Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

chlapi sorry ak som prehliadol ale naozaj som si nevsimol ci tu niekto rozoberal dokodovanie napr. DETEKCIE UNAVY,pripadne SPUSTENIE ALARMU.....mozno je to somarina ale napadlo ma ci to tiez nieje namontovane len to mozno nieje spustene...mam modelovy rok 2014 elegance a model elegance 2015 to uz mal ako standard...preto moja otazka...diky za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malá ukázka jak funguje vývoj ve Škodovce:

Zadní PDC pro dodělání na O3(neoriginální svazek, který nic neumí než pípat):

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/Komfort/zadni-parkovaci-asistent---------5e0054630/0/1/24/43/1001

 

Zadní PDC pro Fábii3(naprosto shodné s originální zástavbou z výroby - tj. bude jak zobrazovat tak pípat):

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/Komfort/zadni-parkovaci-senzory-fabia-iii-6v0054630x/0/1/24/43/1001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal v ČR určitě ne:

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/70461977

 

jen u Vás:

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/70462082

 

Když odečtu z ceny tu prodlouženou záruku tak to máte dražší o 43.857,- CZK a to je sakra dost za alarm.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malá ukázka jak funguje vývoj ve Škodovce:

Zadní PDC pro dodělání na O3(neoriginální svazek, který nic neumí než pípat):

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/Komfort/zadni-parkovaci-asistent---------5e0054630/0/1/24/43/1001

Zadní PDC pro Fábii3(naprosto shodné s originální zástavbou z výroby - tj. bude jak zobrazovat tak pípat):

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/Komfort/zadni-parkovaci-senzory-fabia-iii-6v0054630x/0/1/24/43/1001

Nepredpokladam ze to z FIII pujde jebnout do RS2014
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar chlapi. Dnes jsem si zkoušel dokodovat na Mé O3 automatické zavírání oken při dešti ale nemaká mi to.Dešťoví senzor mam ale nevím kde je chyba. Děkuji za rady

Mám to taky nakodováno od Ferdy a bohužel - nefunkční ... tato funkce nejde nakodovat u všech O III.

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automatické dotiahnutie okien pri daždi sa dá dokódovať len na voze do MR14, pretože potom sa menil typ RLHS senzoru, ktorý síce ide nakódovať, ale doťahovanie nefunguje.

 

Na OIII musíte mať tento typ senzoru:

post-43944-0-39464000-1437809719_thumb.j

 

Pokiaľ máte správny druh senzoru a správne nakódované doťahovanie tak by sa mali okná vytiahnúť po cca. minúte od zamknutia pokiaľ je páčka stieračou a prepínač svetiel v polohe AUTO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ktorej? Centrálnej?

Podľa mojích informácií za to môže zas nový druh senzoru ktorý montujú od MR15 naprieč celou MQB platformou. Dáva mi to zmysel lebo sa mi to už viac krát potvrdilo, že ak má auto nový typ senzoru tak to okná nedotiahlo.

Ale hádať sa nechcem je to len informácia a skúsenosti ktoré s tým mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BCM jednotky od firmy BOSCH to nepodporují od počátku výroby. Pokud kóduješ jednotky měl bys vědět co je BCM jednotka, tj. jednotka, která vznikla sloučením BSG(centrální elektriky) a komfortní jednotky v jednu. Nedávno mi jeden pán co opravuje auta tvrdil, že to má O3 vše v jedné jednotce s gateway.....

