Přejít na obsah

Výměna oleje v DSG (6 st.)


camron

Doporučené příspěvky

môžem za seba povedať že do týchto starých DSG dáš prípravkom 5L , dáš zátku a máš to v poriadku , nemusíš riešiť hladinu a nič rozpájať ... mám to vyskúšané , aj pri dodržaní teploty tam vôjde 5L ... ak dáš 5,5 ako píše ELSA tak ti aj tak pol litra vytečie ... netreba z toho robiť taký alchýmiu , však v tej prevodovke min. dva litre starého oleja ostatnú v spojkách a v skrini ...

 

toto nie je návod , len postreh pri výmene oleja po možno 1000x ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 2. 7. 2020 na 9:02, koudy_123 napsal:

Včera večer jsem přišel k dlouho stojícímu autu a naměřil teplotu oleje 28°C. Prostě auto zahřáté přes den sluncem na požadovanou teplotu vypouštění oleje. >> Takže moje otázka na ohřívání byla směšná. No joo...

Už mám koupeno 6 litrů, tak tam dám 5.5l a 0,5 vypustím no.

Kde v servisních manuálech je předepsaná teplota oleje pro vypuštění oleje z převodovky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdar,kontrolní otázka,pro toho kdo měnil olej v DSG sám.Je potřeba mít zvednutý kola když po nalití oleje řadím rychlosti,aby se olej natlačil do kanálku,před odpojením hadice plnění do převodovky?Nebo nic zvedat nemusím,jen vypustím olej,filtr,napustím nový olej,všechno na jámě a po zahřátí na 35-45°C?V příručce není zmíněno.

Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvedat kola nemusis, ale brzdit ano 🙂. Postupoval jsem dle pokynu, ale nejlesi by bylo, kdybych tam nalil rovnou 5 l a zaspuntoval. Presne to mi radil tusim cosby. Protoze se mi pri zahrivani noveho oleje vibracemi uvolnil snorchl a ja vypustil o 2dcl noveho oleje vic, nez nez jsem mel. Asi jsem snorchl malo dotahl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...