Přejít na obsah

Škoda Octavia III facelift


schimmer

Doporučené příspěvky

35 minutes ago, Clerfayt said:

U OIII jsou tenké jak alobal. Je to model od modelu čím dál horší. A nejen plechy. Porovnejte si plast nárazníku na OI, OII a OIII. 

 

 

Máš pravdu, každopádně třeba já osobně víc ocením tuhost karoserie než kvalitu plastu na nárazníku a aspoň u té tuhosti kterou třeba já poznám se škodovka zlepšila. Ale asi nejvíc co mě teda u oct3fl dostalo bylo jízdní vlastnosti při úplném vypnutí stabilizace. To je fakt masakr. To ti pak udělá představu kam to všechno spěje... Škodovka by se měla hodně zamyslet a začít s tím něco dělat. A nejdřív začít u základních věcí u auta a to jízdní vlastnosti. Místo toho se snaží jízdní vlastnosti posouvat spíš asistenty což mi přijde postavený na hlavu a u mě škodovka padá slušně dolů. Kluci ve skodovce by měli dostat jako služební auta třeba mazdu a pak stavět auta. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To každá Octavia, kor tady v ČR.

Co je ale veliké plus je design. Například taková zachovalá OII v Eleganci je stále krasné a koukatelné auto. Co by za to některé konkurenční automobilky daly.

Troufám si říct, že u OIII to nebude jinak. U faceliftu je to diskutabilnější, jelikož vyvolal vlnu odporu, kterou OIII před FL nepoznal.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zajímavost z Anglie. Takový "bejby RS" - Octavia Sportline.

 

  • 1.5 TSI 150PS manual and DSG
  • 2.0 TDI 150PS manual and DSG

Výbava:

  • 18-inch Vega black alloy wheels
  • Full LED headlights with adaptive front light system and LED daytime running lights
  • Gloss black grille surround and door mirrors
  • Gloss black front spoiler and insert in rear diffuser
  • Gloss black boot lid lip spoiler (hatch only)
  • Privacy glass
  • 8-inch Amundsen satellite navigation and WiFi (including a one-year Infotainment Online subscription)
  • Three-spoke leather sports multi-function steering wheel with red stitching
  • Sport seats in 'Dynamic' fabric with red stitching
  • Black roof headlining
  • Aluminium pedals

octavia_sportline.thumb.jpg.1fd419950180b8ce4ab1c04915690d71.jpg04-Octavia_SportPack_DETAIL_front-Spoiler.00674744b39e1abe86277e2c9dbbe8b7.fill-280x280.thumb.jpg.aca07da55de903c69a1d73cccad0eda7.jpg1920x960_m62_Octavia_SportPack_DETAIL_rearDiffusor-b.df076b8774d55251ff1023895cc57be2.fill-1920x960.thumb.jpg.5bc85be8a970876d8f3f3f44e3018455.jpgM62-Octavia-Sportline.e00bd0d5c499b86d2cd0c790cc313934.fill-1920x960.thumb.jpg.b597870c319246b4dc6ba99e6ea7246b.jpgStyle_560x560_OC_DynamicPLUS_blackSky.852e61bc262d0a3e1e0b17d629fc82ed.fill-280x280.thumb.jpg.82e923ac9befb49937f20ab2a1f87101.jpgStyle_560x560_OC_DynamicPLUS_seats.35a6ecb27ebbbaa4c696f293be450452.fill-280x280.thumb.jpg.aba12603f8f2f741c7a350f6507ab98c.jpg

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od dnesniho dne, je tento Paket Dynamic Plus k dispozici i u nas ;)

V konfiguratoru v prubehu pristiho tydne.

 

DYNAMIC PLUS:

* sportovní přední i zadní nárazník

* černá 17“ kola TRIUS

* mřížku chladiče a zrcátka v černé barvě

* černý strop

* sportovní sedadla

* sportovní multifunkční volant

* zatmavená zadní a boční okna

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám dotaz: Čím to je, že potkávám opravdu hodně OIII RS ve srovnání s předchozími generacemi? Je to tím, že se jich prodalo fakt hodně (srovnání bych si přečet..), ve srovnání s..., nebo tím, že se ty auta za jízdy zaměřuju, nebo tím, že jde o "nové" auto ("recent"), nebo...? Já teda pravou I RS asi úplně nepoznám (kvůli plaketkovému, nárazníkovému aj. tuningu), II RS už je lepší (víc podobný nárazník 3ce s protáhlými mlhovkami), ale každou delší cestu potkám aspoň 10 různých RS3 - liftbacky, kombi, snad i RS245 (stále nevím, jak za jízdy poznat - snad jen podle "black" paketu, čili černých koncovek ap.). Kažodpádně se mi to jeví jako velký úspěch (co si budem, tyhle nejvýkonější modely se staly výrazně dostupnějšími...cenově).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V ‎10‎.‎12‎.‎2018 na 12:20, iphonik4 napsal:

@omicron: jj TSI RS. …. Takze plechy tenci jsou a dulky jsou rovnez problem. ...A jeste vice to pozoruji na sound systemu. Mam v aute ten priplatkovy Canton a s laskou vzpominam na ten, ktery jsem mel v RS 2 FL a stejny mam v Superbu 2 FL. Mam tedy prime soucasne srovnani a Canton je v porovnani hrozny. A to i ten v Superbu 3. Prestoze OIII a SIII Canton ma subik v kufru, centralni reprak pristrojovce, vyssi vykon zesilovace a tusim vetsi pocet reproduktoru celkem a dalsi marketing kolem, tak hraje proste hur, nez ten predchozi SS. A na tom se shodne hodne lidi. Nekolik lidi jiz Canton hodilo do popelnice. Jsem zvedav, kam pujde kvalitou OIV.

To jen potvrzuji, mám nyní O3FL s Cantonem (Columbus), a již jsem zde několikrát naříkal a slzu zatlačil ve vzpomínce na Sound System v O2FL. Nesrovnatelné.
Co mě ale překvapilo, že v S3 2.0TDI (combi půl roku starém), také s Cantonem  to hraje ještě hůře (!). Je tam tedy pouze Amudsen, v O3FL mám Columbus. Nevím, zda-li má Amudsen s Cantonem i "dynamic noise cancellation", ale fakt to zní o třídu hůře, asi jako rozdíl mezi Sound Systémem z O2FL a Cantonem z O3FL.

Jezdím s nim teď asi týden, a jsem tím hodně překvapen, a tím nemám na mysli jen jeho (pro mě) příšernou hlučnost...

 

Ďůlky ve sloupcích jsou nyní úspěšně pořešené, a zatím se nikde jinde neobjevily. V servise mě sice tvrdí i nadále, že to je problém kroucení těch vyšších motorizací, ale stále více se také přikláním k tomu, že to bylo již z výroby, a nikdo si toho nevšiml. Mě na to upozornil až můj "detailér", který vidí na autě úplně vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by nemohlo? Jsou to celkem běžné filtry pro určité typy frekvenčních pásem.

Možná si to pleteš s Active Noise Cancellation...

Nemyslím si, že by firma jako Canton nějak lhala či dokonce podváděla. A plnohodnotné ANC je v mnoha autech již dávno implementováno, např. Honda Legend již před dávnými lety...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

A kdy ma tedy produkce OIII oficialne skoncit a zacit produkce OIV? Nektere zdroje rikaji, ze driv jak v lete 2020 OIV kvuli Golfu nebude, tak pochybuji ze by prave nyni koncila produkce OIII. To spis bude nejaka vnitrofiremni politika automechaniky, ze jiz dalsi OIII na sklad objednavat nebudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...