Přejít na obsah

Škoda Octavia III facelift


schimmer

Doporučené příspěvky

před 17 minutami, Kane13 napsal:

Ne

 


Tim padem se mi vidi jako blbost dokoupit si balicek casem care connect ... 

Edit: Jasne vzdaleny pristup k vozidlu zrejme budu moct pak vyuzit, ale proaktivni servis uz ne ... 
Zrejme jsem to uz pochopil :)

Editováno: , autor: Jojo91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste dodam info k tomu Care Connect, ktere mam potvrzene od SA ...

Dostal jsem odpoved, primo s info skoda auto, ze kdyz si nedate hned pri konfiguraci noveho auta infotainment + care connect, tak v budoucnu uz muzete zapomenout na care connect a jeho fuknce jak proaktivni servis tak vzdaleny pristup ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Aleš_BX napsal:

to je vcelku logické a není třeba se nad tím nějak pozastavovat, ferda25 nebo rolbař či další by to jistě rozchodili, ale to je jako dodělávat radar či něco jiného, co auto prostě nemá....

 

Keď to je tak logické, tak prečo sa nad tým pozastavuješ ? Mne pripadá informácia od Jojo91 celkom užitočná.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, co je "offline" se da dodelat skoro cokoliv. Ale znovu rikam, ze u Care Connect je 100% treba zasah i ze strany Skodovky. Auto komunikuje pres jejich server a urcite bude treba ho na jejich serveru pres VIN aktivovat. Dovybavit HW urcite pujde, to verim (jak rikas za hezky penize zrejme). Ale fakt si nedovedu predstavit aktivaci...

 

A ty cachry s cenikem vypovaji o nenazranosti Skodovky. Mozna jim krivdim a naridil jim to VW (neznam cenu jeji h alternativy - tusim carnet). Ale menit pravidla (ceny) takto brzo za hry se proste nedela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysly nove fotky RS245. U jedne si rikam, zdali nema vetsi zadni brzdy. Predek vypada, jako klasicka 340mm, ktera se dava uz od predFL do benzinovych RS (u ropaka se pak preslo na 312mm). Nicmene ty zadni mi pripadaji s vetsim prumerem. Co rikate?

 

5206bac3f60aa177dbc68c1a27883fdb.jpg

 

EDIT: odpovim si sam, ano ma :) a jeste jsem se na garaz.cz docetl zajimave info o motoru:

Cituji: "Důležité a trochu překvapivé změny se však děly na motoru. Ten je totiž zásadně přepracovaný ve srovnání s běžným RS, které má dvoulitr o výkonu 230 koní. Parametry RS 245 jsou jasné - 245 koní, 370 N.m. Jenže toho nebylo dosaženou pouhou změnou naladění jednotky motoru. Jiné je turbodmychadlo, olejové čerpadlo, písty, sání a již zmińovaný výfuk. Nejzásadnější informací však je, že zatímco běžná jednotka 2.0 TSI v Octavii RS kombinuje přímé a nepřímé vstřikování paliva, tak RS 245 má již pouze přímé vstřikování."

 

Zajimave, ted uz moc nedava zakladni RS ve FL smysl :D zni to jako kompletne prekopany motor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prohlížel jsem 245 v Budějovicích na výstavišti při raly Krumlov a zadní brzdy jsou větší a hlavně mají větraný kotouče!!!

K motoru 245 bude sdílet díly s Cuprou 280 tj jiné písty, ojnice, turbo atd. oproti ,,základní RS TSI"

Editováno: , autor: kacer1
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Nejzásadnější informací však je, že zatímco běžná jednotka 2.0 TSI v Octavii RS kombinuje přímé a nepřímé vstřikování paliva, tak RS 245 má již pouze přímé vstřikování."

 

No nevím jestli to je úplně výhra, protože přímovstřikové tsička z předchozích generací docela trpěly  předčasnou karbonizací. Zavedením nepřímého vstřikování v gen 3 byl pravděpodobně i  krok k zlepšení zanášení motoru karbonem, mimo jiné. Ale ty ostatní mechanické úpravy jsou fajn ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

má 310mm zadní brzdy, stejně zadek brzdí z cca 15%, takže asi žádný pokrok..... (všechny TCR auta mají vzadu 272 mm kotouče, vpředu ovšem 6 pístky)....

 

kačer: cupra 280 má obě vstřikování (cupra 300 má opět obě vstřikování....), tohle je jinej motor i viz kod - 2.0 TFSI 180kW/245PS RS 245, 6S, 7A DHGA 02/2017 

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...