Přejít na obsah

Teplota oleje


Martin Bednář

Doporučené příspěvky

Rád bych se zeptal majitelů 1.4 tsi (ea111 i ea211), jakou mívají teplotu oleje? 
Např. v režimu město/90/130.

Ptám se proto, že při tempomatových 130 po dálnici, mi to ukazuje teplotu oleje 111 stupňů.

Přitom v návodu se uvádí, že překročí-li teplota 110 stupňů, měl by člověk zvolnit. 

Možná ještě rozlišujte, máte-li ea111, nebo ea211.

Díky. Martin

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No úplně takto jsem to nemyslel, ale budiž. 1.4 TSI EA111 - jestli si to dobře pamatuji, tak zatím maximum 107°C v horkém létě na dálnici při tempu 140 km/h. Obvykle v létě při této rychlosti cca 105°C. Mimo dálnice někde mezi 90°-100°C, podle tempa a zátěže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Oproti starému motoru EA111 v OII u mé OIII s 1.4 TSI EA211 značně kolísá teplota oleje. Všimnul jsem si toho už v létě, nicméně teď v zimě při venkovní teplotě kolem nuly je to klidně z 95°C i na necelých 80°C. Na to třeba stačí vjet do města, kde není motor v zátěži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak dneska svižný přesun (co motor dal) teplota 117°C (a hned jsem kvůli tomu zvolil) zajímavé na tom je, že tak vysokou teplotu jsem nikdy neměl při stejné jízdě až teď po výměně oleje. Max jsem se dostal na 112°C jestli si to správně pamatuji. 

Před tím 508.00 (0w20) a teď 504.00 (5w30 ). 

Zatím to vypadá že se teplota oleje zvýšila celkově ve všech režimech o cca 3 až 4°C. 

 

110kw manuál 

Editováno: , autor: Joker 85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...