Přejít na obsah

náhled obalů alb na displeji


Doporučené příspěvky

Dobrý den, může mi někdo poradit, jak popř. kde nastavit náhledy obalů na displeji Bolera při přehrávání mp3 z SD karty? Náhledy jsem nikde nestahoval, ale u některých desek se zobrazuje automaticky, u jiných ne. Možná je to hloupost, ale nevím kde to hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak bolero, ale u columbuse je Gracenote databáze s obalama, takže pokud je to starší album, tak ho to nejspíš bude znát a může ho i zobrazit. Jinak umí zobrazit obal alba, pokud je součástí MP3 tagu do nějakého rozměru (tuším 450x450 pixelů, ale nechci kecat). Možná umí načíst i obrázek, pokud je součástí složky s albem a nějak se jmenuje, ale to jsem nikdy nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše ELXEL, tak obrázek alba u mp3 je přímo součástí souboru mp3.

Aby ho dokázalo rádio zobrazit, musí mít nějakou rozumnou velikost.

Takže já to dělám tak, že obrázek alba zmenším, aby měl tak 500x500dpi a nepřesáhl 200kB velikosti. Následně ho vložím do mp3 souboru. (ale mám Columbuse, podívej se do návodu, jakou velikost podporuje tvé rádio)

 

Například pomocí tohoto: http://www.slunecnice.cz/sw/mp3tag/

 

Pokud mp3 vytváříš jako zálohu svého CD disku (a je to nějaký známější interpret), tak použij MediaPlayer, který si umí obrázek alba stáhnout automaticky a automaticky jej do vytvářené mp3 přidá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahoj,

mám podobný dotaz. Mám wav soubory ( kvůli zachování vysoké kvality ) na SD kartě.

V každé složce mám rovněž k albu fotku. A teď otázka: U 50 % mě to fotku ukáže, u 50% ne. Zkoušel jsem zjistit jaké soubory to neukazuje, ale nic nevypátral.

Shrnutí - všechny jsou ve formátu JPG. Všechny jsou do velikosti max 800x800 pixelů. Všechny mají okolo cca 200-500 Kb. DPI jsem zkoušel také upravovat. Avšak nějaké ukáže a některé ne. Nenašel jsem pravidlo, dle jakého to některé fotky neukáže. Díky za radu. Petr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Mně to tedy nefunguje spíše vůbec. Kolega s Kodiaqem (Amundsen + Android) je spokojený, že má náhledy u 90% alb.

U mě ta samá kombinace, akorát iOS a náhledy nikde :-)). Mám snad v každé hudební složce už cca 2-3jpeg obrázky alb a stále nic. Rozlišení mám 250x250dpi, 500x500dpi a názvy jako cover.jpg či přímo název alba.

Přiznám se, že jsem spíše už kapituloval, ale když se to zde probírá, nedalo mi to nezkusit zeptat se :-)). Trochu se i obávám, že se bude jednat o banalitu a budu za vola, ale holt co už. Člověk se stále učí :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom problém asi není, osobně mám jak pro FLAC, tak pro MP3 formát zcela spolehlivé načítání fanartů (cover) z GraceNote databáze. V mém případě Columbus s vlastním data připojením přes vyhrazenou SIM.

 

Pokud jsem ale správně pochopil, problém @davnemecek spočívá v přehrávání hudby ze Spotify apky-služby ve smartphone, připojeném přes BT k nějakému blíže nedefinovanému infotainmentu. To je jiný případ, než přehrávání z vestavěného zdroje (HDD, SD, USB) přímo v infotainmentu. Zkusím to zítra, jak se to chová v Columbovi s vlastní konektivitou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@davnemecek Spotify ve smartphone přes BT do Columbuse.
Dnes jsem testoval. Výsledky potvrzují tvé příspěvek.
U některý interpretů obal zobrazen (ale dost nízká kvalita, viz dále), u většiny jen obecná ikona dle žánru, to ale celkem přesně. Z cca asi 20 interpretů se zobrazil správný obal jen 1x (!). Jinak jen obecné žánrové ikony...


Je zajímavé, že u offline muziky z lokálních úložišť Columba jsou obrázky 100% zobrazeny, a hlavně v perfektním rozlišení a vysoké kvalitě.

Občasné obrázky zobrazené u hudby přes BT ze Spotify klienta ve smartphone jsou celkem mizerné a v nízkém rozlišení (viz příloha), tipoval bych, že jsou to obrázky přenášené ze Spotify společně s hudebním souborem, a ne zobrazené Columbusem z Gracenote databáze, tak jako u offline hudby. Takže chyba bude pravděpodobně v Columbusu.

