tlumičů dle jízdního profilu a okamžité situace, ale není tam žádné zvedání, žádné pneumatické či hydraulické elementy... To co píšou platí, monitoruje to např. náklon, ale jen monitoruje, ale dle toho a dle předvolené charakteristiky to upraví průběh tlumení, ale žádné aktivní zvedání či spouštění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jojo, Sachs Nivomat, to je zajímavé řešení, vůbec jsem nevěděl, že to jde na Supíka z továrny přioobjednat. Jsou to takové speciál tlumiče, ne úplně aktivní pérování, jako mají mnohé káry z vyšších kategorií, nebo měl Citroen jeho již výše zmíněný Hydractive  systém... Pamatuji před pár lety, že se to snad dalo sehnat i na O2ku, ale jeden ten tlumič myslím, stál kolem 9-10 kKč, takže to byla celkem mastná výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Dodal bych je to, že kdybych si DCC nepřiplatil, byl bych dost smutný a naštvaný... Tedy poté, co jsem zjistil, jak to u FL skvěle pracuje :t Jojo, díky "Aleši", že jsi mě k tomu také postrčil, nebyl jsem si touto investicí zcela jistý...

Teď jsem zvědav ještě na ta rozšířená nastavení, která jsem zatím nezkoumal, a to co s tím umí ještě navíc udělat Ferda (Arteon DCC setup)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

mate nekdo srovnani DCC pred FL a FL? Mam DCC s O3 pred FL a priznam se ze jsem cekal vice.

na 16" zimnich kolech jsou rozdily opravdu male. Na 18" to je poznat vice, ale stejne mi to prijde, ze to primarne resi "houpavost", ale pokud projedu na komfort nejakou vetsi dirou tak to moc nevytlumi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já mám tedy z DCC dost rozporuplné pocity. Z čeho mám radost, tak je to, že auto je zase o kousek komfortnější, než bylo bez DCC (je tedy pravda, že srovnávám předFL a FL). Nejměkčí nastavení není vyloženě zlé, ale při větším propružení potápí předek a nestíhá pěkně dofiltrovat kupříkladu "roletu" na asfaltu. Ale s tím se dá žít, je to prostě dosti komfortní. Oproti tomu je sportovní režim jak prkno. Jízda mi přijde až moc tvrdá, ale pro nějakého "sportovce" zřejmě oka. Auto je takové dosti nepoddajné a to já nemám rád. Ano, v Mostě na okruhu to funguje, na méně kvalitní okresce je to ale až moc tuhé. Prostřední režim se mi jeví jako příjemný kompromis a s autem se dá rozumně pracovat. Ale teď k tomu, proč tohle všechno píšu. Docela se mi nelíbí hluk, který vydává podvozek při tlumení. Asi to mám lehce deformaci z oboru, ale přijde mi, že takhle nepěkně předchozí RS na normálním podvozku při tlumení nerovností "netlouklo". Aby bylo jasno, nejsou to rány, jen takové hodně utlumené duté bouchání.

 

Má s tím někdo zkušenost? všiml si někdo něčeho podobného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...