Jump to content
Pawouk

Možnosti kódování u OIII

Recommended Posts

Určitě to tajné není, když sem ferda25 dal už v roce 2013 odkaz na návod ve vlákně k vypnutí start-stopu jak to natavit.

Edited by guest100
  • Downvote 1

myslim, ze postupy na verzi pred FL nefunguji na verzi po FL.. minimalne  na nastaveni  napeti aku

před 6 hodinami, JiVi napsal:

není  to tajné řešení tajný na konkurečním webu?

Není. O teplotním i napěťovém způsobu vím. Auto je čerstvé ze srpna a zřejmě VCP neumí s jednotkou ve výchozím stavu pracovat. Na soukromém autu jsem vypnul bez problému a teplotu vyčte. U aktuálního auta napěťová metoda nefunguje (automatickou funkcí se sice zapíše, ale startstop je v provozu, manuálně nedrží nastavenou hodnotu i přes hlášku o korektním zápise) a teplotu nenačte vůbec. Ferda řešení zjevně zná, ale nechce ho říct. Resp. nechce ho říct mně.

Ovčáček: problém není v neznalosti obecného postupu, ale v tom, že ten postup na aktuálním autě ve výchozím stavu nefunguje. Prosím zkus se nevyjadřovat za každou cenu.

před 12 minutami, JiVi napsal:

myslim, ze postupy na verzi pred FL nefunguji na verzi po FL.. minimalne  na nastaveni  napeti aku

Ony jsou změny i průběžně, nemusí to být ani vázáno na FL. Už u první OIII jsem musel dělat jiné kódování HHC oproti obecnému postupu.

Edited by bojler
  • Downvote 1

VCDS - origo, nova verze a dělal jsem měsíc staré LK FL a bez problému jen napětím. 110 KW motor...

• Upvote 1

Na gateway 3Q0907530AC lze sice napětí změnit, ale výsledek je takový, že start/stop tímto řešením funguje dál.

Řešení však existuje.

Edited by ferda25

Zdar, neviete mi poradiť či v kódovaní vo VCDS pri svetlách ide nejako nastaviť rýchlost AFS svetiel natáčania alebo pod. ? :D preto že ešte pár mesiacov do zadu som tam zapol Diaľničné svetlá čo vypnem (zbytočnosť)  a videl som že Adaptívne svetlá boli vypnute tak som ich zapol... (myslel som že ak pôjdem nad 90 tak sa trochu zodvihnú čo nerobia). Všetko som zasa vypol no mám taký pocit že sa svetlá natáčajú do menšieho uhlu ako pred tým. Alebo sa mi to len zdá a toto sa nedá vôbec kódovať ? 

RV. 2014

Pokud kóduješ tyto vlastnosti, musíš vždy udělat základní nastavení světel.

Poradil by jste mi někdo jak zapíšu telefonní číslo přes VCDS (asistenční služby a informační služby) mám tam uložený nějaký nesmysl, číslo co neexistuje a rád bych si tam dal kontakt na svou asistenční službu a pojišťovnu. 

Našel jsem v přizpůsobení:

číslo 1 info volání :5E 06 A1 80 00 44 42 42 F4 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF

číslo 1 havar. volání :5E 06 A1 80 00 44 42 42 F4 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF

číslo 2 info volání :5E 07 91 94 16 05 45 84 55 F5 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF

číslo 2 havar.volání: 5E 07 91 94 16 05 45 84 55 F5 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF

Je to však 16 soustava a v tom trochu tápu.  Vytočí mi to toto číslo. 08004424244

Byla by nějaká rada jak na to?

Edited by marsiano

Ahoj, mám VCDS 19.6.1., novú služobnú Octaviu III. výroba 7/2019 a pri pokuse o úpravy v 09-ke mám neaktívnu možnosť Prispôsobenie. Doteraz všetky autá v pohode. Viete niekto poradiť, čo s tým? Resp. prečo to je tak? Ďakujem.

IMG_1535.jpg

Protože tvé VCDS nezná jednotku s tímto značením a nemá ji jak přiřadit k datovému souboru pro komunikaci.

Kdyby někoho zajímalo jak je to s tím vložením čísla asistenční a informační služby, tak po chvilce laborování jsem na to přišel. 

Je potřeba v přizpůsobení změnit (číslo 1 info volání a číslo 1 havar. volání)  

Například tel. číslo  80 06 00 00 0 - infolinka Škoda
08 60 00 00 A0 zápis

5E 06 A1 08 60 00 00 A0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF

Například tel. číslo 29 12 91 29 1- havarijní asistence Direct
92 21 19 92 A1 zápis

5E 06 A1 92 21 19 92 A1 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF

• Upvote 2

před 1 hodinou, gabuliatko napsal:

To jako uživatelsky někde v menu nebo přes kodovací kabel?

Přes VCDS jednotka 5F - Přizpůsobení - číslo 1 info volání a číslo 1 havar. volání

• Thanks 1

V 2. 10. 2019 na 11:14, ferda25 napsal:

Protože tvé VCDS nezná jednotku s tímto značením a nemá ji jak přiřadit k datovému souboru pro komunikaci.

A ide to nejako obísť? Díky.

Posted (edited)

Mě kdysi pomohlo čekat, další verze VCDS již potřebné soubory pro novou jednotku obsahovala.

Edited by KarelM

Někam přesunout původní soubor: 5Q-09.clb z adresáře s instalací VCDS\Labels\ a zde vytvořit nový soubor 5Q-09.lbl a ten si nadefinovat dle svých představ...

Např:

;
; VCDS Redirect File
;
;
; 5Q-09.LBL
; 5Q0-937-08X-BV1.clb

; 5Q0-937-08X-HV1.clb

; 5Q0-937-08X-MV1.clb

; 5Q0-937-08X-V2.clb
;
;
;
;---------------------------------------------------
;
; BCM
;
;---------------------------------------------------
;
;
REDIRECT,5Q0-937-08X-V2.clb,5Q0-937-084-??
;

Posted (edited)

Ďakujem za ochotu, ale nepomohlo. Stále je tlačítko Prispôsobenie šedivé...

Edited by Pawouk
Odstraněna citace.

V 4. 10. 2019 na 8:03, KarelM napsal:

Mě kdysi pomohlo čekat, další verze VCDS již potřebné soubory pro novou jednotku obsahovala.

Mám VCDS 19.6.2, tak neviem...

Prosím ešte k radu. Mám DSG a ten otravný Štart Stop mi nejde vypnúť ani cez napätie ani cez teplotu (nedostupný kanál). Je ešte další spôsob? Ďakujem.