Přejít na obsah

Škoda Octavia III facelift


schimmer

Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, stanmar napsal:

Mám teď na vyzkoušení OIII fc 2,0 TDI 4x4 135 kW DSG ve verzi L&K.

Ovšem při cenovce cca. 950 tisíc Kč by snad u nového vozu nemuselo cosi drnčet v palubní desce - nepodařilo se mi odhalit odkud to přesně je (držák na park. lístky to ovšen

 

Achjo, achjo. Tak trochu jsem doufal, že tohle třeba vyřešili a ono se vesele drnčí dál. No doufám, že ta moje nová s tím začne co nejpozději. Bohužel je to asi neopravitelná vlastnost. U předchozího auta jsem tohle několikrát reklamovat a servis několikrát rozebíral a znovu skládal celou palubku. Když se hodně snažili, tak to vždy pomohlo tak na 5000 km. 

Editováno: , autor: Sighart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pominu design, ke kterému jsem se vyjádřil už víc, než dost, všiml jsem si jednoho:

 

U firmy se nám začínají množit FL Octávky (samozřejmě bílé) a překvapivé je, že halogeny vypadají lépe, než LEDky.. Jednak nemají ten podivně zakřivený LED pásek DRL, ale jen ty LED boky alá SII a to je mnohem pěknější. A jednak, co mě zvláště poté, co to bylo u předFL naopak překvapilo, halogeny jsou tmavší, než LEDky. Což vypadá pěkněji..

Editováno: , autor: _Denis_
  • Pozitivní 4
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎28‎.‎3‎.‎2017 na 8:57, _Denis_ napsal:

Když pominu design, ke kterému jsem se vyjádřil už víc, než dost, všiml jsem si jednoho:

 

U firmy se nám začínají množit FL Octávky (samozřejmě bílé) a překvapivé je, že halogeny vypadají lépe, než LEDky.. Jednak nemají ten podivně zakřivený LED pásek DRL, ale jen ty LED boky alá SII a to je mnohem pěknější. A jednak, co mě zvláště poté, co to bylo u předFL naopak překvapilo, halogeny jsou tmavší, než LEDky. Což vypadá pěkněji..

 

Súhlasím. Pri Full LED svetlách denné LED svietenie ešte zvýrazňuje nové rozdelené svetlá O3FL. Preto mám halogény, ktoré majú LED denné svietenie po bokoch na štýl SII a navyše sú halogény zatmavené čo vyzerá dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já po čase co to potkávám, nemám problém ani s jednou verzí FL (tím nechci tvrdit, že je to krasavice), ale halogeny v autě už fakt ne. V dnešní době už je to jak dvě petrolejky a po zkušenosti s halogeny v současné OIII mám jasno.

OII FL mi přišla po představení taky nepěkná a to hlavně z pohledu z boku a dnes mi to přijde úplně normální, takže OIII dopadne stejně. V RS se mi to dokonce začíná líbit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Aleš_BX napsal:

ono se tu již dost lidí vyjádřilo o jistém typu lidí co mají zadarmo služební auta.... jejich příspěvky jsou v podstatě totožného charakteru a tak trochu je z nich cítit vše možné, jen né pozitivní lidské vlastnosti

 

Děkuji za poklonu, třídní boj musí být. Jsme hovada, co mají auto jako pracovní nástroj, nedáváme jim jména, o sobotách je nedrhneme a nevoskujeme. A některým se OIII dokonce nelíbí a mluví o jejich dobrých i špatných vlastnostech. Téma opět na smazání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12. 3. 2017 at 9:18 AM, bojler said:

Včera jsem si prohlížel asi šest skladových aut. Zadní "lepší" světla jsou hezká. U verze Ambition jsou taková zvláštní. Někdo tady psal, že vznikla amputací vnějšího céčka předFL LED provedení. Změna je i vevnitř céčka, kde je blinkr a zpátečka. Přibyla lesklý proužek, který tu sekci rozděluje. Přijde mně to horší, než předFL LED varianta.

 

20170311_104200.thumb.jpg.ae44767ea45d99ea73743d45dcfadca7.jpg

 

Podla mna tu zmenu urobili preto, ze smerovky a cuvacie svetla mali nizsiu ucinnost, ked ten chromovy dekor prekryval polovicu "moznej" ucinnej plochy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem prožil první den s novým autem a rovnou hned prvních 200 kilometrů. Stručně jsem z toho auta nadšený, je to částečně tím faceliftem (nový infotainment, jiný materiál na volantu, BLIS...) a zčásti tím, že tohle auto má to co moje předchozí nemělo (navigace, barevný maxidot, BLIS, light assist...). 

 

Nicméně jsem narazil na jednu věc, která mi zlomila srdce a tou jsou přední světla. S před FL xenony jsem jezdil 2.5 roku a byl jsem z nich naprosto unešený, protože fantasticky svítili a měli super funkce. Včera po setmění jsem asi 2 hodiny jezdil a zjišťoval jak fungují ty nové LED světla. Jedním slovem bych řekl, že jsou oproti xenonům úplně nahovno. A to z několika důvodů:

  • Nenašel jsem rychlost ve které by byli potkávací světla k nečemu, kromě osvětleného města. Svítivost je skvělá, barva světla je super, ale ta světelná stopa je strasně krátká. Na okresce je o hubu jet rychleji jak 70 km/h, protože je prostě vidět jen pár metrů před auto. Na dálnici je to hodně nepříjemné, protože mi přišlo, že ta světelná stopa je krátká. Ty xenony krásně to světlo protáhli před auto a bylo to super.

 

  • Dálková světla svítí, ale není to tak příjemné jako xenony. Řekl bych, že tak 15-20 metrů před autem jsou vidět dva jasné body vedle, tam kam míří ty paraboly. Xenony krásně rozprostřeli to světlo a prostě udělali z noci den. Navíc mi přijde, že xenony svítili daleko dál. Na tohle si určitě půjde zvyknout a není to úplně tragédie, ale je cítit, že jsou to dva kroky vzad místo jednoho vpřed.

 

  • Chybí mi natáčení světel. Jsou tu sice statická zatáčková světla, ale leč jsem se hodně snažil, tak jsem moc nepoznal kdy a jestli vůbec svítí. Xenony měli tu výhodu, že když se svítilo dálkami, tak krajnice byli osvětleny hodně. Ty stranové ledky nejspíš nemají šanci přesvítit ty dálkové, takže (jestli se vůbec rozsvěcí) ten kraj zatáčky zahalují do takového spíš stínu a není to moc příjemné. 

 

Tohle jsou moje dojmy ze včera, kouknu na to co natočila kamera a zkusím sestříhat video ať můžete posoudit sami. Jsem docela zoufalej. S minulým autem byla radost jezdit po tmě, s tímhle to bude asi za trest. 

Editováno: , autor: Sighart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle by mě zajímalo jak to je. Někdo tu psal, že ty LED jsou srovnatelné ne-li lepší než původní xenony. Ve světě motorů v testu taky vycházejí lépe LED.

Ovšem podle toho co píše @Sighart je to naopak. Jsem z toho trochu jelen. Na základě toho, že ty světla jsou minimálně srovnatelná jsem šel opět do OIII. Taky jsem se totiž bál, že to bude svítit hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 3. 2017 na 21:53, stanmar napsal:

Halogeny jsem ještě zblízka neviděl.

Zato LED svítí velmi dobře.

 

Takže dnes jsem konečně viděl ve dne práci směrového světla v základních předních lampách - FUJ ....

Nic jiného se k tomu nedá napsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...