Viz foto v příloze: správně zobrazený obal (a to ještě v mizerném rozlišení) jen u Stone Sour, ostatní jen žánrové ikony.


Moje konfigurace : Spotify klient v SGS7 (Android), BT, Columbus (Gracenote DB) s vlastním, vyhrazeným připojením k Internetu (data SIM, 4G LTE)
 

20190702_130658_crop.jpg

20190702_130754_crop.jpg

20190702_131133_crop.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
On 7/2/2019 at 7:05 PM, omicron said:

@davnemecek Spotify ve smartphone přes BT do Columbuse.
Dnes jsem testoval. Výsledky potvrzují tvé příspěvek.
U některý interpretů obal zobrazen (ale dost nízká kvalita, viz dále), u většiny jen obecná ikona dle žánru, to ale celkem přesně. Z cca asi 20 interpretů se zobrazil správný obal jen 1x (!). Jinak jen obecné žánrové ikony...


Je zajímavé, že u offline muziky z lokálních úložišť Columba jsou obrázky 100% zobrazeny, a hlavně v perfektním rozlišení a vysoké kvalitě.

Občasné obrázky zobrazené u hudby přes BT ze Spotify klienta ve smartphone jsou celkem mizerné a v nízkém rozlišení (viz příloha), tipoval bych, že jsou to obrázky přenášené ze Spotify společně s hudebním souborem, a ne zobrazené Columbusem z Gracenote databáze, tak jako u offline hudby. Takže chyba bude pravděpodobně v Columbusu.

Viz foto v příloze: správně zobrazený obal (a to ještě v mizerném rozlišení) jen u Stone Sour, ostatní jen žánrové ikony.


Moje konfigurace : Spotify klient v SGS7 (Android), BT, Columbus (Gracenote DB) s vlastním, vyhrazeným připojením k Internetu (data SIM, 4G LTE)
 

20190702_130658_crop.jpg

20190702_130754_crop.jpg

20190702_131133_crop.jpg

Mozno len technicka otazka zrovna OT k tomuto vidim ze mas SIM + 4G LTE - ake mas rychlosti pri DL a UL? - mam skusenost ze telefon na 4G LTE mam mnohonasobne vyssiu rychlost DL/UP  ako modul od auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mazo22 To je i možné, neznám žádné technické parametry v Columbusu integrovaného 4G modulu. A konektivitu jsem nikdy netestoval. Zatím.
A je možné, že moje nynější S10e bude mít lepší konektivitu, ale z hlediska ovládacího komfortu a pohodlí je (pro mě) nesmysl pokaždé v telefonu startovat hotspot a nevyužít palubní integrovaný 4G systém s vyhrazenou SIM kartou. A nemá to vliv na to, zda-li se obaly načtou či ne, čí ve větším či nižším rozlišení. Tak velký rozdíl v konektivitě nebude.

Spotify stejně brzy asi zahodím, kvalita mě neuspokojuje, jsem zvyklý z domácí databáze na FLAC kvalitu, a to co provozuje Spotify, je často děsný zvukový odpad (!). Uvažuji o TIDALu, ale možná si zprovozním vzdálený přístup na domácí SqueezeBox systém, kde mám vše právě ve FLACu. To bych asi ale musel upgradovat u svého operátora i mobilní konektivitu v autě na nějaká větší (neomezená) data, stream ve FLACu toho dost sežere...:-)

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

V návodu je kulový. S ne-zobrazováním obrázků alb jsem bojoval taky a zjistil jsem toto:

1) Když soubory mp3 neobsahují obrázky v tagu, infotainment použije soubor cover.png nebo front.png/jpg do rozměru 800x800

2) Když soubory mp3 obsahují obrázky (v tagu) a tyto jsou menší než nebo rovno rozlišení 800x800, infotainment přednostně použije tyto. Bez ohledu na to, jaký je obrázek v souboru cover.png nebo front.png/jpg, ty nepoužije vůbec

3) Když soubory mp3 obsahují obrázky (v tagu) větší než rozlišení 800x800, infotainment nezobrazí nic, bez ohledu na to, jaký je obrázek v souboru cover.png nebo front.png/jpg

 

Závěr: bez utility mp3tag se neobejdete

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Specifický detail ale třeba má někdo zkušenost. Jde mi o MP3 na flash disku přes USB C. Columbus podporuje zobrazení obalu alba - funguje 100%. Internet mi našel, že obal alba by mělo jít přiřadit i pro samotný playlist ve formátu  *.m3u ( kódem #EXTIMG: )

Je to blbost a nebo to jde ale Columbus to nepodporuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...