Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

V 6. 6. 2022 na 19:45, kvetosm napsal:

EDIT: Jo dobry, tak uz vim.. i kdyz to clovek sice do menu radia dostane , tak jednotka to stejne nepodporuje 🙂 

 

Ahoj, resil tu nekdo US sviceni na O3 2014? konkretne aby se dalo nastavit intenzita us sviceni v menu radia.. vse co bylo potreba jsem aktivoval, takze US fungovalo, ale intenzita nesla nastavovat i kdyz jsem do radia dostal pozadovanou funkci osvetleni interieru vpredu ... at jsem nastavoval jakoukoliv intenzitu tak to svitilo porad stejne.. ma s tim nekdo zkusenost? Je mozne ze to nejake jednotky O3 nemusi podporovat? Dekuji 

Ano , ja mam toto aktivni na me O3 2016 a vse mi funguje vcetne ovladani z radia . Mam nakodovano pres OBDeleven

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám otázku na update firmwaru u MIB2. Úspešne som aktualizoval z 0318 na 1433 a keď otvorím servisné menu a dám si vypísať všetky podporované SWaP tak mi nič nenačíta. Obrazovka ostane prázdna, no keď dám zobraziť inštalované tak mi zoznam ukáže. Jedná sa mi o to či má podporu pre sport hmi alebo nie, preto som robil update firmwaru pretože na 0318 som ponuku fec/swap vôbec nemal. Netreba to poprípade nejak dokódovať aby to zobrazilo konkrétnu ponuku? Infotaiment som skúšal a je plne funkčný po update.

Za akúkoľvek rozumnú odpoveď ku otázke vopred pekne ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Verze 0318 je opravdu hodně stará a zatím jsem nezažil MIB, které by tu aktualizaci provedlo korektně, pokud se neudělá Full SWDL. Tzn., že je potřeba přes diagnostiku aktivovat vývojový režim a pak dlouhým podržením se dostat do vývojového okna, kde se zvolí SWDL a provede se kompletní "přeinstalace". Pro aktivaci SportHMI je pak nutné použít MIBToolbox :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Pro Swing+ existuje možnost dokodovani Offroad menu. Protože nemá GPS, muže ukazovat jen 3 parametry: Teplota oleje a vody a úhel natočení kol

0F71E023-93DB-462A-8330-26A532550CA5.thumb.jpeg.1c6a6d5bd9b97c8905022b058b243280.jpeg

Pro nakodovani je potřeba v jednotce 5f - Elektro info tyto dvě adaptace 

Samozřejmě na vlastní nebezpečí

 

7450E468-5DE2-439F-81DB-C6E839F51996.jpeg

11F2C4FB-BC6F-468A-BEDA-EEFA91E5FB57.jpeg

Editováno: , autor: HlouchyJR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 1. 2023 na 14:07, kvasimodo napsal:

Já jsem to řešil z 0318 instalací sw 1433 s patchem. Tímto způsobem byli rovnou povolené všechny SWDL včetně toho pro SportHMI a pak jsem jen přes OBDeleven aktivoval zmiňované SportHMI a po restartu rádia mi už naběhlo Performance Monitoryng 20210604_125927.thumb.jpg.5e1c537dfd8f0a1e5b5af73294f5e9c3.jpg

 Zdravím, já nainstaloval poslední verzi z mibsolution, pak nainstaloval M.I.B. a nikde nevidím možnost povolení FEC kódu. Nemám ani v nenainstalovaných ani v instalovaných. Zkoušel jsem před aktualizací přidat FEC kódy 00060400 ale bohužel a samozřejmě byl zařazen jako nefunkční. Co bych měl teď prosím udělat aby tam ten SPORT byl prosím? Moc díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okrem Leuchte12 a Luechte13 musis zmenit

Leuchte8 – Lightfunction B 8zmeniť na Abbiegelicht links

Leuchte9 – Lightfunction B 9 zmeniť na Abbiegelicht rechts

Plus nastavit odpovedajuci jas AB na 100%

 

