Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Já si ještě na minulé dvojkové Octávce nastavil dění svícení do mlhovek a ani jsem s tím do STK nevydržel. Po pár měsících mně lapili poldové a že když nemám mlhovky se dvěma žárovkama, že mám smůlu. Byla z toho pokuta a důrazné varování ať si to dám do pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

44 minutes ago, bojler said:

Moc nerozumim tomu, proc do toho najednou pletes kolegu. V nouzovem stavu je jedinym vychodiskem sviceni potkavacimi svetly. Ne mlhovkou. V principu jde i nastavit funkci SPDS prakticky kazde mu svetlu. Jsou tady odkazy az na seznamy jednotlivych zarovek.

prosim te, kde presne jsou ty seznamy jednotlivych zarovek? Ja uz to nekolikrat hledal, ale neuspesne.. 😞 Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@gabrielroman DLR by měli jít vypnout v infotaimentu, pokud ne:

Citovat

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptations

(2)-Daytime running lights-Tagfahrlicht Aktivierung durch BAP oder Bedienfolge moeglich - change to active

 

Pokud jde o mlhovky místo DLR
 

Citovat

Foglights as DRLs

Controller 09 - Central Electronics

 

16 - Security Access - enter 31347

 

10 - Adaptations


I haven't tested this, but I am assuming your front foglights are also coded as cornering lights. This means we have to assign a 3rd function to the front fogs. If you haven't coded cornering fogs then look at the post for the cornering fogs and set the values of function B to Tagfahrlicht (Daytime Running Lights).

 

 

The following channels need changing to a value of 'Tagfahrlicht' (Daytime Running Light)

 

(8)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion C 12) from not active  to Daytime running lights

 

(8)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion C 13) from not active  to Daytime running lights


The following 2 channels need to be changed to a value of 100

 

(10)-Leuchte12NL LB45-Dimmwert CD 12) from 0  to 100

(10)-Leuchte13NL RB5-Dimmwert CD 13) from 0  to 100

 

 

For a vRS repeat the process for the following channels as well

 

(8)-Leuchte8FL LB39-Lichtfunktion C 8 - change to Tagfahrlicht (Daytime Running Light)

(8)-Leuchte9FL RB2-Lichtfunktion C 9 - change to Tagfahrlicht (Daytime Running Light)
(10)-Leuchte8FL LB39-Dimmwert CD 8 - change to 100

 

(10)-Leuchte9FL RB2-Dimmwert CD 9 - change to 100

 

https://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/#comment-3569222

Snad je to odpověď na to co jsi chtěl.

_____________________________________________________________

před 10 hodinami, djtombstone napsal:

Úplne ťa chápem, ty chceš radu ako nastaviť a odpoveď máš 30 nezmyselných odpovedí a žiadne riešenie 🤦, to isté mne pisali keď som chcel poradiť, či je možné nastaviť svetelný senzor aby zapol svetlá neskôr a odpovedí som mal asi 8 ale všetko nezmysly, k veci ani jeden 🤷

Ani jeden k věci? Ty jsi ani nebyl schopný napsat co jsi zkoušel a co ti nefungovalo...

 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@misor1994 To že sa to dá opravit o tom neviem, stale som sa dočítal že pokial odijde Led pasik tak jedine nové svetlo. Poprípade že to robí niekto v polsku no nedopatral som sa že kto a za kolko. Ak vieš o niekom kto to robí na SK tak by som bol vdacný za info.

@Martab Super ďakujem.  Vyskušam

Editováno: , autor: gabrielroman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, kvetosm napsal:

prosim te, kde presne jsou ty seznamy jednotlivych zarovek? Ja uz to nekolikrat hledal, ale neuspesne.. 😞 Diky

 

Tady

 

před 13 hodinami, gabrielroman napsal:

@bojler prečo to som už písal. No ide o to ze keď mu jedna odíde tak aby to nevyzeralo divne tak preto vypnúť oba a zapnúť hmlovky. 

Pozri nič v zlom ale ak chceš tak mi porad ako to urobiť ( za co ti budem vdacny), alebo môžme písať takéto veci cez spravy nech nezahlcujeme vlákno. 

 

Dost se do toho zamotavas a klickujes. Divne vyzerat bude, kdyz budes svitit mlhovkama. Tudy cesta nevede. Pokud ti nefunguje LED pasek, tak

 

a) vypni denni sviceni - to standardne nejde uzivatelsky, adaptaci lze provest takto

 

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptations

 

(2)-Daytime running lights-Tagfahrlicht Aktivierung durch BAP oder Bedienfolge moeglich - change to active

 

b) zacni pouzivat potkavaci svetla - proste otoceni spinace

 

c) nastaveni potkavacich svetel jako denni sviceni - nutno upravit zarovky v Martabove prispevku dle seznamu na vyse uvedenem odkazu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes carscanner jsem to 1/2 roku zpět nenašel. Mám to skrze Caristu - taillight without license plate lights. 

edit.: jen ještě doplním, že svití pouze zadní světla s předními denními bez osvětlení spz, tudíž i bez svítící kontrolky světel na ovladači. 

Editováno: , autor: LukášCBR
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

chtěl bych poprosit o radu. Chystám se dodělat do své octavie 3 1.2 tsi vložku do topení tzv. PTC. Díly a vše potřebné mám sehnané i schémata atd. Ale potřeboval bych poradit s aktivací v jednotce.  V jednotce klimatizace jsem našel přímo možnost aktivace PTC 1000w, viz příloha. Jde mi o to, zda  je to ono a jestli to bude fungovat. 

Předem děkuji všem za rady.

ptc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...