Jump to content
Pawouk

Možnosti kódování u OIII

Recommended Posts

Poradite mi, prosim, ktery kanal v centalni elektrice nastavit pro prodlouzeni intervalu zadniho sterace a jake jsou mozne maximalni casy k nastaveni?

skús niektorú z týchto hodnôt. toto sú údaje z F3

Rear Window Wiper-Komofortwischen Heck Intervallpausenzeit Stufe 1,5 s
Rear Window Wiper-Komofortwischen Heck Intervallpausenzeit Stufe 2,3 s
Rear Window Wiper-Komofortwischen Heck Intervallpausenzeit Stufe Automatik,7 s
Rear Window Wiper-Komofortwischen Heck Intervallpausenzeit Stufe Intervall,7 s

Díky, začal jsem s tímto, kde nastavené časy odpovídají cca intervalu stírání (7-8 s), ale bez efektu:

Rear Window Wiper-Einzelansteuerung Heckintervallwischen Zeitintervall 1,8 s,8

Rear Window Wiper-Komofortwischen Heck Intervallpausenzeit Stufe Automatik,7 s,8

Rear Window Wiper-Komofortwischen Heck Intervallpausenzeit Stufe Intervall,7 s,8

A ty další dva taky beze změny:

Rear Window Wiper-Komofortwischen Heck Intervallpausenzeit Stufe 1,5 s
Rear Window Wiper-Komofortwischen Heck Intervallpausenzeit Stufe 2,3 s

Chtěl bych to natáhnout tak na 60 sekund.

Edited by mikzzz

Zdravím odborníky! Navazuji na moji předchozí prosbu o pomoc, jak u O3 FL MR2018 s full LED nastavit BCM tak, aby po použití LED  blinkrů došlo v hlavních světlech k pomalému opětovnému náběhu LED proužků denního svícení. Našel jsem návod s nastavením jednotlivých kanálů viz. níže, ale i po přenastavení to funguje stále stejně jako z výroby (LED proužky se rozsvítí skokově),

Po přenastavení jsem udělal reset zapalování - nepomohlo. Taky jsem zkusil  vypnutí zapalování, zamčení vozu, odemčení vozu po 30sec, zapnutí zapalování .... a stále se to chová stejně, jako z výroby.

U vozů O3 a xenonama před FL by tohle nastavení mělo docílit mnou požadovaného efektu, ale nenašel jsem ověřený postup pro O3FL. Dokázal byste mi prosím někdo poradit.

Tagfahrlicht - Dimmen beim Blinken (langsame Dimmung):  STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > …

> Kanal "(12)-Leuchte2SL VL B10-Lichtfunktion E 2" > Wert auf "Blinken links aktiv (beide Phasen); Auf- und Abdimmend mit p_t_blinken_rampe" setzen
> Kanal "(14)-Leuchte2SL VL B10-Dimmwert EF 2" > Prozentwert wie gewünscht setzen (vyzkoušeno 25, 50 i 0)
> Kanal "(15)-Leuchte2SL VL B10-Dimming Direction EF 2" > Wert auf "minimize" setzen
> Kanal "(12)-Leuchte3SL VR B21-Lichtfunktion E 3" > Wert auf "Blinken rechts aktiv (beide Phasen); Auf- und Abdimmend mit p_t_blinken_rampe" setzen
> Kanal "(14)-Leuchte3SL VR B21-Dimmwert EF 3" > Prozentwert wie gewünscht setzen (vyzkoušeno 25, 50 i 0)
> Kanal "(15)-Leuchte3SL VR B21-Dimming Direction EF 3" > auf "minimize" setzen

Ahoj, v minulém týdnu jsme se s Ferdou25 pokusili o zprovoznění Soundactoru v mé 1.4TSI. Vycházeli jsme z "návodu" který, je na předchozí straně u Ferdova příspěvku. Nebyla to však taková procházka růžovým sadem, jak tam píší. Samotná instalace zařízení, je vcelku jednoduchá - ovšem problém nastal při kódování. Není to rozhodně o těch dvou krocích ve VCDS - znamenalo to zásadní výpočetní činnost, za kterou patří obrovský dík právě Ferdovi - bez něho bychom to nedokázali zprovoznit. Případně detaily asi může popsat Ferda.

