Přejít na obsah

DX a disco v kufru - nehraje


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

předem se omlouvám, zda se to tu již probíralo, ale hledám snad 14 dní a zatím jsem nic nevypátral. Zároveň musím říct, že moje znalosti elektriky apod. jsou velmi špatné. Bohužel ani nemám náhradní rádio/zesik na prohození.
Koupil jsem Superba, který dle VIN má originál zabudovanou DX navigaci, typ A.VIN: TMBCT23UX39035403 Nemůžu v PR číslech najít, zda měl mít vůz i originál soundsystem, ale zdá se, že tomu tak je, zároveň mám v kufru vlevo měnič na CD - je zapojen, neb na rádiu naklikám měnič a vidím v něm CD.

Problém je, že rádio od koupě nehraje. Jediné co slyšim je při zapnutí a vypnutí klíčku lupnutí do repro jak dá nejspíš zesik signál do repro. Přikládám obrázky kufru a co mi ukazuje diagnostika. Vůbec netuším, kam by měly patřit kabely na fotkách, jsou vytažený na pravé straně kufru, ale podlaha v kufru byla upravená a místo rezervy byl asi původně nějakej subwoofer. Napadlo mě, jestli tam nemůže bejt někde schovaný ten RGB převodník a na těch kabelech nemá být zapojený nějaký přehrávač, ale to by zase nešel ten changer ne? ... Vím že se takto na dálku blbě radí, ale nechci zbytečně běhat s rádiem a zesikem po opravnách aby mě tam stáhli o prachy za práci a řekli mi, že v tom problém není. V každém případě pro přečtení fóra jsem rozebral husí krky ve všech dveřích a OK, ISO konektory se zdají též OK, dokonce žlutej miniiso jsem předělával, byl prošlehlej modrý tlustý kabel z rádio (tuším že changer), který jsem znovu zaizoloval, ale problém zůstavá. Moc se mi nezdá ten očud na rádiu kolem toho jakéhosi klouboučku viz. foto. Jinak navigování funguje, všechno svítí tak jak má, ale zvuk nejde.

EDIT: na ten 3,5mm jack v kufru jsem zkoušel připojit telefon ... na telefonu se mi ukázaly připojený sluchátka ale zvuk hrál normálně z telefonu, takže nevim.

Díky moc za případné rady na co mrknout atd.

post-99609-0-23687500-1466154801_thumb.j

post-99609-0-88146000-1466154801_thumb.j

post-99609-0-64994400-1466154802_thumb.j

post-99609-0-37224000-1466154803_thumb.j

post-99609-0-05903500-1466154804_thumb.j

post-99609-0-96722100-1466157149_thumb.j

Editováno: , autor: Wallir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám nové info od původního majitele ještě ... na těch kabelech bylo zapojeno DVD. Co se zvuku týče, tak nejdřív přestálo hrát FM, po čase už nešel zvuk ani skrze DVD a nakonec už nešel zvuk z žádného výstupu ... takže asi problém v rádiu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní majitel si tam nabastlil svoje a když prodával, tak něco pravděpodobně vyškubal, odpojil... Navíc nechat takto nahé sinche a jack hozené v kufru je prasárna. Ani se nenamáhal to třeba omotat izolačkou. Stačí jedno nešťastné spojení a cokoli se může lehce odpálit (což se pravděpodobně stalo Tobě)

Dát to do původního origo stavu, kór pokud tam byl původně origo zesík, je o velké nervy. To se pak hodně blbě hledá

Za mě: všechno vytrhat, koupit dvoudina, napojit bez zesíku rovnou do dvěří. Rohodně méně práce, než dávat do cajku bordel, o kterém nevíš nic.Soudě podle foto zesíku a kapacitoru se potvrzuje Tvoje hypotéza subwooferu v kufru. Tohle vykopat z auta a pokud bys někdy "basovat", tak natáhnout znovu a načisto.

A pokud máš hnědý ISO konektor plně osazen všemi osmi piny (výstup do repro), máš částečně vyhráno (origo zesík tam nebyl). To Ti řekne ACE proč :kol-28:

(proto se určitě ptá)

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi,

posílám fotky vč. miniiso. Žlutej od zesiku mám teďka rozpojen kvůli opravě kabelu (zem) který se mi moc nezdál, ale jak píšu nahoře, problém to nevyřešilo.
Jinak ozvučení podle mých informací dělal tady v Nové Pace Rachot, což amatéři úplně nebyli, ale neodpovídá jejich kvalitě práce ta dřevěná fošna pod zesilovačem ...
mně pořád vrtá v hlavě to, jestli skutečně nejdřív přestalo hrát FM, pak CD a nakonec i navi, tak pokud je to pravda, tak by asi neměl bejt problém v zapojení. Nikdy jsem o podobným problému neslyšel, ale nemůže bejt třeba problém v software toho rádia? Dneska ho na zkoušku vezu na opravu ...

Basovat už nepotřebuju, toho už jsem si užil dost dřív. Teďka mi bohatě bude stačit, když bude hrát to co tam je. Akorát se mi nechce rozebrat celej interiér, ale chtěl jsem to rozpohybovat tak, jak to je už zapojený.
EDIT: Ještě dodávám, že tam mám klasické HF od Nokie, což je teda zjevný i z těch fotek :)

EDIT 2: Zkoušel jsem vzít standardní rádio, které nemá miniiso výstupy, tzn. zapojil jsem pouze černej a hnědý velký ISO a nic ....

post-99609-0-87775500-1466405140_thumb.j

post-99609-0-95539800-1466405141_thumb.j

post-99609-0-70508300-1466405142_thumb.j

post-99609-0-39607600-1466405143_thumb.j

post-99609-0-87607400-1466405143_thumb.j

post-99609-0-52359000-1466405144_thumb.j

post-99609-0-17378700-1466405145_thumb.j

post-99609-0-01349700-1466405146_thumb.j

post-99609-0-71853200-1466406363_thumb.j

Editováno: , autor: Wallir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak origo zesilovač tam nebyl. Což je v tomto případě výhoda.

 

Pokud nehraje ani klasické rádio, tak jsou možnosti:

 

- k HF je použit reléový modul odepínání repro a tam je nějaký problém (většinou je to ale na ISO konektory takže jen vřadit, kvůli místu to ale mohl někdo naletovat napřímo)

 

- výstupy jsou odpojený, možná na A sloupcích a je použit linkový výstup (žlutý miniISO), spínané + pro zesilovač je také na žlutém miniISO

 

- zesilovač používá na vstupu přímo výstup z ISO konektoru a ten je vadný nebo se zesilovač nezapne

 

Takže proměřit, kam až se signál "dostane".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Acei,

 

moc díky za rady, ale přiznám se, že tomu úplně nerozumím.

 

Co se HF týče ... odepínání HF se tu hodně probíralo a když byl problém, tak na rádiu svítilo PHONE ne? To mi tam dle mého nikde nesvítí. Který kabel mám tedy případně vyřadit?
Žluté miniiso jsem dával nové za původního zapojení, takže tam by to mělo být OK, ale nerozumím tomu o A sloupcích. Tzn. rozčalounit A sloupky a kouknout tam, jestli je to zapojené?

Našel jsem teďka v inzerci kluka z okolí, co prodává zesik, takže se s ním zkusim spojit a zkusit tam píchnout ten jeho a případně ho rovnou vezmu od něj. Zatím mi to přijde asi jako nejjednodušší zkouška. Můj zesik do opravy zatím bohužel nejde, protože fachmani maj dovču.

Omlouvám se za neznalost, ale tohle začíná bejt vyšší dívčí

Editováno: , autor: Wallir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...