Přejít na obsah

Chyby 004759 a 000136


Hanys.cz

Doporučené příspěvky

Zajímavé info. Tak jsem zvědav, jestli Bosch Znojmo bude i nadále partner pro AGC, no tam fakt musí pracovat odborníci ...

 

No, jaks popisoval, pokud jsi jel na LPG, auto pak odstavil a po nějaké době startoval, tak první strat trval dlouho a nic moc nebyl. Pak vše OK. Na benzinovej straně máš vše nový, tak ať se kluci snažej a najdou něco u toho LPG B)

 

No a ta kontrolka EPC, to bude pro někoho zdatnýho kolem elektro, máš tam spicha s ferdou/Jirkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam, ale asi jim zkusim napsat jeste nebo zavolat..

 

Psal jsem mu sms , tak uvidim jestli mebude mit na muj "špek" čas :-) Je fakt že jsem mu měl asi dat vědět už dříve, ale nechtěl jsem ho honit dokud jsem neměl potvrzeno že to není tou LPG jednotkou....

 

Jestli se na tom LPG nic neprojevi tak me mrdne....

 

Ferda odepsal ..... děkuji :)

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš B) Ještě si mluvil o svíčkách, nemáš je tam dlouho a dušoval ses, že máš správný. Jestli je opravdu vyndaj, zkus je nechat vyfotit a nebo je sfoť sám ;) No a cívky, to by se asi projevilo, pokud nejsou misfires, cívky budou OK. Holt kombinovaný systémy ... :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem platil 1400. Za cas technika. Serizena chuda smes. Reduktor znovu kontrolovan a v poradku. Soporuceno nepouzivat zatim kouzelnou krabicku od tmobile. Jestli to nerusi komunikaci na obd lince z ktere si lpg jednotla taha nejake udaje o jizde.

Ted smer ferda pomale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíš, jak budou vypadat starty po jízdě s LPG. Každopádně to máš konečně zkontrolovaný a udělal sis obrázek, jaký servisy dnes taky existují, viz. ty bláboly od toho pseudoservisu u vás ...

 

A to EPC, chceš být jako ostatní, co napíšou vyřešeno ale čím to bylo už ne??? To snad ne, tak se pochlub :t

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych to nějak dnes shrnul...... napíšu to po bodech jak to dnes vše probíhalo

 

4:00 odjezd ze Znojma

 

LPG (7:00 příjezd)

- Kontrola všech dílů v autě, vše vizuálně v pořádku, tlaky v pořádku, nikde nic neuniká, nic nepropouští nikam co by nemělo.

- diagnostika ukazuje trosku chudší směs v některých případech jízdy, napraveno nastavením řídící jednotky

- zkušení jízda 130km po dálnici a městě - bez závad - zkoušeno popojíždění, prudké zrychlování atd, měřené hodnoty zároveň na autě i lpg a porovnání

- podezření technika že T-mobile chytré auto nedělá dobrotu

- jiné závady nenalezeny, vstřiky prý super a to i reduktor

- jednotka není blokována - jak tvrdili v BOSH servis a já pak ze sebe dělal vola když jsem to měsíc tahal z němců :D

 

Ferda:  (cca 12:45)

- záhadné nesvícení EPC kontrolky - nevím jestli to dobře napíšu, v tomto se nevyznám - funkce vypnuta přímo v eeprom, ferda po tom hned šel a trvalo mu to snad půl minuty

- záhadné nesvícení EPC - jasný že to šlo před BOSH servisem, nevím jestli si na mém autě zkoušeli tuning nebo co

- ferda zjišťuje že na mé jednotce motoru něco nesedí, někdo se v ní hrabal - nebylo potvrzeno na 100% ale i přes obavy, že to rozhodí LPG nebo co tam kdo dělal jsme ji přehráli a vše ok, také jsme se bavili o možnosti že na autě dělal někdo CHIP tuning a proto dost zlobilo také lpg, a začalo to vše výměnou odlučovače a změnou tlaků, které to vše rozhodilo 

- po zapnutí EPC a přehrání jednotky se objevuje stará dobrá chyba P2004 a P2015 klapka sacího potrubí a snímač sacího potrubí, pokud si to dobře pamatuji

- nějaké pokusy jestli to nedělá klapka, ale vypadá to na snímač, chyba se do teď neukazovala, nevím jestli za to může přehrání jednotky a povolení EPC a proto ta chyba jde teď vidět - budu řešit dál pokud to samo zase nezmizí

- tyto chyby způsobili rozsvícení motorku na palubce což před tím tato chyba nedělala, takže za to můžou potlačené kontroly (asi) - k tomu by se musel vyjádřit ferda, nerozumím tomu)

- přehrání gateway na poslední versi FW :)