Nyní je každopádně systém soundactoru v plné síle :) Zvuk u 1.4TSI to má příjemný - natočil jsem včera večer dvě videa - koho by to více zajímalo, mohu poskytnout i více.

https://youtu.be/5eKY6_FqSQU

https://youtu.be/ojCvilrH6D0

• Upvote 1

.. a něco opačného, co by eliminovalo nežádoucí zvuky (motor, podvozek, kola,...) by nebylo? Formuli nechci....

• Upvote 4
  • Downvote 1

Vidím to stejně jako KarelM 😉. Vnitřní hluk je (podle mojí zkušenosti) velkou slabinou Oktávek, dnes už to ve stejné třídě jde mnohem lépe. Uměle si jízdní hluk v kabině ještě zvětšovat mi přijde zvláštní. Ale nic proti, 100 lidí 100 chutí.

• Upvote 1

7 hours ago, Lukajs007 said:

Ahoj, v minulém týdnu jsme se s Ferdou25 pokusili o zprovoznění Soundactoru v mé 1.4TSI. Vycházeli jsme z "návodu" který, je na předchozí straně u Ferdova příspěvku. Nebyla to však taková procházka růžovým sadem, jak tam píší. Samotná instalace zařízení, je vcelku jednoduchá - ovšem problém nastal při kódování. Není to rozhodně o těch dvou krocích ve VCDS - znamenalo to zásadní výpočetní činnost, za kterou patří obrovský dík právě Ferdovi - bez něho bychom to nedokázali zprovoznit. Případně detaily asi může popsat Ferda.

Nyní je každopádně systém soundactoru v plné síle :) Zvuk u 1.4TSI to má příjemný - natočil jsem včera večer dvě videa - koho by to více zajímalo, mohu poskytnout i více.

https://youtu.be/5eKY6_FqSQU

https://youtu.be/ojCvilrH6D0

Lukáši je třeba mít nainstalované tlačítko výběru MODŮ? Byl by jsi ochotný napsat co vše jsi musel koupit popř vyměnit a na kolik tě tato úprava přišla? Klidně do SZ, děkuji

KarelM: Soundsystem Canton by měl dělat aktivní potlačení hluku v kabině (taky proto, krom zvuku, si budu vybírat auto s ním :) ). Ale to už není jen kódování, a dodělávat tam ten HW by asi vyšlo na mnohem víc než ten 15k příplatek při koupi...

Jinak ad ten Soundactor - mně se to tuze zamlouvá. Zvuk je na blbnutí fajn, a narozdíl od laďáku (kterej jsem z auta shodil kvůli rezonancím na dálnici), se to dá vypnout. Dá se to dodělat na každou O3? I diesel? A kolik tě to stálo?

Naprosto relevantní informaci by podal asi Ferda25, ale co je třeba, je popsáno v článku na předchozí stránce (Seatclub) - řídící jednotka, aktuátor zvuku, držák na jednotku a aktuátor a samozřejmě kabeláž. Zbytek je o kódování a aktuální know-how právě Ferdy. Pokud se nepletu a Ferda to může doplnit, tlačítko na přepínání módů je povinností.

Ano, funkční tlačítko pro přepínání módů je jediná podmínka.

Edited by ferda25

Dodělaval si někdo hlidaní mrtveho uhlu? Na kolik to tak vyjde?

Včera som si dokodoval sklopenie spätného zrkadlá dávam do polohy R hodim Rko a nič. Dnes som pozrel trebalo ešte aktivovať v nastaveniach cez rádio a ide to. Čo sa čudujem aj sa vráti na svoje miesto aj ked nemám el. Sedadlá s pamäťou. Nedá sa nejako dokódovať aby spetak šiel pri cúvani trošku nižšie?

