Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Jen aby se tady po těch kódováních neobjevily další záseky:

 

http://forum.skodahome.cz/topic/127163-chybová-hlášení-car-anebo-vcds/

 

Je fakt, že kdo nic nedělá nic nezkazí. :kol-47: aneb slovy klasika: "Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, přátelé o mě říkají, že jsem odborník." :D

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem dokódoval Bicistovi k jeho spokojenosti:

-Corner

-protočení ručiček

-sklopení zrcátka při zpátečce

-množství paliva k dotankování na maxidotu

-zobrazení rychlosti ventilátoru klimatizace v poloze auto

-odstranění AM pásma na Boleru

:kol-47:

To je paráda a když jsem četl, že jsi z Jižních Čech - radost ještě větší :kol-48:

Mám RS 3 TSI a potřebuji dokodovat.

1.CORNER tak, aby svítily obě žárovky (ve škodovse mi to nakodovali a svítí mi jen jedna ta vnitřní). :kol-32:

2. sklopení pravého zrcátka při zpátečce.

Jeden malý dotaz, proč na BOLERU odstraňujete AM pásmo - má to nějaký vlin na funkci?

 

Jsem z Tábora a rád dojedu - tak jestli si uděláš čas budu móc rád.

sprcek@quick.cz

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně než cokoliv uděláte je nutné si udělat zálohu adaptací(sice to trvá skoro 30 minut u BCM jednotky, ale vyplatí se). Má reakce tu byla z důvodů řešení už u třech Oktávek, kde někdo prostě zkoušel měnit a už pak nevěděl co změnil a z auta měl vánoční stromeček. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malý dotaz, existuje možnost, jak vše vrátit do původního, továrního stavu? Nebo je to nevratné? V servisu mi to také nastavili, ale svítí na př. ambietní osvětlení i ve dne a nejen to, asi jak píše ferda, vánoce!

Editováno: , autor: acro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do původního stavu se to dostane přes ON-lINE kodování. Je to, jako by se provedla výměna za novou jednotku. Auto je po tomto  v sestavě, když opustí výrobní  linku. Vše,co jste po té dodělali, tam nebude. A to v případě, pokud není zaneseno PR číslo výbavy v databázi škodovky.

Editováno: , autor: DIAGNOSTIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejen VAS umí vytvořit adaptační sadu podle PR čísel, ale tady jde o to, aby v případě problémů se vše řešilo na místě, tj. jak píše Hravec jen pomocí VCDS, které umí kompletně zálohovat staré adaptace. A pak není problém si znovu vytvořit nový soubor s adaptacemi a jen obyčejným porovnáním zjistit kde člověk udělal, i případně jen překliknutím, nevědomky chybu. Neberte to vůbec špatně. Určitě toto zdržuje, ale zase je to jistota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj požadavek byl, rožnout zadní led v denním svícení a skl. zrcátko. To svícení se právě moc nezdařilo, sice svítí, ale tam kde by nemělo svítit nic. Asi rozdíl v kodovani z xenonama nebo normálními světly. Zrcátko bych již ani nechtěl, nechodí to tak, jako s el sedadly!

Editováno: , autor: acro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejen VAS umí vytvořit adaptační sadu podle PR čísel, ale tady jde o to, aby v případě problémů se vše řešilo na místě, tj. jak píše Hravec jen pomocí VCDS, které umí kompletně zálohovat staré adaptace. A pak není problém si znovu vytvořit nový soubor s adaptacemi a jen obyčejným porovnáním zjistit kde člověk udělal, i případně jen překliknutím, nevědomky chybu. Neberte to vůbec špatně. Určitě toto zdržuje, ale zase je to jistota.

Zdravím Ferdo

od Hravce jsem na tebe dostal doporučení, jsem z Tábora a to do Strakonic není daleko a rád přijedu jestli si na mne uděláš čas.

Potřebuji nakodovat sklápění zrcátka při couvání a corner funkci ( v servisu to zkoušeli a svítí mi při corner jen jedna vnitřní žárovka z mlhovek - což je mimo)

Pokud dokážeš deaktivovat ještě STOP-START tak :kol-47: :kol-47: :kol-47:

ferdo25 poslal jsem ti SZ

Editováno: , autor: Jiříček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u Jiříčka vše nastaveno:

corner na RS

 

obě zadní mlhovky

 

zrcátko

 

aktivováno HHC

 

trvalá deaktivace start/stop

 

Nechtěl: asistenta únavy a už měl XDS a možnost přepnout ESP do módu: SPORT(to vše umí ve Strakonicích)

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediná cesta je výlet do Strakonic nebo do servisu a zaplatit si to jako příslušenství: 5E0054801

 

https://eshop.skoda-auto.cz/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=10001&productId=1100000001212756&langId=-11&parent_category_rn=70000000253

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkné pěkné, moc dobře vím, proč na Tebe odkazuji zájemce !

 

stejně Tě jednou budu muset navštívit, ale ještě nevím kdy...

 

nechceš mi za odměnu prozradit přes SZ aktivaci HHC ? (bývalká měla v O II FL a v O III nemá a je z toho špatná)

Potvrzuji a Ferdo ještě jednou díky - u Ferdy jsem měl velmi dobrý pocit, prostě profesionální práce. (jak již jsem jednou odpovídal u Ferdy jsou zázraky ihned a nemožné do tří dnů :) :) :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych jeden námět. Nedalo by se dokódovat aby se u BOLERA při vypnutém displeji objevily hodiny? Zatím jsou vidět jen když je radio vypnuté a zapalování zap. Když si nastavím vypínání displeje tak je tento opravdu vypnutý. Ty hodiny vypadají celkem hezky tak proč je neukázat?

Co vy borci kodéři na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...