- jako bonus - chyba senzoru deště, chyba senzoru světla, stěrače a alarmu - v alarmu umřela baterie a tím pádem celý alarm hází chybu, a ferda mi vysvětlit že tyto komponenty jsou na stejném vlákně a pokud alarm odpojím z kabelu nebo vyměním zmizí všechny, jinak to tam bude pořád

 

  LPG (15:00)

- znovu návrat do AG na doporučení ferdy po přehrání jednotky kontrola jestli jsme to nerozhodili (vše ok)

 

Cesta zpět (16:00), celá cesta na LPG bez problémů, spotřeba 8.1/100

 

19:00 jsem doma a sprcha :D

 

Doufám že za Karpaty to stačí :D

 

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to není dobrý ... Ale, ono to může startovat i na LPG??? Nemá to vždy startovat pouze na benzín a LPG si připojí až poté? I když říkáš, že startuješ na LPG, tak ono to bude ve skutečnosti řízený tak, že to jede na benzín, stejně jako při volnoběhu ...

 

No, možná to spolu nesouvisí, ale ty klapky v sání, velká škoda, že když se měnili ty vstřiky, že to nezkontrolovali, to totiž může být taky problém, pokud zůstávaj pootevřený při studeným startu, můžou mít velkou vůli na ose otáčení... Tohle vyřeš, pokud se starty nevyřeší, budeš to řešit s AGC a jejich partnery v Tvým okolí, ty boscháky nemyslím B). Víš díky ježdění na benzín, že když LPG nepoužíváš, starty jsouvždy  OK, nebo snad ne?

 

No a to prase, který nějakou předchozí "opravu"  vyřešilo tak, že šáhlo do ECU a vyplo EPC kontrolku, to by mě fakt zajímalo, kdo a kde to provedl ...

 

A teď koukám, že včerejší zpáteční spotřeba z 7,3 skočila na 8,1, chyba při psaní nebo proč?

 

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si to blbe pamatoval tu spotřebu :D Tak sem se byl podívat.

 

Ne ne, startuje to na benzín, jenže to 2x zdechlo, pak už pohoda, měsíc na benzín žádný problém nebyl. Prostě jsem zase jednou jel na lpg a už to nechtělo startovat. Podle technika mám zkusit odpojit po každé delší jízdě hadičku z lpg reduktoru co vede do sání, jestli tam neprotíká plyn a pokud to vyřeší starty bude ten reduktor v na 100% v řiti i když se tak neprojevoval. 

 

Už hledám ten senzor na netu, protože sání kontrolovali, přeci jsem to tu i psal, dokonce ferda zkoušel odpojit tu hřídelku ke klapkám aby viděl jaké to má dorazy jestli není špatná ta pumpa co to ovládá a vypadá to fakt na ten senzor. 

 

Po druhém raním startu kontrolka motoru zase svítí, zase ty klapky. 

 

Jinak startuje to na LPG, lpg zapíná až od 1200 otáček při teplotě vody nad 50°C, volnoběh do 1200 otáček i při jízdě na lpg jede do motoru pouze benzín.

 

No jestli pamatuješ tak jsem říkal že mám dojem že to epc zmizelo po návštěvě BOSH že na 100% svítilo před návštěvou.

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když ferda kontroloval ty klapky při odpojeným táhlu od podtlakovýho ovládání, pozoroval při jejich otevření v měřených hodnotách, jakou vůli maj na tom ramínku? Jasně, to čidlo může být KO, ale pokud ukazuje, je třeby zjistit, jestli nemáš "vykloktaný" ty spoje, hlavně v místě spojení první klapky a ovládacího ramínka. Sám jsi sem dával video, kde je to pěkně vidět, ovšem závisí to na tom, jaký rok a typ tam máš ty, právě kvůli tomuhle problému to upravovali.

 

No a s tím EPC, jak je tu už hodně napsáno, tak se to motá, psals, že si myslíš, že to svítilo před servisem ve Škoda ... Dojmy a skutečnost B) Hlavně to nemotat, to pak přidělá práci navíc. Nakonec se tenhle topic stejně přejmenuje na Hanys a jeho opravy :t

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže problém je, že ve škodě vůbec netušili co mají dělat když to epc nesvítí, řekli mi že nevím jak to vyřešit :D 

A hlavně ve škodě mi netvrdili že mám zablokovanou jednotku a pak si za to nevzali 3000 :D

 

No na vagu mu to ukazovalo

 

požadovaná hodnota 0%

aktuální 32%

 

 

požadovaná hodnota 99%

aktuální 90%

 

cca co si pamatuji

 

pokud jsme ji ručně ovládali tak jsme došli na nějakých 25% a více to nešlo

 

 

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, čidlo ukazuje, ale pokud je tam vůle, tak i při infu, že jsou klapky zavřené mohou ve skutečnosti být trochu pootevřené a tím pak změní proudění nasávanýho vzduchu.

