Přejít na obsah

Slunecni clony


Mrkvic

Doporučené příspěvky

Zde bych rad diskutoval ruzne slunecne clony (ne folie) na zadni okna fabie a pripadne i clonu na predni sklo. Konkretne me vic zajima fabia combi, ale nevylucuji diskusi clon pro hatchbag.

 

- Originalni pry existuji (6V9064363 za 761,- a na zadni"trojuhelnik" 6V9064362 za 610,-), ale nejsou k sehnani. Ani s pomoci googlu jsem nenasel obrazek, jak vypadaji. Mate nekdo nejake zkusenosti?

- Nasel jsem milotec 0078395 ABC , ktera ale stoji kolem 5000 kc za kompletnou sadu, co mi prijde nejak moc penez...

- Shendi SC039 kolem 900 kc, ale pouze na okna zadnich dveri.

 

Clona predniho skla - je lepsi vnitrni, nebo vnejsi? Jakou pouzivate? Mel jsem tesco harmonikovou clonu, ale rychle se zacala rozpadat a spinit mi auto a navic nikdy dobre nedrzela.

Editováno: , autor: Mrkvic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahoj. Mate nekdo fotky, jak ty clony v aute vypadaji. Zakryje to opravdu komplet? A co manipulace? Da se to nejak vozit slozene, kdyz to nebudu pouzivat? Uvazoval bych o tom kvuli obcasnemu prespani nekde na odpocivadle behem cesty. Neco jak maji kamionaci - zatahnou zaves a maji klid... Mne by stacilo zakryt zadni skla a 5. dvere. Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud koupíš milotec, tak ty sedí přesně. Máme je na FI a OII a paráda. Dá se jezdit i s oknama dole. 

Sundat to lze snadno, ale nesložíš je bo maj obvodovej rám aby drželi tvar.  Takže jediný uložení je za opěradla zadních sedaček v kufru.

Pokud to chceš jako záclonky kvůli spaní, tak budeš zklamanej. Stín dělají, v autě je to znát, ale na spaní to není. Pokud ti tam posvítí auto tak vevnitř bude jak ve dne. Na spaní by bylo lepší něco namíru cvaknout do dveří. Třeba přešitou deku nebo ručník.

Pokud chceš fotky, tak ti můžu ukázat jak to vypadá na FI. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, diky za postrehy... 

Slo mi hlavne o to "zatemneni", aby dovnitr zvenci nesvitily treba lampy (nekdy je na parkovisti celkem fuska najit temne misto), pripadne aby dovnitr nebylo az tak videt. 

Dalsim resenim by byly folie, ale musely by byt hodne tmave a to uz se mi nelibi - pripadal bych si jak taxikar, mafian nebo tuc-tuc tuzer... v tom jsem videl vyhodu clon, ze se daji sundat...

Docasne reseni s rucnikem jsme zatim praktikovali - jeste jsem videl u jednech "kolegu", ze meli neco jako jsou ty clony na predni sklo (vypada to jak alumatka a dava se to, aby slunicko nepalilo na palubni desku - neznam presne terminus technikus :-) ). Meli to ve vsech oknech a tim padem totalni zatemneni celeho auta. Nevim, ale jestli to bylo samo-domo reseni, nebo se to da nekde sehnat - netusim jak se tomu rika a tim padem co mam vlastne hledat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ne-průhlednost mrkni sem Strana 20 uprostřed stránky. A to mám vzadu 50% zatmavení. 

Tu hliníkovou fólií koupíš kdekoliv. Řešení by bylo si clony udělat. Někdo tady na fóru si dělal tydle průhledný, takže bys akorát dál na rám neprůhlednou látku místo fólie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, já mám ve fabii shendi a jsem spokojený. Dovnitř není vůbec vidět, dětem to vzadu pěkně cloní. Jediné, co není uplně 100% je to, že ta spodní část clonek plandá ve vzduchu. Nicméně i tak jsem spokojen

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 roky později...

Ja to mam. Ne sice primo ze Skoda e-shop, ale principielne podobne reseni...

Dovnitr krz to moc videt neni, coz byl hlavni duvod. Zevnitr ven...treba svetlo z lamp, kdyz v aute spime, to moc neutlumi.

Vyhoda je, ze kdyz nekdo cestuje vzadu a nechce cumet do sitky, tak se to da snadno sundat a nasledne zas nainstalovat zpatky... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wirer, skvělá informace na clony. V úterý 4.8.2020 jsem objednal a zaplatil a v pátek 7.8.2020 mám už namontováno.?? Nejdéle trvalo vytažení clon z obalu.? Těším se že se sníží a možná i odstraní aerodynamický hluk při jízdě s pootevřenými zadními okny.

Zasílají poláci, ale výrobek je špaňelský "SOLAR RIDE" . A cena je ku podivu i s dopravou nižší než když objednáš od španělského výrobce bez dopravy. ?Pouze clony u výrobce stojí 76,99 euro.

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 7. 8. 2020 na 14:43, ralff napsal:

Wirer, skvělá informace na clony. V úterý 4.8.2020 jsem objednal a zaplatil a v pátek 7.8.2020 mám už namontováno.?? Nejdéle trvalo vytažení clon z obalu.? Těším se že se sníží a možná i odstraní aerodynamický hluk při jízdě s pootevřenými zadními okny.

Zasílají poláci, ale výrobek je špaňelský "SOLAR RIDE" . A cena je ku podivu i s dopravou nižší než když objednáš od španělského výrobce bez dopravy. ?Pouze clony u výrobce stojí 76,99 euro.

jsi spokojený ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...