Přejít na obsah

Škoda Octavia III facelift


schimmer

Doporučené příspěvky

Ahoj Vážení,

 

dnes jsem měl chvíli čas, tak jsem umyl a prohlédnul naší novou O III. A mám takoý dojem, že "Typový štítek", který má být umístěn na B sloupku u řidiče, mám vylepený na druhé straně, na B sloupku u spolujezdce.

A Datový štítek, který má být v kufru, vedle rezervy (pod tím podlahovým patíčkem) nikde...

Jak to máte Vy? Hlavně ten datový. Lepí se jinam? Nebo na něj zapomněli?

 

 

20171224_155202.jpg

20171224_155353.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Clerfayt napsal:

Abych taky přispěl trochou do mlýna.... Mě jsou 4 oči u O III totálně fuk. Neuráží mě, ani nenadchnou. A je v pořádku, že to má každý jinak. Je to o vkusu. Kéž by se lidé přeli jen o design...

 

No mě na tom štve asi nejvíc to, že mi O3 aktuálně stále vychází jako nejlepší volba (i přes ty světlomety) a to dilema je fakt hrozné: zvolit méně vyhovující auto (nouzové řešení může být Golf a Leon), nebo zvolit racionálně O3 a pak být naštvaný při každém pohledu zepředu. Popravdě ani asijský O2 Facelift nevzbuzoval tak silné negativní emoce.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem to napsat naopak. Prodeje fyzickým osobám nepodnikatelům jsou údajně okolo 20-25% max. Zbytek jsou živnostníci a právnické osoby. V zásadě je ta úvaha o tom, že design nemá na 75% prodejů prakticky žádný vliv (není to prémiovka, na vzhled se nehledí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Aleš_BX napsal:

typový mám také na pravé straně u spolujezdce, v kufru ten datový s výbavou a servisními intervaly mám nalepen, no možná ho máš nalepený v Návodu, který je nyní místo servisky..

 

v návodu je uvedeno že typová štítek je na pravé straně vozidla, tedy je to správně

 

Výstřižek.JPG

 

...podle návodu předposledního (05/2017) by měl být datový štítek nalepen v kufru a v návodu, ale v tom posledním od11/2017 už o datovém štítku není ani zmínka....

Díky.do návodu jsem se nekoukal. Mrknul jsem se do DP. Mám 12 2017. Mrknu zítra do návodu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se s dovolením vrátím k těm několika příspěvkům výše.

Myslím, že se zde asi těžko vyřeší cokoliv ohledně designu nových škodovek.

Vše je jen otázkou priorit.

To že se jednomu nelíbí to či ono je naprosto v pořádku. Ovšem je zbytečné se kvůli tomu hádat - potažmo na foru kde jsou především majitelé právě škodovek.

Jestli se prodávají OIII fc dobře, nebo špatně nechť si posoudí stratégové v MB (popř. rovnou ve vlčím hradě).

Osobně nemám s OIII fc problém. Navíc to zrovna není auto u kterého bych musel přemýšlet, jestli se bude líbit jiným. Jsou jich přece kolem tisíce. Na to jsou jiné značky a v jiné cenové kategorii.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 12. 2017 na 17:14, j57 napsal:

No... nabízí se otázka, jestli ten "Active Info Display" vlastně nebude záchrana, protože ty klasické budíky jsou opravdu hrozné. Jak to vůbec může projít přes testy ergonomie? Je úplně jedno, jestli se to někomu víc líbí, když je to objektivně hůř čitelné. Mimo  Ambition/Fresh po FL normální budíky nejsou.

Zajimave, na konci rijna jsem tyden mel pujcenou obycejnou O3FL, a ty budiky pro me byly katastrofa. Jsem rad za ty sve stavajici, LKckove, jsou pro me dostatecne prehledne a odpovidajici. Nevnucuj sve subjektivni pocity ostatnim...:wacko:

