Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Tak Carista dopadla stejně jako já ručně předtím :-D - MR2015 zrcátka se odklopí s odemknutím, pak zas samy přiklopí a odklopí při zapnutí zapalování.. 

 

U MR2014, co jsem tu měl předtím, to bylo nastavené z výroby po zapnutí zapalování. Zkusím z ní někdy vycucnout adaptace.
Tahle MR2015 už má jinou jednotku - novější, tak tam asi bude něco jinak. Má i novější dešťák = už neumí zavřít okna při dešti.. .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup na alarm tu byl už víckrát. Přijde mi to jako fajn věc. Vyzkoušel jsem a s dovolením shrnu :

 

1/ pro auta BEZ továrního alarmu - jako siréna pak funguje klakson

2/ i pro auta s Kessy (zkoušeno na MR2015 s Kessy, fungovalo i na S3 2016 s Kessy)

3/ pokud někdo rozbije okno a otevře dveře klikou zevnitř tak začne troubit rovnou (O3 i S3 většinou nemá zámky s funkcí SAFE), zkusím i na MR2013 bez Kessy

4/ pokud někdo odemkne z venku šroubovákem nebo něčím podobným a otevře řidičovy dveře, alarm spustí po prodlevě 20-30s - neměřil jsem, asi obdoba funkce starších aut, kdy se muselo zapnout do 20s zapalování klíčem naučeným k autu, aby se alarm daktivoval

5/ při testování na autě s Kessy samozřejmě nesmíte mít klíč v dosahu :-)

 

VCDS

 

jednotka 09

Login 31347

 

Kódování

Byte12 – bit 0 (Antitheft systém installed/active) na 1

 

Přizpůsobení

(3) Anti-theft device DWA Alarmverzoegerung

Driver door contact thatcham

(4) Anti-theft device DWA Camper Modus

Active

(5) Anti-theft device DWA – Ueberwachung Innenentriegelungshebel

Active

(7) Anti-theft device DWA – Akustischer Alarm Signalhorn

Active

(8) Acknowledgemend signals  - Akustische Rueckmeldung global

 Active

(9) Acknowledgemend signals – Akustische Rueckmeldung Signalhorn

Active

 

 

Editováno: , autor: Vici
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklopení zrcátka při zařazení zpátečky už samozřejmě taky bylo, ale taky shrnu s dovolením...

 

1/ pro auta BEZ elektrických sedaček s pamětí (na rozdíl od předchozích generací aut)

2/ ovladač zrcátek musí být pouze v poloze "R" aby to fungovalo

3/ pak stačí zařadit zpátečku, zrcátko si nastavit dle potřeby, po rozjetí nad tuším 15 km/h se 

zrcátko samo vrátí na původní polohy, stejně tak při přepnutí na jinou než R polohu ovladače..
A zase se aktivuje při dalším zařazení zpátečky (ovladač opět jen v poloze R!!!!)
 

 

52 dveře spolujezdec

Kódování

Byte4

Bit2 reverse gear mirror digging active

Bit3 position memory for reverse geagr mirror digging active

 

09 Centrální elektrika

Přizpůsobení

17 Access Control 2 Spiegelabsenkung bei Rueckwaerstfahrt  - ACTIVE

22 Access Control 2 Menuesterung Spiegelabsenkung  -  ACTIVE

Editováno: , autor: Vici
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 4/23/2020 at 2:00 PM, Vici said:

Sklopení zrcátka při zařazení zpátečky už samozřejmě taky bylo, ale taky shrnu s dovolením...

 

1/ pro auta BEZ elektrických sedaček s pamětí (na rozdíl od předchozích generací aut)

2/ ovladač zrcátek musí být pouze v poloze "R" aby to fungovalo

3/ pak stačí zařadit zpátečku, zrcátko si nastavit dle potřeby, po rozjetí nad tuším 15 km/h se 

zrcátko samo vrátí na původní polohy, stejně tak při přepnutí na jinou než R polohu ovladače..
A zase se aktivuje při dalším zařazení zpátečky (ovladač opět jen v poloze R!!!!)
 

 

52 dveře spolujezdec

Kódování

Byte4

Bit2 reverse gear mirror digging active

Bit3 position memory for reverse geagr mirror digging active

 

09 Centrální elektrika

Přizpůsobení

17 Access Control 2 Spiegelabsenkung bei Rueckwaerstfahrt  - ACTIVE

22 Access Control 2 Menuesterung Spiegelabsenkung  -  ACTIVE

 Funguje aj na MY2019? Ofc so sedackami bez elektriky/pamati. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 3. 2020 na 16:51, KarelM napsal:

U nových modelových řad to asi jde. Já mám ročník 2016 a ty položky v 6D z toho printscreenu tam  nemám.

zavírání kufru na dálku a z auta sem dělal už několikrát normál přes vcds... modeli 2015/16 i 17.....

 

 

jde mi o to jestli už jdou dokodovat jízdí mody? ani nepotřebuju tlačítko, stačí mi to v infotaimentu :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 4. 2020 na 15:27, Vici napsal:

Mimochodem, jak ověřím, že je XDS opravdu aktivované ? :-D

Aktivuje sa pri rychlom prejazde zakruty a je to myslim priplatkovy packet sportoveho podvozku od roku 2013-14 s vybavou vyssej urovne Ambition a Elegance s vynimkou 1,2 TSI.Do RS davali XDS automaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 4. 2020 na 15:27, Vici napsal:

Mimochodem, jak ověřím, že je XDS opravdu aktivované ? :-D

 vidim v ceniku 12.4.2017 1379991885_Beznzvu.thumb.png.8056e5aad3ab865e304c20ddee758135.pngje standardne pro vsechny vybavy. Myslim, ze u FL byl uz proste standardem.

Editováno: , autor: JiVi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám dotaz na Vás zkušenější:

Octavia 3, 2018, facelift, Ambition plus, Swing

nejde mi dokódovat asistent rozjezdu do kopce (HHC) přes Caristu (4.1 beta 17

píše mi:

"The vehicle is rejeting the new setting value. It's possible that this setting is not supported by your vehicle or that it must first be enabled via a different setting."

Čili, odmítá nastavení, není podporováno, musí být nejprve povoleno jinak, ale jak?

Máte to někdo přes Caristu dokódováno?

Díky za radu :-)

Nebo musí být brzdná soustava na HHC nějak předpřipravena? Já myslel, že se jen využije ABS funkce.

 

Editováno: , autor: Anaf
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Propojil jsem pin 16 na konektoru pod palubovkou pro AFS, propojil s červeným konektorem na poslední volné pozici u vypínače světel a nakódoval. Dal jsem mezi vypínač a konektor externí světelný senzor s vypínačem s funkcí Auto. Automatické zapínání a vypínání světel funguje výborně, ale nejde vůbec zapnout mlhovky. Máte, prosím, někdo nějaký nápad, jak to vyřešit? ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 5. 2020 na 20:29, martikk napsal:

 

Vici k tomu sklápění zrcátek. Chci aby se sklápělo takto a ne ta sekundová ubohost. Takže rada? 

jak jsem psal v návodu a radili ti i výše.....  zrcátka na R (jinak to nefunguje), zařadit zpátečku a nastavit si zrcátko na cování.. jakmile se rozjedeš dopředu, nebo dáš ovladač zrcátek do jiné polohy - tak se pravé zrcátko zvedne - tak jak je nastaveno pro jízdu. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...