Takže pokud čidlo snímá spojitě a ne skokově, tak při odpojeným táhlu (ani to možná není nutný) musí jít ta vůle odzkoušet, když s tím zavekláš tam a zpět ...

No a ty rozdíly 32+9=41% jasně ukazují, že klapky maj kratší chod, než by měli mít, bráno jen z týhle info, tohle jsem zatím zkoušet nemusel, tak nemám ověříno.

Taky je možný, že když vrtali díly pro LPG v sání nad klapkama, tak ta zaústění tam můžou překážet, ale to už je haluz, přeci jenom to má něco najeto, jinak by se to projevilo dřív.

 

Čísla pro G366 máš tady ... Ale jak říkám, tohle se mělo zkontrolovat, když bylo sání dole, tipuju, že je tam vůle a čidlo bude OK ...

https://forum.skodahome.cz/topic/136220-chyby-004759-a-000136/?do=findComment&comment=2241150

 

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reduktor budu teď testovat, jel jsem rano na plyn a samo jsem pred chvii zase nenastaroval, tak jsem jel ted znovu a hned jak jsem dojel jsem odpojil hadici od reduktoru.

 

Tak ve škodě termín 1.9. :D

 

Cena potenciometru 2800 nebo celé sání 12800 :D, nooo řekl jsem že když je termín tak daleko, že se do toho pustím sam a bud to poseru nebo ne.

 

Hádám že to bude ale jen ten potencimetr tak ho změřím, popřípadě na vrakáči někde seženu sání, za nové 12 tyček nedám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundat sání bude challenge B), sundáš s tím i vstřiky, který tam jsou krátce, takže asi vyjedou všechny. Uvidíš, jestli se k tomu odhodláš. No a sání z vrakáče ... Jedině tak nějaký novější, a počítej, že všichni jsou v obraze :D

 

No a jestli to bude reduktor, tak to je na mašli, že to včera neblblo ... Takže budeš startovat s vytaženou hadicí od reduktoru, ano? Radši vše 2-3 otestovat, než měnit naslepo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale víš co, jsem to už jednou řešil a ta chyba prostě po týdnu sama zmizela. Tak nevím no..... ani když měnili ty vstřiky tak nic a teď mě to bude otravovat, stejně asi nic nezjistím dokud to nevyndám a neověřím ručně. Asi poprosím bratra jestli to se mnou nebude jeden den chtít vyndat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže domněnka, že po vypnutí motoru to propouštějící reduktor naplní plynem a ten pak omezuje první start? Neznám, tak se uvidí. Ale to, že když jedeš jen na benzín a start je vždy OK, tak my vysvětli, co se v motoru i tom reduktoru může dít, že po tom, co to zdechneš na LPG, tak je první start KO? No, teorie s reduktorem zní logicky, tak snad to bude ono.

 

No, jde o to, kdo to EPC a možná další kontrolu vypnul ... teď máš ECU ve stavu jak má být, tak se holt začali objevovat i ty klapky. Tys je poprvý zaznamenal při nepovedenej adaptaci a to bylo až po servisu, kdy se domníváš že došlo k vypnutí EPC, do tý doby při normální jízdě klapky neblbly. No a ta adapdace to "rozbít nemohla" při nastartovaným motoru se to naučí jen 2pozice, bez a s podtlakem při zavření a otevření klapek.

Hele, ty klapky podle mě nebudou hlavní problém pro ten první start, ale vyřešit to musíš. Když se teoreticky připravíte, tak při praktickým díle by vás nemělo nic zaskočit B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže s bratrem na to vlítneme úterý nebo středa. Nafotím pak to sání i nahraju video jak to reaguje.

 

No z lpg technik říkal, že po jízdě na lpg zůstává v reduktoru plyn. Ten mění kapalnou fázi na plynou a pokud už je v něm netěsnost, což prý je možné protože je pořád původní a má již dost nalítáno tak by se mohlo stát že ty membrány propouští do sání, tou hadičkou co je na boku navrtaná zbytek plynu (jak řekl technik "nateče do sání zbytek a při startování je tam moc směsi plynu a benzinu). Na jeho radu teď testuji po jízdě na lpg, odpojím tu hadičku co jde do sání, aby přebytek utekl ven a ne do sání. A před startem hadičku zapojím a nastartuji. Zkouším to od včera i dnes ráno a zatím starty v pohodě, ale nebudu dělat unáhlené závěry. Protože vím, že to někdy nedělalo, tak to budu takto jak debil dělat do toho než budem sundávat sání.

 

Jinak jsem rozhodnutý pro jednu věc.

 

Pokud to bude jen senzor, tak se vymění, koupím nový reduktor (není to drahé) a bude

 

Pokud budu muset měnit sání tak už ho znovu navrtat nenechám a nechám demontovat celý lpg systém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...