Přejít na obsah

Škoda Octavia III facelift


schimmer

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Lukason napsal:

Aleš_BX: ....... toto narizeni plati jen u Kodiaqu.

O III. FL muze byt prezentovana hned ;) resp. od pristiho tydne by mela byt k videni u prodejcu ci na salonech.

 

Na narizeni se kasle, takze dnes napr. viden Kokodák na saloně a neodkrytý. V druhém saloně ho mají taky na place, ale pod plachtou. Vcelku zajímavá taktika rozvést auta a nechávat je pod plachtou pro vytvoření dojmu něčeho zvláštního.

 

Mimochodem, naživo velké překvapení. Žádný arogantní vzhled, nejspíš i kvůli délce to vypadá jak zvýšený Superb Combi. Zezadu prakticky totožná světla i přímém srovnání vedle sebe stojících aut. Zepředu dělená světla překvapivě nevýrazná a nenásilná. Možná to bylo barvou, nevim. Takže suma sumárum - pokud klame tělem takhle na fotkách Kokodák, tak facelift Octavie naživo může vypadat jako perníková chaloupka. Na videích vypadá fakt děsně, zvlášť ta stříbrná, ale dokud neuvidím naživo, tak radši hodnotit nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden z mala normalnich a objektivnich clanku

Jinak kokodak i nova O3 FL byla dnes v garazich v Praze v OC Nove Butovice. Kokodak tam stava uz asi mesic, dnes tam byl dokonce ve 4 barvach a na zivo to neni takovy "mastodont" jako na fotkach.

U O3.. ty svetla jsou proste divny a furt si stojim za tim ze zadek je jak rapid a predek jak nepovedenej Eckovej mergl.. A interier je furt stejnej, krom pridani par lesklejch ploch do interieru (coz vymyslel kreten a ne nekdo pri smyslech) a stale zachovali zeleny podsviceni (predpokladam ze chtej vycerpat skladovy zasoby, jinak nevim proc to neni v bile..)

Nicmene na zivo to je lepsi (mensi humus) jak z fotek..

 

Ale design je subjektivni a 100 lidi 100 chuti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto auta stavaji vsude mozne v garazich, vim kde jich stoji o mnoho vice a nejenom Kodiaq, ale zverejnovat to nechci, nema to cenu.

Kazdopadne je to tu trochu tema, micha se mezi to i kodiaq, takze toho bych tu moc neresil, protoze se sem za chvilku natahne pawucina a bude bordel :D

Nicmene auta na s-bazaru jsou fotky z konfiguratoru a ty auta nejsou ani jeste vyrobeny a az budou, tak budou k odebrani za 3 mesice treba..... je to jen marketing, nalakat lidi ;) takze to zas bych tak neresil, to auto se neda koupit jeste nikde a ani nikdo s nim jeste normalne nejezdi.... stejne tak i O III. fl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, M_ike napsal:

Jeden z mala normalnich a objektivnich clanku

Jinak kokodak i nova O3 FL byla dnes v garazich v Praze v OC Nove Butovice. Kokodak tam stava uz asi mesic, dnes tam byl dokonce ve 4 barvach a na zivo to neni takovy "mastodont" jako na fotkach.

U O3.. ty svetla jsou proste divny a furt si stojim za tim ze zadek je jak rapid a predek jak nepovedenej Eckovej mergl.. A interier je furt stejnej, krom pridani par lesklejch ploch do interieru (coz vymyslel kreten a ne nekdo pri smyslech) a stale zachovali zeleny podsviceni (predpokladam ze chtej vycerpat skladovy zasoby, jinak nevim proc to neni v bile..)

Nicmene na zivo to je lepsi (mensi humus) jak z fotek..

 

Ale design je subjektivni a 100 lidi 100 chuti.

 

Jo, docela normální článek. Taky v něm cítím jistou opatrnost, ale aspoň je trošku objektivně upřímný a ne takový, jako 99% ostatních. 

Jen to změknutí podvozku, o kterém všude píší.. Obecně je známo (a to není pomluva, ale fakt, který potvrzují snad všichni), že má OIII proti předchozím generacím velmi nespolehlivé a nepřesné řazení - a toto se bohužel začíná koncernem VW šířit jako rakovina. A k tomu měkký podvozek, proč si radši nepořídit francouze? Ti, na rozdíl od koncernu, někam pořád rostou, aby dohnali ztráty.. Mít toto auto, opět by jednou z prvních věcí byl sportovní podvozek - jednak ať to nestojí jako koza, ale hlavně proto, abych vůbec věděl, jakým směrem mi ta torzní příčka odskakuje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kokta7 napsal:

Vidam je na R10 a i jedna stala u benziny, vypada to stejne hnusne jako v realu. To superb 3 ma proti tomuhle krasny predek.

Jo dnes jsem jich na D10 viděl docela dost - sice jen v protisměru ( jak zkušebních tak už i těch na kamionech).

