Přejít na obsah

Podvozek - tlumiče, pružiny, stabilizátor, silentbloky


Daniel20

Doporučené příspěvky

Mám OI RS, chtěl bych ji ještě trošku přitvrdit. 

Zatím mám eibach pružiny ale přijdou mi jako orig., tlumiče orig, stabilizátor 19 mm - orig., silenbloky orig. nové uložení + axialní ložiska a uložení zadních pružin. 

 

Má volba by byla tužší stabilizátor eibach 25 mm, plné silentbloky přední nápravy zadní (ty kulaté) z audi. Bude to stačit?

 

Mohl by mi někdo vysvětlit, k čemu tam ten stabilizátor je a jestli bude stačit vyměnit jen přední nebo i zadní k celkovému zlepšení. A bude lepší 25 mm nebo stačí 22 mm k ovlivnění jízdy.  

A ty silentbloky stačí dát jen ty zadní (kulaté) nebo např. SuperPro na celou přední nápravu popř. Powerflex.  

 

Tlumiče bych zatím nechal. 

Editováno: , autor: Daniel20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Já si myslím, že řešíš věc úplně od zadu. Pokud chceš něco udělat s tvrdostí vozidla, pak bys měl řešit tlumiče. Pružina ti staví výšku, ale tlumič ti určuje charakteristiku tlumení. Měl by sis teda koupit sportovní tlumiče a to je základ. Co se týče pružin tak problém může být v tom, že jsi koupil špatně. Často lidi na bazarech nakoupí něco co na to auto vůbec nepatří. Neříkám, že je to tvůj případ, ale vysvětlím. U pružin jsou uveden yhodnoty maximálního zatížení náprav. Ty ti musí sedět s hodnotami ve velkém techničáku a to tak, že ty u pružin musí být stejné a nebo vyšší. Pokud to tak nebude, pak máš na auté bláto, který nefunguje.

 

 

Stabilizátor ti pomáhá přiklekávat auto - rozvádí ti to z jedný strany na druhou.

Se stabilizátorem bys měl obdržet tyto silentbloky: http://tatechnix.cz/59255-silentblok-predniho-stabilizatoru-skoda-octavia-1-1u2-4251016774010.html

Pokud ne, tak je musíš vyměnit. Jinak to usápeš. A pak potřebuješ vyřešit silenbloky ramen a stabilizačních tyček. Tyhle silenbloky potřebuješ na posílení propojení mezi ramenem a stabilizátorem.

http://tatechnix.cz/59249-silentblok-ulozeni-stabilizatoru-do-ramene-skoda-octavia-1-1u2-4251016777264.html

A takový ty klasický silentbloky v ramenou: http://tatechnix.cz/59257-silentblok-ulozeni-predniho-ramene-skoda-octavia-1-1u2-4251016787232.html

Ještě pozor na to, že lidi čatso zanebávaj tyhle silentbloky: http://tatechnix.cz/59233-silentblok-vnitrniho-uchyceni-predniho-ramene-skoda-octavia-1-1u2-4251016780530.html

 

Otázkou je co od toho čekáš. Na silentblokách ti to samozřejmě zatvrdne docela radikálně. Je to pak celé dělané na extrémní namáhání, takže můžeš vymetat díry v opravdu vysokých rychlostech... Když vyměníš takhle všechny, tak počítej s tím, že si cvakneš zubama -> je to znát opravdu dost. Nicméně zvýšíš si bezpečnost opravdu o hodně a taky vyřešíš všechny drobný vůle na přední nápravě.

 

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj chlpay, mam takovy problem koupil jsem snizene pruziny na okt1 19tdi uz jsem je i nasadil 

problem je v tom ze zadek sedí krasne a predek je furt zvedlej nechapu proc nevite co se stim da delat?

snizeny jsou 40mm predek zadek diky za kazdou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 16. 10. 2016 at 17:56, Ruci napsal:

Ahoj chlpay, mam takovy problem koupil jsem snizene pruziny na okt1 19tdi uz jsem je i nasadil 

problem je v tom ze zadek sedí krasne a predek je furt zvedlej nechapu proc nevite co se stim da delat?

snizeny jsou 40mm predek zadek diky za kazdou radu

 

Koupil sis díly na jiný váhový limity.

Pošli odkaz o co jde a vyfoť techničák. Poradím co je špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Dobrý den, rád bych se přidal a zeptám se... mam VW Boru 2004 74kw 1.9tdi a hodlám na ní dát RS podvozek z 1 RS Octávy (dopředu tlumiče i pružiny, dozadu jen pružiny) četl jsem že bude nejspíš problem se stabilzačníma tyčkama. mam ta nechat ty z Bory, nebo ty z tlumičů z RSka? popř. pošlete mi sem konkrétně odkaz na ně? děkuju moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...