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem měl na fiatu a občas mi to dělalo, že se mi nezavřelo některé okno, vždy náhodně. Nejde o to držet tlačítko, ale když máš např. KESSY, tak stát u kliky a čekat... Já vím, zavři si, než vystoupíš z auta. To je to samé jak napsat na rozjezdového asistenta že se dokážeš rozjet bez něj. Dokážeš, bez cuknutí. Ale je to pohodlnější. A tohle by bylo také pohldnější, než držet nějaké tlačítko či kliku. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem zvyklý na přidržení už z OII. Vždy to fungovalo spolehlivě a vzhledem k tomu, že nejezdím s okénky dokořán, tak těch 7s mít prst na klice nebo ovladači mi fakt zatím nikdy neublížilo ani nějak časově neomezilo. No možná Ti některý z "mistrů v kódování" odpoví, že to jde. Otázka je, jestli okénko "ví, že je otevřené" nebo se po takové změně auto vždy pokusí dorazit všechna okna - to bych tedy nastavit nechtěl. No jen mě zajímalo, co Tě vede k něčemu takovému, když při zamčení zavřít všechna okna z mého pohledu vcelku jednoduše jdou. Holt sto lidí sto chutí a zavděčit všem se nikdy nedá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mam dotaz - SmartLink je podobne jako SmartGate HW zalezitost, anebo se komunikace pres rozhranni mirrorlink da SW dokonfigurovat? Ptam se proto, ze jsme si s kolegou objednavali sluzebni OIII, pricemz kazdy si to nakonfiguroval po svem a kolega tez skuhrá, ze jestli nejde SmartLink dodelat pres ex post aktivaci pomoci patricneho kabelu a SW, tak ze by si jeste zajistil upravu konfigurace, dokud to lze...

 

Diky za info...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne nevidim problem v tom, ze niekto spravi nieco zadarmo a druhy za to vypyta uplatu...

ono je mozno hlavny rozdiel v medzi "mam kabel a na fore som nasiel, ze s tym viem spravit asi toto..." a "presne viem co robim, viem sa zarucit, ze ak nieco slubim, tak to aj splnim..." proste je to rozdielna uroven danej sluzby... ak auto zverim do ruk ozajstnemu odbornikovi, tak nevidim najmensi problem v rozumnej odplate (v mojom pripade to bol Igor z BA a kedze tu u nas robil asi 7 aut, tak aj cena za jedno vychadzala celkom fajn)

islo predovsetkym o tieto adaptacie:

  • Columbus video obraz pri pohybe auta + povolenie vstupu do skryteho setup menu
  • Automaticke zatvorenie okien pri dazdi
  • Zapnute zadne svetla pri dennom svieteni
  • Zobrazenie sily ventilacie v AUTO rezime
  • Zrusenie AM frekvencie radia
  • Zmena citlivosti cidla vlhkosti (zabranuje roseniu okna)
  • Naklopenie praveho zrkadla pri zaradeni spiatocky
  • Corner hmlovky
  • Dve zadne hmlovky
  • Oneskorene ostrekovanie xenonov
  • Stlmenie (intenzity) predneho denneho LED svetla pri blikajucom blikri
  • Signalizacia nezapnuteho pasu vodica a spolujazdca – vypnut
  • Pernamentne vypnutie Start-stop
  • Zobrazenie mnozstva paliva chybajuceho do plnej nadrze na maxidote (nie je to presne, zaokruhluje na 5 litrov)
  • Zatvaranie 5-tych dveri gombikom z predneho sedadla (pre tych, co maju elektricke otvaranie kufra)

samozrejme v zavislosti od toho, kto co chcel, resp. mohol vzhladom na vybavu auta (jednalo sa vesmes o vybavy RS a Business)

Musim pochvalit na tvoje odporucanie aj ja Igora z Bratislavy.Je to taky nas Slovensky ferda25:-)

Radost stretnut takehoto cloveka,co v tom vie ozaj chodit a este s nim aj clovek prima pokeca.

Aktivoval mi:

-pretocenie ruciciek budikov po otoceni klucika (RS z vyroby)

-aktivovanie funkcie laptimer (len farebny maxidot)

-zmena citlivosti cidla vlhkosti

-zobrazenie stupna fukania ventilatora climatronicu v auto rezime

-coming home na hmlovky a led pasiky/obrysovky

-coming home cez led pasiky s intenziou 100% (standard 30%)

-zatvaranie okien za dazda (nefunguje mi,skoda)

-aktivacia servisneho menu v radiu/navigacii

-naklopenie praveho spatneho zrkadla pri cuvani (bez vybavy el. sedacky s pamatou)

-vypnutie kontroly ziaroviek osvetlenia SPZ pri osadeni LED ziarovkami

-nastavenie ostrekovacov svetiel (oneskorenie, pocet ostrekov, dlzka ostreku)

-aktivovanie funkcie corner hmloviek

-aktivacia oboch zadnych hmlovych svetiel

-ponechanie moznosti el. ovladania okien aj po otvoreni dveri

-aktivacia XDS 

-aktivacia rezimu ESC Sport

-stlmenie prednych led pasikov pri zapnutej smerovke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...