Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Ahoj ďakujem určite vyskúšam a dám vedieť..A vie niekto ako je to teda s tou aktivaciou Voice? Taktiež som dnes objavil zaujímavý článok kde sa uvádza že je nejaka možnosť ako pridať do infotaimentu funkciu kompletného vypnutia ESC a nie iba ARS. Keby sa niekto vedel aj ku tomu vyjadriť tak by sme to tu spolu hádam nejako vykúmali :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem že sa to riešilo na G7 tuším a tam posledné dve čísla Lcode

05-ESC ON/ASR OFF/ESC OFF

06-ESC ON/ESC SPORT/ESC OFF

09-Stock

ale nikdy som nevidel definitívne potvrdené že tak isto to funguje aj na O3 preto som si to chcel nejako potvrdiť aby som tam prípadnou zmenou niečo nezvrzal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak páni "taženie" bolo úspešne a pre tých, ktorý v tom nemaju ešte úplne jasno ako ja (dúfam nie som jediny :D) moje nové poznatky..

Vďaka pomoci od SROTTYHO sa mi podarilo najsť login na bezpečný prístup do ABS jednotky pre O3

 

Login - 11966 "u mňa funkčný na 100%

 

vďaka tomu sa mi podarilo prehodiť aj hodnotu hydraolického brzdového asistenta z NORMAL na DŘÍVE tkz. režim Sport

Ďalej úpravou kódovania sprístupniť funkciu ESC OFF u mňa bola defaultná hodnota 02 nie 09 ako som písal vyššie ale zvyšok sedí.

Postup:

pripojiť sa na module 03 ABS

 

Pre funkcie  ESC ON/ESC SPORT/ESC OFF

Byte 29

povoliť Bit 1 a Bit 2

 

Pre funkcie  ESC ON/ASR OFF/ESC OFF

Byte 29

povoliť Bit 0 a Bit 2

IMG_20170305_191825.jpg

IMG_20170305_192027.jpg

Editováno: , autor: Sinister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ve spolek, tak bych se chtěl podělit o moje dosavadní zkušenosti s OBDeleven.

Můžete kodovat jak přes nastavené "apps" tak klasicky růčo... ze zvědavosti jsem přes tu appku zprovoznil High Beam Assistenta aby byl tervale zapnut od startu už, což stálo 10 kreditu ktere sem dostal zdarma díky PRO verzi.... ostatni si musite dokupovat, je to asi 500 kreditu za 40€. Některé funkce stojí 10, některé 100 (VIM, Rozpoznání značek).

Já sem však používal manuální kódování. Povedlo se mi vlastně vše co sem chtěl/měl sem v plánu viz navod na první straně, briskoda.net a plno dalších for...

Takže např. Zapnutí druhé mlhovky

Zobrazení rychlosti ventilátoru ve režimu AUTO

Vypnutí systému start

Rozsvícení blinkrů při otevření kufru

Nastavení blinkání DLR v proti fázy ke blinkrům

Zapnutí Laptimer

Zapnutí litrů k dotankování

 

Ještě se chystám na zavírání oken při dešti. ALE mám problém kde jsem se zasekl a to je Rozpoznávání dopravních značek pomoci kamery Lane Assistu. Kdy se mi všechny položky podařilo zapnout až na 2 kroky v jednotce A5 Front/Front Camera - první zádrhel v mém případě je ten že se tam nepíše Front Camera nýbrž Front Assist a že v jednotce nemuzu najít tyto věci : 

Controller A5 (Front / front view camera)

07 - Coding

Byte 1

Bit 0 Enable - "01 traffic sign recognition (FTE) active"

 a

Controller A5 (Front / front view camera)

16 - Security Access - enter 20103

10 - Adaptations

Select channel Display end of speed limit symbol

Change to activated

 

Ještě bych rád doplnil že koduju způsobem že hledám vlastně popisky které jsou výše vypsaný a pak měním hodnoty resp aktivuju možnosti atd, všiml jsem si že přes VCDS jedete vlastně jen v kodech dle Bytu, bitu, hex a řádků a já nevím v bůh ví čem ještě v tomhle druhu se tolik neorientuju, ikdyz v OBD11 ta možnost je, stačí kliknout a budou se tam zobrazovat ty Byte a to a to jak je všude na screenech z VCDS, Vagu pro a tak a tak...

 

Takže moje otázka zní včem je zakopanej pes, protože sem to 2x projížděl a nenašel sem tam výše zmíněné možnosti, mohu to ještě zkusit přes ty řádky ale mám strach abych tam neměnil nějaký blbosti když v psané formě tam ty názvy nejsou obsaženy a notabene mám v tom druhém kodovani trochu zmatek...

A ještě doplňující otázka zda jde změnit UI Columbuse třeba na seatacky theme ale asi pochybuju jelikož loga sem tam našel tak jen RS/GREEN/SCOUT a ve vývojářským režimu columbuse mi to snad žádný thema ani neukázalo, nebo sem myslel ty podtržítka názvu polozek jak v maxidotu tak columbusu jak jsou barevně třeba v Golfu ale to jsem také nenašel...

 

Mám O3 RS 2.0 TSI MY14 víceméně se vším co je možný kromě el. sedaček a el. víka kufru takže problém s HW by neměl být. Všechny ostatní funkce sem kodoval stejným způsobem a vše na výbornou, měl sem napíchlého S3 a tomu se ta A5ka ukazovala v pořádku, ten ovšem pro změnu neměl aktivovaného Lane Assista ale značky četl, u mě je to naopak...

Díky a příjemnou neděli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

 

spristupnil som si tzv. "servisne menu", zaujimalo by ma teda, ci to ma aj nejake prakticke vyuzitie. Este sa chcem spytat ci je mozny downgrade SW Bolera. V inom prispevku som pisal, ze "vdaka" najnovsiemu SW, mam uplne zablokovanu moznost zobrazenia plochy mobilu na Infotainmente cez ML a teda nemozem vyuzivat VIM. Jedine mozne riesenie vidim cez downgrade SW, no ocakavam, ze v domacich podmienkach to nebude mozne realizovat. Za akukolvek pomoc, radu, navod moooooc dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 3. 2017 na 20:25, petere napsal:

Děkuji za informace. Takže většina by toho asi šla. Na Boleru bluetooth mám a telefonuji přes něj. Jsem ale z Brna, takže na Slovensko je to trochu z ruky. Je někdo z "kódovatelů" z Brna nebo okolí?

Rád bych se za někým z Brna a okolí zastavil kolem dokódování, ale nikdo nereaguje. Poraďte prosím někoho spolehlivého. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, nevíte někdo od jakého roku výroby je status baterie po přidržení tlačítka 0,0/SET - viz video v odkazu? Já mám pouze Nastavení času a potom Servis. Zda lze dokódovat- četl jsem že se tato funkce nekoduje.. Díky za info

https://www.youtube.com/watch?v=9eQ56lX_W_g

Editováno: , autor: annex007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno toto pojde

 

5.   Display the battery charge level or SOC (state of Charge)
Enter [17] Instruments
Go to adaptation channels, (no need for a security log in with this module) 
Scroll down until you see Battery Charge > simply change it in the new value drop down to "active" and it's done. 

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...