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi tohle je ale fakt uz extrem. Nezlobte se, ale tady to je jak kdyby nekdo rikal o Vasich pritelkynich, manzelkach a dcerach, ze jsou hnusne. Nekteri maji neustalou touhu tu nadavat na O3FL a majitelum O3FL to zase evitente strasne srazi ego a je potreba si tu nadavat a vnucovat, jak je to krasne auto o nekolik levelu nad O3preFL, skoro by clovek rekl ze FL je O5 (Ales), pritom je to porad stejna kastle s jinyma obrazovkama a svetlama. Vzhledem k prehlednosti tohoto vlakna Vas vsechny prosim, at uz zanechame hodnoceni vzhledu O3FL. Nekomu se libi, nekomu ne. Nekdo si ji koupi a nekdo ne. Vsichni tu placate, ze to neni premiovka, tak se podle toho chovejme. Resme tu vecne temata skrz FL (jako treba typove stitky). Stejne je to jen auto, za chvili bude O4 a na FL si nikdo nevzpomene. Bude se prodavat v bazaru za 100k tunerum.

A btw dilema skrz O3FL kolegy nahore bych vyresil snadno. Kup si RS (v benzinu), ta vypada proste dobre ve FL pro vsechny [emoji3] a navic k tomu dostanes i motor a ne uplakanka. Kuci z APR ti ho poladi na 300-400 koni a budes mit hezkou a cenove vyhodnou kapesni raketku splnujici kriteria, ktere jsi popsal.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, omicron napsal:

Zajimave, na konci rijna jsem tyden mel pujcenou obycejnou O3FL, a ty budiky pro me byly katastrofa. Jsem rad za ty sve stavajici, LKckove, jsou pro me dostatecne prehledne a odpovidajici. Nevnucuj sve subjektivni pocity ostatnim...:wacko:

 

Mám tomu rozumět tak, že čitelnost bílého textu na světle šedém pozadí je stejná jako na černém pozadí?

 

 

 

Editováno: , autor: j57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to nesouhlasím:-) Já mám na maxidotu vždy teplotu oleje a otáčkomer mě zajímá, takže občas koknout i na rychlost neuškodí. Opět jsme u toho, že každý je jiný a každý má jiné preference, tak se tu nesnažte pořad vnucovat svoje názory co je dobré, co někdo přece nemůže potřebovat, když to nepotřebuji já atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michale, naprosto souhlasim. Ja tam mam take teplotu oleje. Nicmene musis to brat tak, ze oba mame RS. Ales ma L&K a beztak v nafte. Takze toho asi teplota oleje fakt nezajima. To stejne je, ze psal o otackomeru, ze jej nezajima. U nej to chapu. Nicmene me osobne otackomer zajima daleko vic, nez rychlomer. Jelikoz vim presne optimalni otacky, ve kterych ma to auto po APR uprave max kroutak, atd. Takze si clovek vzdy optimalne podradi (a to ve spojeni s DSG clovek otackomer potrebuje - podrazuji si sam padlem, kickdown nauznavam, ten auto pretaci). Nicmene taky se mi nelibi argumentace ve smyslu, ze otackomer s ryhlomerem vlastne vubec nemusi byt citelne, kdyz ja to nepotrebuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 minutes ago, Aleš_BX said:

jinak hoši, vás pár fajnšmekrů, co tu chodí na fórum, to není žádný vypovídající vzorek majitelů O III a ani RS, smiřte se s tím nebo ne, že opravu zbytku a to si trvdím že bude více jak 99,8 %  (tedy že 0,2 procenta chodí na toto fórum), ty to opravdu nezajímá, ti s autem jezdí, ti si ho nehýčkají, nejsou paranoidní, neposlouchají každý zvuk a pazvuk, prostě jezdí..... tím spíš, jak tu někteří chytří dávali ta vycucaná megaprocenta flotilářů.... těm - resp. většině z nich je to megašumák...

 

Mas uplnou pravdu... pak se ti lidi divi ze jim odejde suche DSG po 50t :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což jsou ovšem další argumenty podporující tvrzení, že design budíků Style a L&K je neskutečně hloupý. Pokud někdo na budíky nekouká, je mu prakticky jedno v jakém barevném kontrastu jsou provedeny. A pro ty ostatní, co budíky sledují, je z praktického hlediska nejvhodnější černo-bílý kontrast. To je objektivně měřitelný fakt. Skutečnost, že někomu současné provedení nevadí, tomu neodporuje.

