Přejít na obsah

Škoda Octavia III facelift


schimmer

Doporučené příspěvky

před 14 hodinami, S.Lopik napsal:

Když už jsme  u těch světel - zajímalo by mne, "co" se nachází v té vnitřní části (blíže k masce)? Možná, že je rozdíl mezi LED u FL a Xenony u předFL verze ale u té předFL verze s xenony v tom místě není zhola nic. Vše je řešeno jen jednou čočkou xenonové výbojky.

To mne napadlo hned když jsem ta světla uviděl. No nechme se překvapit :-D
 

před 18 minutami, Clint napsal:

Už hledáš přední masku jo?

Já chci digitální budíky :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě poznámka k navigaci - já proti Columbovi, co mám, nemám ani půl slova, naviguje velmi dobře. Přesto častěji využívám Waze z jednoho prostého důvodu - online traffic. Jestli tam tohle konečně nedají (a stačila by online data, co využívá třeba VW), tak je to fail. Navigovat dneska už umí i hodinky, jde o to vyhnout se zácpám, nehodám a podobně.

 

No a nebo by se u nás mohli pochlapit a začít dávat do RDS-TMC pořádná data nebo konečně rozchodit dopravní info přes DAB. Připadá mi, že v Německu nebo Rakousku tohle funguje slušně. Už jste někdy viděli, aby na vás v displeji mezi budíkama vyskočilo varování o řidiči v protisměru? Já jo, v Rakousku, docela mě to překvapilo.

 

Ale to bych chtěl asi moc :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Před hodinou, S.Lopik napsal:

Aleš_BX, Clint: žádná parkovačka tam není - je tam len LED pásek a ty "svítící fousy". To, co u xenonů předFL vypadá jako parkovačka, je jen chomovaná ozdoba - viz příloha. světla octavia III.pdf

 

s.lopik:   To se tedy pleteš kámo :) Podle platné legislativy je parkovačka u nás povinná. Parkovačka = obrysové světlo ;)

 

 

DSC_0025.JPG

 

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, ELXEL napsal:

Ještě poznámka k navigaci - já proti Columbovi, co mám, nemám ani půl slova, naviguje velmi dobře. Přesto častěji využívám Waze z jednoho prostého důvodu - online traffic. Jestli tam tohle konečně nedají (a stačila by online data, co využívá třeba VW), tak je to fail. Navigovat dneska už umí i hodinky, jde o to vyhnout se zácpám, nehodám a podobně.

 

No a nebo by se u nás mohli pochlapit a začít dávat do RDS-TMC pořádná data nebo konečně rozchodit dopravní info přes DAB. Připadá mi, že v Německu nebo Rakousku tohle funguje slušně. Už jste někdy viděli, aby na vás v displeji mezi budíkama vyskočilo varování o řidiči v protisměru? Já jo, v Rakousku, docela mě to překvapilo.

 

Ale to bych chtěl asi moc :-(

Tohle je škoda, prt. mne to taky nutí kouknout za určitých okolností na Google na intenzitu provozu. Ale jak píšeš Ty, za hranicemi dopravní info fungují spolehlivě, ne jak u nás, že kolonu poznáš, až když do ní dojedeš a/nebo se nesmyslně vyhýbáš něčemu, co už je hodiny či dokonce dny pryč, jen to nikdo neaktualizoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svítí stále, protože je to právě udělané tak, že tahle žlutá žárovička obrysového světla podsvětluje ty proužky ve světlometu. Když se podíváš zblízka do těch pruhů, je tam ta žárovka dobře vidět.

 

Domníváme se tedy, že v tom FL vnitřním světlometu bude právě parkovačka.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak už si asi rozumíme. Já myslel, že myslíš, že svítí ten ozdobný chromovaný element. Parkovačkou jsou tedy ty proužky, jsou podsvícené žárovkou, to ostatně jde na té mé fotce vidět. A ano, netušil jsem, že je to myšleno jako parkovačka, myslel jsem, že je to jen jako ozdoba a jako parkovačky jsou uvažovány ty LED proužky. Tím vzniklo ono nedorozumění. :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Součástí technických změn je zvětšení rozchodu zadních kol v závislosti na motoru o 20, resp. 30 mm!

Že by Škodovka reagovala jen na kritiku vzhledu - "utopenosti" zadních kol, nebo chce změnit,  zlepšit i jízdní vlastnosti?

Předpokládám i jiné tlumiče, pružiny .... Asi zauvažuji o podložkách vzadu u mé OIII RS.

Editováno: , autor: mirek22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jsem zvědav na reálnou zkušenost. Na fotkách, ještě při té typické světlé výšce alá tereňák s rámem, to vypadá přímo příšerně, i ten zadek je na těch fotkách divný a prolisu na nárazníku jsem si na prvních fotkách nevšiml, no předek je fakt tak hnusný, že jsem se pozvracel do pusy..


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...