Jump to content
Pawouk

Možnosti kódování u OIII

Recommended Posts

Dakujem za skvelu radu

Ja nepotrebujem pomoc, a uz vobec ma nemusis poucovat o pomoci ostatnym

• Downvote 2

Borci postup na snížení reakční doby na plyn ? 03rs tdi 2014 cupa. 

Kdyz sem Koukal na stav pedálu tak normálně má 15% a když slapnu na podlahu tak jen 80% to je normální ? 

Je. Je to tak pro snadnou identifikaci poruchy snímače : pod 15% přerušený, nad 80% zkrat.

Odesláno z mého MI 8 pomocí Tapatalk

Zdravím, mám jeden zádrhel. Nedávno jsem si nechal kodovat protočení budíku, ESC, prodloužení intervalu ostřiku a sklopení zrcátka při zpátečce. Všiml jsem si, že při rozjetí auta a jízdy, by se mělo samovolně zamčít auto ale nic se neděje. Předtím to šlo. Může to být následek nějaké chyby při kódování nebo ne, abych to u dotyčného řešil... Děkuji. 

Může být, stačí se podívat do infotainmentu auta do nastavení, kde si tuto funkci můžeš zapnout i sám. Pokud zapnutá je a nefunguje, pravděpodobně je to příčinou kódování - něco se nenahrálo napoprvé správně. V takovém případě se pak obrať na to toho, kdo ti auto kódoval.

A ak to máš aktivovane vypni to a zavri zamkni auto a potom skús znova jak naštartuješ zapnúť.

Ahoj, poradí mi někdo jak nakóduji  ESC,  aby jsem tam měl možnosti (ESC Aktivovaný, ASR vypnuto, ESC vypnuto, ESC Sport ) Mám to nakódované (ESC aktivovaný, ESC Sport, ESC vypnuto)

Lze to vůbec a nebo ESC sport se chová jako ASR vypnuto?

Nelze, vždy lze jen 3 "volby" a musíš si vybrat které tam chceš.

Díky za objasnění. Ještě mám jeden dotaz bude mi fungovat software Vag Can Pro s kabelem HEX-V2?

Díky za info. Nevíte někdo kde by mohl být problém chtěl  jsem si aktivovat XDS dle postupu Aktivace XDS – jednotka ABS, Byte 23, bit 1

Problém je, že na Byte 23 není žádná možnost zaškrtnout bit 1. Kabel mám čerstvě a teprve se s tím učím, kde by mohla být chyba? 

xds.png

Čau pánové, potřeboval bych poradit s dvěma věcmi:

• Nejde mi změnit logo v barevném Maxidotu, píše mi, že je hodnota mimo rozsah, nějaké tipy?
  • Chtěl bych nastavit při zapnutí dálkových světel aby svítili i přední mlhovky, máte někdo nápad?

Díky

Haloo. Je tu niekto prípadne neviete o niekom, kto by mi uviedol do pôvodného stavu firmware infotainmentu a asi i central electronics (body control module). Asi to bude musieť ísť cez re-flash.

Menil som to s Caristom a od nejakej doby mi zmizli nejaké položky v menu. Neviem presne čo, ale z princípu ma to poriadne serie. Minimálne mi chýba nastavenie sklápania zrkadiel pri zamknutí a aj ich blikanie .. Predpokladám že to tam pôvodne bolo, pretože keď to bolo nové, tak som sa hral s nastavením.

Je to Octavia III r.v. 2014, podrobnosti samozrejme dodám. Nieje to urgentné, ale chcem to dať do poriadku. Cez Caristu to meniť ide, len chýba menu v infotainmente...

Taký soft (Carista) čo nieje schopný spraviť backup a restore (na užívateľovú voľbu) a pritom to poserie je fakt nanič.

Pohybujem sa tak v oblasti Vsetín, Zlín, prípadne Brno, Třebíč.

Ďakujem

Posted (edited)

Můj poznatek ohledně kódování XDS.   Aktivace XDS – jednotka ABS, Byte 23, bit 1.  Pro lidi kteří se s tím učí jako já. Tak změnit byt 23 na F2 binary 11110010 

Co však nechápu je, že stále v přizpůsobení nemám možnost změny citlivost XDS Extended_electronic_differential_lock, -weak, medium,  Strong 

Našel jsem tam pouze toto MAS00194-set_of_parameters_not_valid_and_fault_at_last_change kde  jsou možnosti změny citlivosti, ale nejde to změnit, píše vyžadován bezpečností přístup. I když zadám přístupový kod 15081 který to přijme, stejně nejde položka změnit a stále to píše to samé.