Editováno: , autor: j57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dovolením se také vyjádřím, ikdyž mám "jen" Fábii. Čitelnost budíků je pro mne základ, ani nejde tak že bych potřeboval vědět jestli jedu 99 nebo 100, ale prostě jen letmým pohledem vidím v jaké poloze je ručička a už dle toho zhruba vím kolik jedu (spolu s odhadem okolí to funguje docela přesně), ale je třeba aby byla stupnice dobře čitelná. Třeba současný Rapid je v tom pro mne uplně nejhorší, nemá dělení po 5km/h a jezdí se mi s tím blbě. Octavia ve vyšších výbavách v tom není o moc lepší...

A k čemu sledovat teplotu motoru/oleje? Nemám žádné RS, mám relativně obyčejnou 1.2 TSI a myslím že na motoru v tomto ani nezáleží. Ale někdy je olej ohřátý po 5km, jindy se celou cestu nedostanu nad 80°C (třeba minulou zimu dyž byli -25 a víc a jezdil jsme s Octavií III jsem se dostal na 70°C až po 35km jízdy). To že by se olej přehřál, to se nebojím, ale zase není dobré v léte vypínat motor, když je olej rozpálený a je dobré chvilku ho nechat schládnout...

Ohledně ukazatele teploty motoru, tak ono to u dnešních motorů není až tak jednoduché, kdy je hlava motoru a blok chlazen na jinou teplotu a v přídi už není jeden chladič ale minimálně 4... Proto je dle mého právě přítomnost teploty oleje na maxidotu důležitá.

Ale každému vyhovuje něco jiného, každý se o své auto stará jinak, ale nevidím jediný důvod proč někomu vnucovat své přesvědčení. Na druhou stranu, máme svobodu a možnost výběru, tak ať si každý koupí co chce a co mu vyhovuje...

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Aleš_BX napsal:

nezastávám se L&K proto že ho mám, ale právě proto že L&K mám trvdím, že jsou L&K  budíky ideálně a zcela dostatečně a dobře čitelné...

 

Škoda, že se nedozvíme, jestli jsou čitelné lépe, než ty předchozí černé na bílém. O tom ta debata totiž je, o zhoršení jedné vlastnosti auta po faceliftu. Nakonec i tato debata ukazuje, že o zhoršení jde, neboť před faceliftem si na čitelnost nestěžoval nikdo.

 

Mimochodem hodnocení "ideálně" a "dostatečně" se vzájemně prakticky vylučuje;)

  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto šílené :wacko:,

jak partička pubescentních dětí, které se hádají o kuličky. Kvůli tomuto primitivnímu chování většiny jsem (i jiní) to před časem tady raději opustil, byť jsem tady funkční více jak 10 let, kdy většina z těch dnešních chytrolínů byla asi ještě (v tom lepším případě) někde na základní škole. "Diskuze", která se v podstatě omezuje jen na osobní útoky těch hloupějších (pro většinu bude asi zbytečné je jmenovat), vč. různých urážek a posmívání, polarizování všeho publikovaného jen na černé a bílé, a dokonce rozdávání mínusů i těmi, kteří to tady mají moderovat, a ne to ještě více jitřit, to je fakt jak "u blbečků na dvorečku"...

Tento server má čím dále více ambicí zapadnout do sraček jako mnohé jiné, nejen proto, jak zmínil Aleš, že mnozí z vás nedokáží to své české "švejkovství" potlačit ani tady...

Je mě vás většiny opravdu moc líto, protože toto má být fanouškovský web, a ne platforma závistivců a jedinců z nějakých spřízněných virtuálních partiček, pro které jsou ostatní jen nějaký póvl. Toto jsem opravdu již dlouho nikde jinde neviděl :-(

Jen poznamenám, že auto (LK v maximální výbavě) mám  koupené za své vlastní peníze, to jen k těm pindům o tom nákupech do flotil.

Veselé Vánoce :wub:

  • Pozitivní 3
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, souhlasím s vámi. Chudák Pawouk to s námi nemá opravdu jednoduché a zastávám se tu Aleše a Omicrona, protože už se jim tady taky nelíbí věcné navážení se do všeho alespoň trochu pozitivního. Jak už jsem psal jinde, někdy mi to tu přijde jako antiškoda klub, ale asi je to typická česká vlastnost. Pokud se vám Škodovka nelíbí, kupte si něco jinýho a nehoňte si tady svoje ega. Pawouku, sorry za OT, klidně to smaž a potrestej mě, jen už jsem se na to nemohl dívat. 

  • Pozitivní 3
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...