Přejít na obsah

Chyba 16556


steve

Doporučené příspěvky

Nazdar chlapi

mam octaviu 2.0 AQY a ak by ste vedeli pomôct bol by som rad.Na Vag-Com mi vyskocila chyba

16556-Rada valcu 1,system davkovani paliva-system prilis bohaty

potreboval by som poradit v com môze byt problem.Na jazdnych vlastnostiach sa chyba vôbec nicim neprejavuje,auto ide hladko,netrha,neskace a spotreba tiez v norme.Ak chybu vymazem do cca 2 dni ju mam spat a mozno sa mi to iba zda ,ale vatsinou sa mi chyba objavi (rozsvieti sa CHECK) ked napr. idem z kopca a dam tam neutral

Vdaka

steve

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný motor a s kontrolkou jsem si užil své. Nakonec jsem dal na radu Martina RS a požadoval vyměnit váhu vzduchu - od té doby OK. Někde jsem to tu už popisoval. Jinak najeto to mělo 120000 když to začalo dělat. Ani ve Škodovce nevěděli co s tím, bylo to nekonečné ježdění do servisu a mazání chyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

az tak ma to nesere auto ide uplne v pohode len sa bojim toho ze raz zostanem niekde na ceste

Co som pozeral DP tam sa pise o elektromagnetickom ventile na nadobke s ak.uhlim ale to mi tam cvaka tak jak ma.

myslel som ci by to nemohla byt lamda? inak mam uz 192000km a zatial az na mensie chybycky uplne v pohode.

kabel mam a aj notebook s vagom tak sa chcem opytat ci sa da premerat ta vaha vzduchu

dik

a teraz ma napada ze sa vaha menila tak 70 000 km dozadu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu nádobku s aktivním uhlim jsem kupoval, mám ještě jednu do zásoby - kdyby jsi ji chtěl koupit můžu poslat ? Prý to může dělat taky, protože když natankuješ moc benzinu přes cvaknutí pistole tak se tam dostane moc výparů a aktivní uhlí se znehodnotí, ventil sice cvaká, ale kontrolku to nasvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prý to může dělat taky, protože když natankuješ moc benzinu přes cvaknutí pistole tak se tam dostane moc výparů a aktivní uhlí se znehodnotí, ventil sice cvaká, ale kontrolku to nasvítí.

nuz nie raz som uz takto tankoval,tak si asi za to môzem sam :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Zdravim. Posledni dobou mam strasny problem s Octavkou. Sviti kontrolka diagnostiky motoru, auto se dusi, po ubirani plynu strili z vyfuku a velmi spatne startuje rano. Diagnostika ukazala chybu 16556-bohata smes, mam novou civku+kable+svicky, cidlo teloty motoru, filtry jsou take nove. Nejhorsi je ten start rano, nechce to hned nahodit na normalni otacky, az po dvou ci trech startech to zacne bezet. Prosim o nejake rady, co se pripadne ma zkontrolovat. Jeste drobna zajimavost: po diagnostice vymazali chybu, tudiz kontrolka diagnostiky zhasla, ujel jsem asi 100-150km a kontrolka se zas rozsvitila, jak jsem stal bred barakem za volnobehu.

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsem bohuzel na podobnou zkousku s odpojenim nemel cas, kdyz tak zitra....ale co me jeste napadlo, problemy s kontrolkou diagnostiky zacaly bezprostredne po celkovem servisu motoru (vymena remenu, kladky, vod.cerpadlo, filtry), olej jsem vymenil na 5W40, puvodne tam byl 10w40. Premyslim, jestli je tam nejaka souvislost, nahoda to podle me neni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Chyba 16556

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...