Ani nevím jestli to patří k XDS. 

Nejsem si tedy jistej zda tím kódováním je opravdu XDS aktivní.

Edited by marsiano

před 16 hodinami, Koty napsal:

Čau pánové, potřeboval bych poradit s dvěma věcmi:

• Nejde mi změnit logo v barevném Maxidotu, píše mi, že je hodnota mimo rozsah, nějaké tipy?
  • Chtěl bych nastavit při zapnutí dálkových světel aby svítili i přední mlhovky, máte někdo nápad?

Díky

logo změníš ručním přepsáním .....v 5F kodovani byt 18  přepíšeš v horním políčku např z 00 standart na 01 vRS, nebo 02 scout, 03 l&k, 04 green line 

mlhovky nastavíš takto centrální elektrika, adaptace .... 
leuchte 12nl lb40 lichtfunktion c12 na left high beam
leuchte 12nl lb40 dimming  cd12 na 100
leuchte 12nl lb40 dimming direction cd 12 na maximize 
leuchte 13nl rb3 lichtfunktion c13 na right high beam
leuchte 13nl rb3 dimming cd 13 na 100
leuchte 13nl rb3 dimming direction cd 13 na max

Zdravím pánové,

na níže položenou otázku se mi nepodařilo najít odpověď. Jestli jsem ji přehlédl, tak se omlouvám.

Mám ještě auto v záruce + prodlouženou záruku. Jak je to s dokódováním a zárukou? Neztratím jí? Vím, že se to hodně řeší skrze banality, ale přece jen jde o zásah do ŘJ a to už taková banalita není.

V 7. 6. 2019 na 13:31, kubikoctaviaIII napsal:

logo změníš ručním přepsáním .....v 5F kodovani byt 18  přepíšeš v horním políčku např z 00 standart na 01 vRS, nebo 02 scout, 03 l&k, 04 green line 

mlhovky nastavíš takto centrální elektrika, adaptace .... 
leuchte 12nl lb40 lichtfunktion c12 na left high beam
leuchte 12nl lb40 dimming  cd12 na 100
leuchte 12nl lb40 dimming direction cd 12 na maximize 
leuchte 13nl rb3 lichtfunktion c13 na right high beam
leuchte 13nl rb3 dimming cd 13 na 100
leuchte 13nl rb3 dimming direction cd 13 na max

A ta druhá mlhovka ? Chtěl bych aby při dálkových svítilo obě ( corner i mlhovka ) 

diky  respektive, jaké má označení 12nl a 13nl sem udělal,, nevěděl by někdo tu druhou žárovku v mlhovce ?:)

AF3AC282-48B6-47F5-AAD0-DAC6D82F7F24.jpeg

5ABD5741-D405-4F42-B790-B5F88C723422.jpeg

C982D80E-D271-4F0A-8B92-0ECB689C406D.jpeg

91BA3AD4-32EC-4B5D-A95E-AFEAC2C4375F.jpeg

Posted (edited)

Priatelia, mnohi z vas vedia kolko casu a snahy som venoval foru, a kolkatym som uz pomohol, ci uz osobne alebo na dialku. ZADARMO.

Bohuzial sa vzdy najdu curaci, ktorych jedinou zabavou je zbytocne trollovanie. Zaoberal som sa dalsou zaujimavou vecou, potreboval som iba dobrovolnika. Co som dostal ako odpoved? Minusky od takychto dvoch. Jeden sa dokonca utrhol, ze mi rozdaval minusky aj inde.

Rozhodol som sa ze vam tu novinku nepredstavim, inymi slovami "jebem na to". Nebude tema, nebudu cracky. Mozte sa menovite podakovat @misor1994 a hlavne @bouchy

Edited by sk0d@
  • Like 3
  • Upvote 6

Jinak obě mlhovky na dálkové mi funguji, ale corner a změna loga ne. Poradíte? Díky