Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Pawouk

Možnosti kódování u OIII

Doporučené příspěvky

@jofree 

Proaktivní ochrana cestujících (Crew Protect Assist) koordinuje činnost palubních systémů s cílem minimalizovat následky případné krizové dopravní situace. Připravuje prostor řidiče a spolujezdce na blížící se kolizi:

- Přitažením bezpečnostních pásů
    - Přivřením elektricky ovládaných bočních oken (pokud jsou otevřená) na hodnotu otevření 55 mm
    - Zavřením elektricky ovládané panoramatické střechy (je-li jí vůz vybaven)

Takze to neni jen o kodovani :-)

Editováno na M_ike
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Ano jsou ochotni zaplatit za bezpečnost.

Zaplatil jsem si za to a nebyli to vyhozený peníze . Mel jsem to v balíčku se zadním airbagem kde jezdí děti. A uz jse mi to dokonce parkrat spustilo. Stačí z prudká zabrzdit a pasy se automaticky dotáhnout a přípravy osoby ve vozidle na případný naráz a vystřelení airbagů . Takze tohle zrovna zbytečná věc neni. Narozdíl od jiných hovadin co si lidi jsou ochotni prikoupit. Například ambientní osvětlení. 🙂

• Líbí se mi 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Souhlas, cokoliv souvisí se zvýšením bezpečnosti a není to součást základní výbavy stojí za to dokoupit. Je to samozřejmě otázka přístupu a je důležité si hlavně nemyslet, že takoví lidé jsou něco méně, než ti, co mají jiné myšlení. Byl bych ale hodně opatrný v nějakém dodělávání systémů, které tak úzce souvisí s bezpečností... Pokud to kódovaní dovolí, asi není čeho se obávat.

Ale naopak jsem ochoten si připlatit i za komfort, v autě trávím hodně času a hodně kilometrů, nechci se v něm cítit jako v kabině nějakého "zetoru"... Takže mě nevadí ani ty "hovadiny" (které mám třeba já v rámci výbavy) :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    18 minutes ago, komodo said:

uz jse mi to dokonce parkrat spustilo. Stačí z prudká zabrzdit a pasy se automaticky dotáhnout a přípravy osoby ve vozidle na případný naráz a vystřelení airbagů . Takze tohle zrovna zbytečná věc neni.

Pásy se zatáhnout pouze když vystřelí patrony.....před aktivací airbagů. Pak se musí vyměnit i s jednotkou a airbagem. 

Takže teď moc nechápu co ti dotáhlo pásy. Může někde vysvětlit? O žádným takovém systému který se dokáže opakovaně aktivovat bez servisního zásahu nevím že by škoda používala. 

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 40 minutami, Joker 85 napsal:

Pásy se zatáhnout pouze když vystřelí patrony.....před aktivací airbagů. Pak se musí vyměnit i s jednotkou a airbagem. 

Takže teď moc nechápu co ti dotáhlo pásy. Může někde vysvětlit? O žádným takovém systému který se dokáže opakovaně aktivovat bez servisního zásahu nevím že by škoda používala. 

