Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Zdar, mám taký problém :) zistil som že mi neukazuje chyby vypálených žiaroviek. Začalo to 3 brzdovým na STK :D :( skúšal som parkovačky a nič. 

Čo viem tak som menil vyhorene parkovačky (vtedy chybu ukazovalo) za LED asi tak rok a pol dozadu. Zároveň som menil vzadu na SPZ za led.

Potom som Kódoval na led tie parkovačky a SPZ. Myslíte že to môže mať súvis na komplet svetla ? zažil už niekto niečo podobné ? o pár dní budem mať prístup ku kódovaniu tak aby som to nejako napravil :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Sice to odporuje EHK, a je to taková hloupá provokoce jak na STK tak na dopraváky, ale jen nastavíš řsšám aby zlumily proti blinkru. Pěknější je pokud zhasnou, tam už se to dá i ukecat, ale pokud je homologace jako obrysovka tak to při blinru nemá žádně ztlumení, nic.... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahóóój, borci 😉Udělal jsem na své Rs230 r.v 2016 před nějakou dobou několik nakódování  přes obdeleven vše super, ale mám samo dotaz☝️První dotaz:při nakódování na kontrolu stavu baterie (dobrá vychytávka na tuto teď mrazivou zimu)tak mi to ukazuje jen (- -) , a né kolik má procent! Musím ještě dokoupit něco k baterií(nějaký modul) ? Druhý dotaz:nedaří se mi nakódovat, aby se mi zrcátka otevřela až po otočení klíčku v zapalování! Buď se otevřela hned po odemčení dálkou(při námrazách nic moc) , a nebo jak to mám teď, že to mám alespoň na zavření při delším přidržení na dálkovém ovladači. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, je mozne v pred FL modeli vybavenom kamerou pre asistencne systemy, ACC a dsg docielit, aby bol dostupny a funkcny traffic jam assist a emergency assist s povodnymi komponentmi alebo su potrebne novsie diely, resp. novsi softver povodnej kamery, acc a abs? Je k tomu treba aj bind spot detect? Je to vobec mozne bez elektromechanickej parkovacej brzdy? Vdaka

Editováno: , autor: misor1994
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro fungování Traffic Jam Assist je nutné mít kameru 3Q0, což před FL model neměl. Jinak co vím z vlastních zkušeností, tak pro Traffic Jam Assist je pouze podmínkou mít ACC a čelní kameru, která podporuje Traffic Jam Assist (respektive je možné na ní nahrát daný SW).

Já osobně to mám na autě funkční a mám radar 5Q0, čelní kameru 3Q0 (protože jsem měnil čelní okno, tak jsem tam dal rovnou faceliftové) a ačkoliv mám automatickou převodovku, tak moje ABS nebylo původně na ACC stavěno, zvládne jen "obyčejné" základní ACC. Píšu to proto, že i za takových to podmínek je možné Traffic Jam Assist uvést do provozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde jsem nenapsal, že mi auto zastaví až do nuly. Traffic Jam Assist má i přesto své výhody, protože když je zapnuté ACC, tak mi Lane Assist funguje až do 0 km/h (tedy, fungoval by, kdybych měl správné ABS, ale jelikož mé ABS neumí ani Follow-to-stop, tak když rychlost spadne pod 20km/h, tak ACC vypne, tedy i Lane Assist)

Aktivace byla vcelku jednoduchá. Nahrání parametrizace do čelní kamery. Nic víc jsem pro to nemusel udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, ale psal jsi, že to máš na svém autě funkční - to ale není Traffic Jam Assist, to je jen rozšířený Lane Assist, který mě normálně chodí až myslím od 60km/h.
A zastavit auto úplně mě umí samozřejmě i Adaptive Cruise Control (adaptivní tempomat), ale potom se musí šlápnou na brzdu, jinak se opět rozjede. Ale v takové nízké rychlosti musím řídit.

 

Takže toto není "Traffic Jam Assist". Ten musí úplně auto zastavit, podržet a opět rozjet, k tomu je potřeba e-brzda... To má u Okty až 4. generace.