Co jsem postřehl, v normálním provozu mi nepřišel předek tak výrazný, a ty čtyři světla se tam ztrácí.

Až u ní budu mít možnost postát, tak nečekám, že by mě to nějak pobuřovalo.

Pokud bych chtěl Octavii, nejspíš bych to neřešil.

Takže asi tak.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, M_ike napsal:

 

V tom článku se zmiňuje o tom, že ty LED světla umí vykrývat vozidla. Vážně to ty světla umí, nebo se autor spletl? Vzhledem k tomu, že ten Light assistant co jde přiobjednat umí jen vypínat/zapínat, tak bych řekl, že se bohužel spletl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se spletl i ohledně DCC. To už se dodává od konce května a nesouvisí s faceliftem.

 

Dovolim si odvazne tvrzeni - zatim nikde se slovutni novinari nevyjadrili radne o zadni naprave. Vzhledem k tomu, ze jsem do konce ledna s OIII za cca 9 mesicu ujel 26 tis. km si troufam rict, ze minimalne varianta vlecena naprava byla velmi nachylna na vitr. A za kamionem se dokazala vlnit jako kdysi Felicia. Kdyz jsem si auto prebral, tak foukalo a byl jsem z toho dost rozcarovany. A jestli si nevsimli zvetseni rozchodu o 2 nebo 3 cm, tak at se na me nikdo nezlobi - bud si pri svych detailnich hodnocenich v jinych testech vymysli, protoze nemaji auta v pameti. A nemohou je hodnotit, a nebo je rozsireni rozchodu neznatelne. A to se mne nechce verit. Protoze jen kvuli designu to asi Skoda neupravovala. To je zasah, ktery, pokud se nemylim, v novodobe historii Skoda nepamatuje.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

31 minutes ago, Sighart said:

 

V tom článku se zmiňuje o tom, že ty LED světla umí vykrývat vozidla. Vážně to ty světla umí, nebo se autor spletl? Vzhledem k tomu, že ten Light assistant co jde přiobjednat umí jen vypínat/zapínat, tak bych řekl, že se bohužel spletl.

 

 

No protože Oktavka je vždy vůči Golfu ošizená a Golf bude mít v FL toto:

 

halogen, statická verze BiLED, dynamická verze BiLED a TOP verzí je dynamická verze LED MDF.

 

Tak předpokládám u O III FL max. dynamickou BiLed.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.autoweb.cz/prvni-jizda-skoda-octavia-2017/

 

http://auto.idnes.cz/skoda-octavia-facelift-ctyri-svetla-dbk-/auto_testy.aspx?c=A170206_191515_auto_testy_fdv

 

http://www.autorevue.cz/prospel-facelift-octavii-pet-otazek-a-odpovedi-po-prvnim-svezeni

 

Mimochodem kdybyste někdo někde měl fotku OIII FL (ideálně ne combi) v barvě denim blue, tak za ní dám i levou ruku. V těch článcích je fotek hodně, ale žádná v téhle barvě...

Editováno: , autor: Sighart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První dva články jsou docela slušné a zase mi přijdou objektivní.

Líbí se mi jen prohlášení Škodovky: "Škoda jej (pozn. design) označuje za mohutný, sebevědomý a progresivní. Reaguje tak na výtky, že design Octavie je příliš konzervativní a že je třeba udělit modelu výraznější image."

 

No. Nevím, myslím, že se designem a architekturou zabývám už dlouho a nemyslím, že bych o tom nic nevěděl.

Souhlasím, že hlavně v případě OIII je žádoucí design trošku oživit. Ale ať se na mě nikdo nezlobí, principiálně je to nemožné a Škodovka si to po letech měla vzít k srdci spíše až u O4. Ten model staví zase "od 0" a mohou mu dodat zajímavější proporce třeba ve stylu S3. O3 nemá zajímavé proporce ani náznakem, někomu se to možná líbí, v pořádku, ale faktem je, že má tvary zajímavé asi jako krabice.

Když budu mít tlustou babu a namaluji ji xicht, bude z ní sportovec? Je to podobně nelogické a bohužel v tomto případě se xicht namaloval ještě k tomu špatně.

Nic sebevědomého na tom designu nevidím, pokud tedy neberu v potaz prohlášení designéra a vůbec tu odvahu toto pustit do výroby. Umím si představit 1000 jiných způsobů, jak to udělat lépe klidně se stejně zjevně nízkým rozpočtem (většina dílů shodná).

A aby to nebylo jen o očních vadách, nechápu ani zadní část. Na jednu stranu kvituji mnou od začátku nesnášené odrazky ve tvaru alá Čína, na druhou stranu to vůči boční části dávalo aspoň trošku smysl. Co má teď znamenat ta prapodivná a hodně násilně umístěná linka, to osobně fakt nevím..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, bojler napsal:

Na narizeni se kasle, takze dnes napr. viden Kokodák na saloně a neodkrytý. V druhém saloně ho mají taky na place, ale pod plachtou. Vcelku zajímavá taktika rozvést auta a nechávat je pod plachtou pro vytvoření dojmu něčeho zvláštního.