Při zařazené zpátečce nastav požadovanou polohu, mělo by si to pamatovat.

Diký, a nieje nejaká možnosť aktivovať zobrazenie dopravných značiek bez kamery len info z Columbusu ? 

V 23. 1. 2014 na 10:33, CarDiag napsal:

Podla doterajsich zisteni pretocenie ruciciek ide len s novsimi budikmi s koncovkou 861 alebo 871.

Nie je to na Morave, ale je to relativne blizko - Senec/Pezinok/Bratislava, rad pomozem.

- asistent dialkovych svetiel: neda sa

- elektricke sedadla: daju sa, pripravim navod

- deaktivacia AM pasma: da sa, pripravim navod

- nastavit vlhkostne cidlo: da sa, koduje sa v jednotke klimatizacie a nie hore v cidle, pripravim navod

- coming a leaving home na hmlovky bez xenonov: da sa, pripravim navod

- aktivacia zadnych koncovych svetiel pri dennom svieteni: da sa, pripravim navod

Laptimer ide aktivovat na kazdej OIII, ktora ma farebny maxidot a budiky s koncovym cislom 871.

Polozka Expanded electronic diffrential lock sa objavuje v zozname len vtedy, ked auto XDS ma nakodovane. Fyzicky su jednotky bez a s XDS rovnake, rovnaky je aj ich software. Rozdiel je v kodovani, zatial nikto neprisiel na to, kde a co v kodovani ESP jednotky prepisat, aby sa XDS aktivovalo. S velkou pravdepodobnostou to ale nie je len o kodovani, ale aj o nahrati spravnej datovej sady platnej pre XDS do ESP jednotky.

V 23. 1. 2014 na 10:33, CarDiag napsal:

Podla doterajsich zisteni pretocenie ruciciek ide len s novsimi budikmi s koncovkou 861 alebo 871.

Nie je to na Morave, ale je to relativne blizko - Senec/Pezinok/Bratislava, rad pomozem.

- asistent dialkovych svetiel: neda sa

- elektricke sedadla: daju sa, pripravim navod

- deaktivacia AM pasma: da sa, pripravim navod

- nastavit vlhkostne cidlo: da sa, koduje sa v jednotke klimatizacie a nie hore v cidle, pripravim navod

- coming a leaving home na hmlovky bez xenonov: da sa, pripravim navod

- aktivacia zadnych koncovych svetiel pri dennom svieteni: da sa, pripravim navod

Laptimer ide aktivovat na kazdej OIII, ktora ma farebny maxidot a budiky s koncovym cislom 871.

Polozka Expanded electronic diffrential lock sa objavuje v zozname len vtedy, ked auto XDS ma nakodovane. Fyzicky su jednotky bez a s XDS rovnake, rovnaky je aj ich software. Rozdiel je v kodovani, zatial nikto neprisiel na to, kde a co v kodovani ESP jednotky prepisat, aby sa XDS aktivovalo. S velkou pravdepodobnostou to ale nie je len o kodovani, ale aj o nahrati spravnej datovej sady platnej pre XDS do ESP jednotky.

Zdravím kontakt kissat Ďakujem

Ahoj panove, mel bych dotaz jde nakodovat automaticke zavirani otevrenych oken pri zamknuti vozidla ? Abych nemusel drzet zamykani na ovladaci. Popripade jestli je nejaky navod kodovani diky vsem za info.

Zdravím, udělal by mi někdo us osvícení na mé o3 rs e5 combi ? Karlovarský kraj, nebo poblíž ? A ps, nemáte někdo pěkný r19 ? 😀

U nových vozů se po vypnutí zapalování vždy nastaví jen mód Normal. Dnes vyřešeno a paměť módů opět funguje jako dříve.

Jde vypnout nutnost startovat manuál s vyšlápnutím spojky? Strašně mě to irituje.

• Upvote 1