Jump to content
petere

náhled obalů alb na displeji

Recommended Posts

Dobrý den, může mi někdo poradit, jak popř. kde nastavit náhledy obalů na displeji Bolera při přehrávání mp3 z SD karty? Náhledy jsem nikde nestahoval, ale u některých desek se zobrazuje automaticky, u jiných ne. Možná je to hloupost, ale nevím kde to hledat.

Nevím, jak bolero, ale u columbuse je Gracenote databáze s obalama, takže pokud je to starší album, tak ho to nejspíš bude znát a může ho i zobrazit. Jinak umí zobrazit obal alba, pokud je součástí MP3 tagu do nějakého rozměru (tuším 450x450 pixelů, ale nechci kecat). Možná umí načíst i obrázek, pokud je součástí složky s albem a nějak se jmenuje, ale to jsem nikdy nezkoušel.

Jak píše ELXEL, tak obrázek alba u mp3 je přímo součástí souboru mp3.

Aby ho dokázalo rádio zobrazit, musí mít nějakou rozumnou velikost.

Takže já to dělám tak, že obrázek alba zmenším, aby měl tak 500x500dpi a nepřesáhl 200kB velikosti. Následně ho vložím do mp3 souboru. (ale mám Columbuse, podívej se do návodu, jakou velikost podporuje tvé rádio)

Například pomocí tohoto: http://www.slunecnice.cz/sw/mp3tag/

Pokud mp3 vytváříš jako zálohu svého CD disku (a je to nějaký známější interpret), tak použij MediaPlayer, který si umí obrázek alba stáhnout automaticky a automaticky jej do vytvářené mp3 přidá.

Je to popsané v manuálu k infoteinmentu, včetně max velikosti a formátu obrázku. Umí to mimo jiné načíst obrázek ve složce a přiřadí ho ke všem písničkám v oné složce. Druhou možnost popsal Petrik.

Ahoj,

mám podobný dotaz. Mám wav soubory ( kvůli zachování vysoké kvality ) na SD kartě.

V každé složce mám rovněž k albu fotku. A teď otázka: U 50 % mě to fotku ukáže, u 50% ne. Zkoušel jsem zjistit jaké soubory to neukazuje, ale nic nevypátral.

Shrnutí - všechny jsou ve formátu JPG. Všechny jsou do velikosti max 800x800 pixelů. Všechny mají okolo cca 200-500 Kb. DPI jsem zkoušel také upravovat. Avšak nějaké ukáže a některé ne. Nenašel jsem pravidlo, dle jakého to některé fotky neukáže. Díky za radu. Petr.

Já bych se na WAV vyflákl a překonvertoval to do FLAC. Jinak se mi zdá, že do 500x500 to zobrazování celkem funguje.

V 4. 7. 2017 na 13:28, Zdenek Pastorek napsal:

Já mám mp3ky s obrázkem bookletu ve formátu jpg velikosti cca 250x250 pixelů v každé složce a pohodka...

Obrázek 500x500 pixelů nazvi "folder.jpg" a umísti do každého příslušného adresáře s *.mp3

U mě jsou pod názvem "cover.jpg"...moýná to nenačte diaktiriku v názvu souboru něbo tak nějak....těžko říct...ale takto mi to funguje dobře. :kol-47:

Ahoj, mam dotaz. Hudbu v aute si poustim pres telefon (bluetooth) a konkretne pres aplikaci Spotify. Mam problem s tim, ze u 90% pisnicek mi to neukazuje obrazek daneho alba nebo interpreta. Ma s tim nekdo podobnou zkusenost? 

Ano, stejnou. Neresim a posloucham dal :) 

Vetsinou je to zpusobeno tim ze spotify nema u vetsiny obrazek v pozadovanem rozliseni.