Přejít na obsah

Škoda Octavia III facelift


schimmer

Doporučené příspěvky

V 25. prosince 2017 na 21:58, omicron napsal:

Naprosto šílené :wacko:

Píšeš o póvlu, blbečkách na dvorku, základní škole atd. Zkus začít sám u sebe. Taky už sem tady dost dlouho a vidím jak pořád a pořád dokola omýláš své všechny minulé a stávající LK v maximální výbavě, to taky o něčem vypovídá, i když Ty to zřejmě nevidíš. Tím nechci říct že nikdy nemáš pravdu, ale tvoje posty dost často znějí velice povýšeně.

  • Pozitivní 5
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12/25/2017 na 19:31, Clerfayt napsal:

Nic proti těm budíkům nemám. Čitelné jsou pro mne naprosto dostatečně.

O III FL style, s potkávačkama a s denním svícením.

 

Ten druhý obrázek je docela názorný, jen ho porovnat s předfaceliftovou verzí. Stačí když svítí slunce, a není vidět vůbec nic.

Kdo nemá možnost se projet, videí na Youtube použitelných k porovnání je taky docela dost.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen statické ukázky v různých světelných podmínkách. To mi k hodnocení stačí, protože v předfaceliftu jezdím a čitelnost je vždy lepší než po faceliftu (dokonce i za ideálních podmínek).

Editováno: , autor: j57
  • Pozitivní 2
  • Negativní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolikátý to je "poslední příspěvek" do této diskuze? ;)

 

Ačkoliv jsem s nelibostí konstatoval, že oproti černo-bílému provedení před faceliftem je to z praktického hlediska hrozný downgrade, pořád se tu najde někdo, kdo mi bude vyvracet tvrzení, že to nejde přečíst vůbec (což jsem netvrdil) a na otázku, zda je to z hlediska čitelnosti zlepšení nebo zhoršení jsem nedostal odpověď vůbec. Že je barevný kontrast bílé s šedou dost nepraktický pro čtení je prostě neoddiskutovatelný fakt.

 

Ale je úplně jedno, co si o tom myslím já. Podle ISO-9241-3 je minimální doporučený kontrast pro práci s textem 3:1, s ohledem na různé drobné nedostatky zraku související nejen s věkem však spíše 4.5:1. A to je minimum a nikoliv optimální hodnota! Barevný kontrast nových budíků O3FL je možná tak třetinový (1.5:1), v porovnání s tím, co doporučují odborníci (kteří na rozdíl od nás tomu skutečně rozumí). Před faceliftem byl kontrast budíků přibližně 21:1 (tj. maximální možný).

 

Jo a budíky na slunci jsou čitelné dost blbě, i když jsou zrovna podsvícené, to jsem si ověřil opakovaně osobně. K tomu jízdu nepotřebuji.

Editováno: , autor: j57
  • Pozitivní 3
  • Negativní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to s tímto paketem, je to u nás standart nebo jen do některých jiných zemí? Mám to tam já v OIII FL 2/2017 ???

Acoustic Package

Description of feature
The OCTAVIA can now be fitted with an Acoustic Package for improved noise-proofing in the passenger compartment.

What the feature does and how it works
The 3W6 Acoustic Package comprises acoustic control throughout the interior, taking the form of foam pads and other insulators. This reduces external sounds and enhances driving comfort.

Benefits for the customer
Acoustic protection is better at preventing noise from entering the interior, making the drive more comfortable and enjoyable.

The trim levels and derivatives for which the feature is available
As the Acoustic Package is fitted in cars as a national standard, it is up to each country’s importer whether to introduce it.
 

Editováno: , autor: luban
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co je z následujícího u nás možné?
 

3W0 GDM Without additional noise suppression measures for passenger compartment
3W1 GDM Soundproofing door lining for noise suppression, passenger compartment
3W2 GDM Soundproofing door lining and additionalnoise suppression measures, passenger compartment
3W3 GDM Special interior noise suppression
3W4 GDM Acoustics package "Standard"
3W5 GDM Special noise suppression measure for passenger compartment, without deadener for enclosure
3W6 GDM Additional interior noise suppression
3W7 GDM Acoustics package "Extra"
3W8 GDM Acoustics package for diesel

 

 

2B0 GRD Without additional exterior noise suppression
2B1 GRD Additional exterior noise suppression
2B2 GRD Additional exterior noise suppression
2B3 GRD Additional exterior noise suppression (hood, capsule and dash panel)
2B4 GRD Additional exterior noise suppression (hood and dash panel)
2B5 GRD Additional exterior noise suppression
2B6 GRD Additional exterior noise suppression
2B7 GRD Additional exterior noise suppression
2B8 GRD Additional exterior noise suppression
2B9 GRD Additional exterior noise suppression

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 1. 2018 na 11:54, Aleš_BX napsal:

však je to tam na konci napsáno.... As the Acoustic Package is fitted in cars as a national standard, it is up to each country’s importer whether to introduce it.

 

tovoje auto bylo určeno pro jaký trh? nebo je to nějaký předsériový referent z Boleslavi? podle data výroby (resp. dodání) bych tipoval na náběh výroby... moje auto šlo do výroby 6.2.2017 a byla to předváděčka pro autosalon, objednávalo se hned první den co šly objednávky na O III FL realizovat a má výrobní číslo 414

Akustický paket je montován do vozů jako národní standard. Rozhodnutí o jeho zavedení tedy závisí na importérovi dané země. - z toho ale přeci není jasné, jestli to u nás máme nebo ne. No každopádně teď už víme, že my nemáme, víc bych to asi nepitval ;).
Jinak jsem ti v patách, mám auto vyrobeno 8.2.2017 ;), 10.2. bylo v autosalonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Dixik2 napsal:

 

Kombi nebude? Kdy se to objeví v konfigurátoru?

 

před 15 hodinami, LukášCBR napsal:

S paketem Trumf Plus, který je hodně zajímavý - full LED, clinatronic, je cena necelých 500tis.Kč. Nepříjde mi to jako vyloženě špatná nabídka za nové auto s 1.4Tsi a slušnou výbavou.

 

Aby to nedopadlo jako s výbavou Fresh, kde jsou ty naprosto nemožné sedadla z Ambition a jiné sedačky nejdou vůbec objednat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...