Já hlavně netuším, že s tím dělají takové tajnosti... auta pod plachtou. Oni dělají už rok mediální masáž, Kokodáq má reklamy snad už i v rádiu, televizi, na internetu, kde o tom píšou novináři, kteří nedají na ŠA dopustit a během několika dní se objeví i spánková reklama, kdy se nám o tom bude všem zdát. Všichni to auto znají, všichni ho viděli bambilionkrát a stejně se objeví autosalon, který ho má zakrytý? Wow... zbytečnost, hloupost a ještě jednou zbytečnost.

 

před 13 hodinami, Lukason napsal:

.... mohu vedet kde ho maji uz na salone ? ... kdyztak pis zpravu ;) diky.

 

Lukasone, nebonzuj! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevie niekto, ktorým dielom konkrétne sa na FL rozšírili nápravy? Je to len diskami s iným ET alebo sú iné náboje kolies? Nezdá sa mi, že by pre 1 - 1,5 cm (na jednej strane) vyrobili množstvo dielov nápravy iných...Predpokladám jednoduchú úpravu...  Nezistil to niekto napr. z ETKY? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohutnejsi naboje kol

 

 

Jinak kolikrat nam tu jeste kokta s Denisem vysvetli, jak je OIII hnusny, nudny a po FL zprzneny auto a to za pomoci par "povedenych" metafor. Ja jen, ze uz jsme to parkrat vsichni cetli. Kluci, nikdo vam ji nenuti. Kdyz je to podle vas tak desny auto, tak proc ztracet cas v diskuzi o nem? Me osobne se taky FL nelibi. Mam OIII RS a cekal jsem na facelift RS. Videl jsem uz na zivo a jediny co se mi libi jsou zadni svetla. Ty prehodim a jsem rozhodnut pockat na OIV RS. Nepotrebuji tu neustale opakovat, jak hnusnej ten predek je. Nekomu se libi, nekomu ne. Ostatni si zvyknou.

  • Pozitivní 15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to taky nechápu, proč sem ti chlapi chodí, když se jim to nelíbí. Budu chodit srát v mrazu do lesa, když je mi zima? Tohle fórum je pro ty, co ta auta mají alespoň trochu rádi a řeší věci kolem nich. Kokta prostě nemá kam ty pindy psát a tak hledá posluchače. Ono když to napíše jednou, dvakrát, ok. Ale psát do všech vláken jak to auto stojí za hovno? Tomu prostě nerozumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, tecki napsal:

Nevie niekto, ktorým dielom konkrétne sa na FL rozšírili nápravy? Je to len diskami s iným ET alebo sú iné náboje kolies? Nezdá sa mi, že by pre 1 - 1,5 cm (na jednej strane) vyrobili množstvo dielov nápravy iných...Predpokladám jednoduchú úpravu...  Nezistil to niekto napr. z ETKY? 

 

Já už to tu jednou uváděl. Protože ale spousta lidí má "lepší" informace, nebudu to přepisovat znovu. Někde si to najdi, tuším přímo v tomhle threadu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neni to jen o nich. Celkove nechapu, proc tu nekteri ucastnici porad dokola opakuji svuj nazor na design faceliftu... Vzdyt staci jednou. Pak je to tu desne neprehledne a clovek, kdyz tohoe vlakno otevre, aby se dozvedel neco noveho, tak se musi prohrabat timhle. Ja treba jsem z facelitfu taky rozpolceny. Z nekterych uhlu vylozene slusivy a svezi, z jinych sikmooky sisla. Proto radeji zustanu az do ctyrky u predfl. Usoudil jsem, ze je lepsi mit auto, ktere je dle meho nazoru hezke ze vsech uhlu, nez jine ktere je nadherne z nekterych a z jinych ... divne.

PS: kdyz jsme u barev - nejlepe facelift sedi stribrne [emoji4] a to stribrny auta rad nemam.

Tim z me strany tema design uzaviram [emoji4]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, iphonik4 napsal:

PS: kdyz jsme u barev - nejlepe facelift sedi stribrne emoji4.png a to stribrny auta rad nemam.

pripájam sa.. RSke sedí hocijaká farba, ale klasickej civilnej O3FL aj podľa mňa najviac sedí tá strieborná. Včera na nete som našiel tieto dve fotky a bol som z nich mierne namäkko. Ale dobrovoľne priznávam, že striebornú na autách môžem.. touto farbou sa jednoducho nedá nič pokaziť.. :D

589b06cf4dbb5_2017-02-0811_49_02.thumb.jpg.065f0ec5d557d57adf9fb5a0fd983b60.jpg589b06d332d0c_2017-02-0811_48_55.thumb.jpg.7b416f5d2841df4f5ee3cc02f7a14773.jpg

 

Uvidíme, či po zhliadnutí naživo zmením názor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...