to že o něčem nevíš, neznamená, že to neexistuje

Výstřižek.JPG

• Pozitivní 4

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ahojte, neviete niekto ci ide dokodovat 5modul ambielt rgb osvetlenia?  dorobil osm si rgb ambiente osvetlenie do pred fl o3rs, vymenil bcm, a vsetko funguje. akurad by ma zaujimalo ze kebyze napojim na tu lin vetvu piaty rgb modul tam bude ho ovladat funkcia dvery alebo slo by dokodovat funkciu na palubovku, ale asi v infotaimentu nebude ukazovat farbu na palubovke nie kedze grafika je o3 fl. chcem to dorobit tak ze vlozim do palubovky este opticky kabel s bocnym vyzarovanim.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim,Dostal jsem od zamestnavatele k uzivani Octavii 3 rv 10/2018 a chtěl bych dokodovat nějakou vybavu.Je tady někdo v Praze kdo by mi par veci po dohodě dokodoval?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Lze na O3 (10/2016) přes VAG "kalibrovat" ukazatel spotřeby paliva, tak jako to šlo u 02? PP mi ukazuje spotřebu o 5% menší, tak pokud je to jako u O2, tak jestli lze změnit výchozí hodnotu 100% na 105%? Pokud to jde, mohl by mi prosím někdo poslat návod, kde to jde ve VAG najít? Ideálně i screenshot, jak to nastavení vypadá? Chystám se do ŠA aktivovat si Hlasové ovládání a při tom si to nechat upravit. Když mi budou tvrdit, že hodnota ukazatele spotřeby měnit nejde, tak ať jsem připravený oponovat :-) . Děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to z FIII, u OIII to předpokládám pude také:

image.thumb.png.211ce6cd24c0141d274c07a5ee57bc48.png

Autorizovaný servis ti v tomto ale nejspíš nepomůže. Používají jiné programy a navíc to nemají povoleno od výrobce.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No já být servisakem a přijet mi tam takový chytrolinek co zbira informace po internetu aby mohl být chytřejší tak ho mrdnu montpakou po hlavě ať se jednou pro vždy vzpamatuje když to nedokázal sám do ted

• Negativní 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Martab: díky :-) !

Milhausek: když jsem chtěl to stejné udělat v minulosti u O2, tak mi ve dvou autorizovaných servisech řekli, že nic takového nejde, a že o ničem takovém neslyšeli. Až jsem s tím zajel do "garážového servisu", kde to bylo za minutu hotový a pak mi PP ukazoval přesně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Autorizak ma ine programy a nastroje, tento postup ti bude nanic. To by si musel za "garaznikom" ako pri O2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No když to šlo u OII, tak nevidím důvod proč by to nešlo i u O III. Nějak to přece nastavit musí.

Holt asi musíš najít takový servis, kde budou ochotní. (Mimo téma - mě třeba u OII nedělali žádné problémy a navíc provedena úprava zdarma).

Editováno na stanmar
    úprava textu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jde to i na OIII. Není zapotřebí ani VCDS/VCP. V případě, že vlastníš adaptér, stáhni si program Carista, ve kterém je tato možnost obsažena.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji všem za odpovědi. Jinak jsem objevil na internetu německou diskuzi, že lze kódovaním odstranit "problém" u O3 TDI, který spočívá v tom, že když palivoměr ukazuje prádnou nádrž a PP dojezd 0 km, tak lze dotankovat pouze kolem 45-46 litrů paliva - tzn. minimálně 4 litry paliva jsou ještě "skryté". Tento problém se řeší zde: 

Odkaz na německou diskuzi je zde: http://octavia-rs.com/index.php/thread/21650-reichweite-5e-tdi-erhoehen-tankkalibrierung-anpassen/?pageNo=1

Pokud jsem to s mojí němčinou dobře pochopil, tak je to:

STG 17

zadání hesla: 20103 (do MR 2015) nebo 25237 (od MR 2016)

jako výchozí hodnota je zda nastaveno: "-12.8", což je jen nějaká počítačová hodnota jako "nenastaveno". Nově lze nastavit hodnota od -8 do 8, což vyjadřuje litry. Obecně doporučují nastavit hodnotu na 4. Na to reaguje jak aktuální dojezd v PP, tak se zvedne ručička palivoměru o 4 litry paliva.

Editováno na MiSKO83

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 9. 12. 2018 na 17:36, MiSKO83 napsal:

jako výchozí hodnota je zda nastaveno: "-12.8", což je jen nějaká počítačová hodnota jako "nenastaveno".

Tak tohle jsem presne videt v bete Caristy na sve FIII FL. Jen presne netusim k cemu to bylo, tak jsem na to nesahal.

Editováno na lumirnavrat

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se