Editováno: , autor: wirer
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Kazdopadne ti to musi fungovat kdyz ti funguje corner. 🙂 Je to prednastavene uz z vyroby na ty booth (double ) sides, takze bud uz to tam nekdo vypnul pred tebou nebo sis to vypl ty. Jeste radsi zminim, ze to funguje pouze kdyz ti sviti potkavaci svetla, ale to asi vis 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec a aloha všem tu,

dlouho jsem tu nebyl a (zapoměl) přihlaš.udaje ... :D

Inu jak se mne tady kdosi ptal - na nakodování ostřiku led světel na 4-očce. Přes ODBLeven jsem to překodoval jinak, buť to lze vypnou zcela, nebo to počká, až podržím páčku ostřiku déle a pak to stříkne na světla. U denního led svícení to neostříkne vůbec.

Nyní updatovali i ODBLeven a přidali hafo nových funkcí, ty ale nemám již proskoumané (můj " Karlík", je nastaven jak jsem chtěl ...

 

Jen ty světýlka ve dveřích nemám, na to si sám netroufnu - rozdělat dveře atd. a nic nepodělat ... ne, na to si netroufnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec  aloha, jo přímo přes tu apku OBDLeven a jejich "dong" do portu OBDII.

Pokud máš tu jejich apku, funguje to následovně:

Dáš do portu jejich dong a s jejich apkou, zapneš "port" - apka nejdříve natáhne všechny údaje ze VŠECH jednotek co jsou přítomny v autě.

Následně, provede jejih kontrolu a pokud je nějaký problém, chyba tak nabídne řešení + záloha.

Pak po tom to prvotním "ošaháním apky", ti nabídne již případné možnosti a ty, máš několik "cest".

Nejschůdnější je ta, že přímo v apce pro ten daaný vůz s danou výbavou ti nabídne "makra" tedy klikneš v apce na to co chceš - vše je z podrobným popisem a obrázkem a dá ti v tom to kroku: zapnout (použít), vypnout nebo nechat tak.

Pak je další cesta, a to kodovaní. Tady jsou zase dvě "cesty" - první ti nabídne zase již připravené možnosti. Druhá je ta, že ty sám zadáš "dlouhý kod" ...

 

Já osobně jsem nechal načíst a opravit jednotky (tady nebylo nic - jen bezvýznamné "chyby", které jsem zazálohoval a pak následně smazal.

Použil jsem připravené "makra" a použil co jsem chtěl:

- kompletní vypnutí a "totální" deaktivace Start/Stop nesmyslu

- zapnutí "Skandinávského" denního svícení (svítí na plno zadní světla, nikoliv ty "bludičky - linky")

- "protočení - kontrola" všech ručiček přístrojů

- zapnutí "pípání" u otevírání el.kufru (mám kombíka)

- zapnutí "OFFroad" režimu - nemám 4x4

- úprava ostřiku předních světel (full LED světla)

- úprava předních mlhových světel

- vypnutí setření po ostřiku za jízdy (to pozdější "na sucho" setření)

 

A ještě další věci, ale už si to nepamatuju.

Použil jsem to a "vyladil" podle sebe jak jsem chtěl já, nikoliv "výrobce" vozu - já jsem uživatel a tedy mám poslední slovo

 

A to to vše, prošlo i STK/Emise  a že si dali záležet - nechal jsem do techničáku dopsat rozměr kol

 

Vždy tak 1 - 2x za "Uherský rok" to proskenuji a podívám se co mi to vypíše - pokud vypíše chybu...

 

Jinak používám originál od Škodovky ten jejich "dong" a po každé jízdě, tankování mi to vypíše kudy jsem jel, kolik mám v nádrži, stav baterky a mraky dalšího a to i v infotaimentu ... a v mobilu to vidím taky. Tedy mraky možností... :D jak si "hrát" s vozem.

Jen se to nesmí přehnat že.

Editováno: , autor: Netopejrek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...