 

Ale Lane Assist pod 60km/h by se mě také líbil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked sa vyznate, neviete poradit, mam Leon 3 facelift, mam dojuoene vsetky asistenty v aute cize line assist fungovalo od nuly, mam emergency assist ak trafic jam assist

 

lenze daval som auto chipovat babrakovi a ten mi tie asistenty rozdrbal... neviete kde moze byt problem?

 

od jeho zasahu line assist funguje od 60 kmh, ale s adaptivnym tempomatom od nuly... emergency assist funguje po spusteni zapalovania len raz, ked ho "vyvolam" opakovane, uz sa namiesto zastavovania deaktivuje len line assist

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, omicron napsal:

Takže toto není "Traffic Jam Assist". Ten musí úplně auto zastavit, podržet a opět rozjet, k tomu je potřeba e-brzda.

Podmínky pro Traffic Jam Assist jsou pouze: mít ACC (jakoukoliv formu high/low, basis, follow-to-stop, stop&go), Lane Assist. Jinými slovy, když má auto ACC a čelní kameru 3Q0, je to Traffic Jam Assist. Jelikož to není závislé na tom, jestli auto má nebo nemá automatickou převodovku, pak z toho vyvozuji, že za předpokladu, že Lane Assist se zapnutým ACC funguje i pod 60 km/h, jedná se o Traffic Jam Assist. 

Když bych měl v autě Follow-to-stop, tak mi bude fungovat až do 0 km/h, při zastavení max. 5 sekund podrží a pak se s oznámením rozjede. Když auto bude mít i EPB, tak zůstane čekat, než se bude mít možnost opět rozjet.

 

Viz toto video, ve kterém se hovoří o tom, že se jedná i o spojení s automatickou převodovkou, ale není to však pro něj podmínku. Ke konci tam je také řečeno, že pokud se jede pod 60km/h, tak Traffic Jam Assist přebírá kontrolu.

Netvrdím, že to, co tvrdíš ty, je špatně, ale pro rozfungování tohoto, byl do čelní kamery nahrán soubor s parametrizací pro STA (StauAssistent), tedy Traffic Jam Assist, proto tvrdím, že to je ten asistent.

 

@djtombstone Takže tobě předtím fungoval Lane Assist až do 0 km/h bez nutnosti mít zapnuté ACC? To jsem ještě v autě neviděl teda. V novějších vozech se tomu teď říká myslím Travel Assist, který opět lze aktivovat pouze, když je zapnutý Lane Assist a ACC

 

Editováno: , autor: Krosta
Zapomněl jsem na odkaz k videu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tym že som nečakal, že mi zasiahne do tych asistentov, som to nemal na 100% odsledovane ale vychadzam z toho, že ked mam emergency assist ktory je naviazany na line assist aby fungoval, musi sledovat čiary na ceste non-stop, pokial je zapnuty... inak by sa nevedel spustit v pripade nereagovania na riadenie... jedno viem urcite, ze ked som jazdil pod 60 kmh v meste, bol som vzdy chyteny na ciarach aj bez tempomatu, takze urcite mi to islo aj pod 60 kmh, druha vec je, ze ten emergency assist nefunguje (opakovane spustenie) ako ma, vychadzam z toho, ze ked sa prvy krat spusti, korektne zastavi ale pri tom elektronika zisti nejaky problem (asi ze nevie ist pod 60 lmh 🤷) a niekde si poznaci tu chybu a opakovane ho uz nespusti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povedal som v servise, kľudne nahrajte celé nastavenie auta podla VIN, tým sa to určite vyrieši... odpoveď... to nevieme spraviť, že jediná cesta ak by bola vydaná nejaká aktualizácia tých systémov a po nahrati by aktualizacia napravila aj toto... len otazne je kedy vydaju takuto aktualizaciu a ak vydaju nemam si to ako a kde zistit

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změnit servis, toto by měla být základní věc co umějí. Ano neumí nahrát úpravy, ale nastavení obnovit umějí (resp u ŠA to problém není, nečekám, že u SEATu by to bylo jinak). Už pár lidí zde na fóru takto řešilo "zbabrané" kódování na MQB (třeba se někteří z nich ozvou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...