Přejít na obsah

Dobíjení


Claw

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

prosím o radu YETI 1,2 TSI mi hlásí "Slabá baterie". Je to vždy po popojíždění po dvoře při přeparkování, motor startuje be problémů, chcípnu to, vystoupím a za pár okamžiků mi naskočí tato hláška. Podotýkám, že vše je vypnuté, auto je nové od listopadu. Ptal jsem se v servisu, prý je to normální, je potřeba to občas dobít. Setkal jste se s tím někdo ? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím všechny kteří mají auto s rekuperací elektrické energie.

 

K původnímu dotazu - není normální občasné dobíjení během léta.

 

V Yeti 1.2 z 2016 mám akumulátor EFB - o těchto typech výrobci uvádějí že nejsou pro rekuperaci vhodné.

Napětí akumulátoru je během dlouhé plynulé jízdy jen13,2V, druhý den ráno 12.2V a za tři dny v garáži 12 až 12.1V.

Technik se podívá do seznamu dílů a řekne že je tam správný akumulátor a tím to pro něj končí.

Se Škodovkou dopisování vypadá tak, že odpověď jim trvá několik týdnů a na dotaz " Výrobce uvádí že EFB akumulátory nejsou určené pro vozy s rekuperací. Je použití tohoto akumulátoru správné? " odpoví že se jedná o dotaz na servisní služby ....

Jaké typy akumulátorů máte? Myslím si že by tam měl být akumulátor AGM, ale to znamená jiné nastavení dobíjecího napětí (prostá domácí výměna akumulátoru je technicky nesmysl).

Díky, zdraví Mirek z Vyškova

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké je napětí ráno / po několika dnech stání?  Podle toho jak dobíjí Tiguan by to mělo být plných 12.5 -12,6V.

Podle mne je problém používání EFB - akumulátor asi má kratší životnost. Zkusím získat vyjádření výrobce akumulátorů.
 

Vycházím z " EFB technology is used mainly in mid-range and small cars with simple start/stop systems, but without energy recuperation. " na https://www.bannerbatterien.com/en/Products/Starter-Batteries/Running-Bull-EFB/11-EFB-565-00

Zde jednoznačně s rekuperací jen AGM http://www.bosch-aa.com.cn/media/parts/service_parts__auto_parts/batteries/volle_power_de.pdf

Myslím si, že na nás Škoda nemístně šetří...

Ze Škodovky dotaz na vhodnost EFB stále bez odpovědi...

Editováno: , autor: Mirek_Vyškov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty napětí odpovídají OK baterii + dobíjení :-)

Z Banneru napsali že se EFB akumulátory mohou používat s rekuperací. Můj závěr je že AGM jsou pro rekuperaci vhodnější, ale EFB není chyba. Otázka životnosti zatím zůstává nezodpovězena.

Výhodou EFB je že se dají vybít až na 10.5V, ale AGM vybité pod 12.5V mají zkrácenou životnost - takže pro provoz např. ledničky bude EFB lepší.

Pěkné grafy napětí akumulátoru při různých způsobech dobíjení přikládám - snad bude čitelný

Mám vybíjecí zařízení pro měření kapacity akumulátoru, jen to chce pár dní kdy nikam nepojedu - časem test udělám

Grafy napětí akumulátoru při různých způsobech dobíjení.JPG

Editováno: , autor: Mirek_Vyškov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Banneru potvrdili že rekuprace zkracuje u EFB životnost.

Kapacita baterie byla cca 75% udávané (měřeno vybíjením konstantním proudem) => blízko 100% skutečně použitelné. Takže dobíjení v Yeti 12/2016 funguje OK, i když napětí na baterii je nižší než se udává pro určení kapacity. Rozdíl bude v tom že udávané napětí 12.4-12.6V se týká baterie zcela bez odběru.

V posledních dnech napětí již neklesá pod 12.3V - asi je potřeba nedojíždět na volnoběh ale při zařazeném stupni nechat baterii dobíjet... mají to tak nastavené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Ahoj. Mám dotaz ohledně dobíjení. Dnes manželce po cestě kompletně umřelo auto - slabá baterie. Koupil jsem tedy novou v domnění že je KO.

Pro jistotu jsem přeměřil dobíjení a mám hodnotu 11,98 což je špatně. Pojistky jsou OK. Jaká je pravděpodobnost že odešel alternátor nebo je to jenom regulátor napětí dobíjení? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...