Přejít na obsah

ŠKODA (Superb) hlídání mrtvého úhlu - blind spot detect


kokta7

Doporučené příspěvky

Systém Blind Spot Detect pomáhá řidiči bezpečně přejíždět z pruhu do pruhu tím, že poskytuje varování před vozidly v mrtvém úhlu.

 

Dva radarové senzory umístěné ve spodní části zadního nárazníku sledují prostor po stranách a do vzdálenosti 20 metrů za vozem.

 

Když systém odhalí vozidla v mrtvém úhlu za autem, nebo vozidla přibližující se zezadu, rozsvítí se LED symbol v zrcátku, aby varoval řidiče. Pokud řidič použije směrovku na té straně, kde bylo rozpoznáno vozidlo, LED začnou blikat a upozorní ho tak na nebezpečí. 

 

Systém Blind Spot Detect je aktivní od rychlosti 10 km/h až do maximální rychlosti vozu.

post-78913-0-38525400-1430345234_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

Ahoj, nevíte někdo jestli nebo jak se dá zapnout zvukové varování kromě už existujícího blikání malé LED ve zrcátku ?

Přes den za světla je to naprosto k ničemu, dnes jsem málem do někoho najel. 

 

Člověk přece očima ostří směrem na auta v zrcátku, ne na nějakou diodu když odbočuje do jinýho pruhu.

(hlavně za slunečna to prostě není vidět)

Nechápu proč Škoda nedala možnost v menu akustickou singnalizaci zapnout/ vypnout... že by patent jiné automobilky ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve vyjádření SA mi řekli, že by to bylo rušivé, protože by to pípalo pokaždé, když čidla zaregistrují vozidlo v "mrtvém úhlu". Zvukový signál by se ale podle mně mohl aktivizovat v případě, když se "vyhodí" blinkr a současně je v mrtvém úhlu vozidlo. To by mělo snad smysl. Ale prý to taky nejde....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 19. 6. 2016 na 12:37, Pat007cz napsal:

Ahoj, nevíte někdo jestli nebo jak se dá zapnout zvukové varování kromě už existujícího blikání malé LED ve zrcátku ?

Přes den za světla je to naprosto k ničemu, dnes jsem málem do někoho najel. 

 

Člověk přece očima ostří směrem na auta v zrcátku, ne na nějakou diodu když odbočuje do jinýho pruhu.

(hlavně za slunečna to prostě není vidět)

Nechápu proč Škoda nedala možnost v menu akustickou singnalizaci zapnout/ vypnout... že by patent jiné automobilky ? :)

Patrně to jde aktivovat kodováním, ale prozatím jsem nepřišel na to, kde se volba skrývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 7. 2015 na 14:29, Martin Bednář napsal:

Tak nejak jsem z tohoto systemu u Siii rozpacitej.

- Sviti to malo vyrazne. Myslim ze lepsi by byla cervena LED, nez oranzova. Za slunneho dne snadno k prehlednuti.

- Spis nez mrtvy uhel to hlasilo auto v momente, kdyz uz jsem ho davno v zrcatku videl.

 

Mě to funguje dobře, zahlásí, když se auto do mrtvého úhlu dostává, nikoliv když mě předjíždí. Nicméně souhlasím, že v zrdcátku to svítí málo výrazně. Když mám auto v mrtvém úhlu a dám blinker, tak se diodka v zrdcátku rozbliká.

Všiml jsem si, že při startu motoru se diody v obou zrdcátkách nakrátko rozsvítí. Intenzita, jakou se rozsvítí je podstatně vyšší, než jak potom svítí při výstraze. Předpokládám tedy, že by se dalo naprogamovat větší intenzita svícení, možná výměnou za kratší životnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...